Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vajon milyen irányba tereljem...

Vajon milyen irányba tereljem az életem ?

Figyelt kérdés

Tudjátok elkezdtem a jogosítványt, de valahogyan engem soha nem motivált a dolog. Alapjáraton szeretek kocsikázni, meg szeretem a szép és jó kocsikat, viszont nekem valahogyan kimaradt a genetikámból ez a jogosítvány minden áron.


Plusz próbáltam erőltetni a küzdősportokat, de sajnos nem értem nekem miért lenne hasznos. Van egy trénerem, aki azt javasolta, hogy tartsak ki a küzdősportok mellett. Azzal indokolta: Jellemformáló, kitartásra tanít, megtanít kiállni magamért ilyesmi...Valamiért nekem viszont kevésbé ennyire pozitív.


Viszont annyira szégyellem magam, hogy nagyjából semmi nem jött be abból amit a trénerem mondott, így úgy gondolom kudarcot vallottam. Jelenleg tanácstalan vagyok.



dec. 22. 07:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Olvass pszichológiai és önfejlesztő témájú könyveket. Keress más sportot, ha ez neked nem jött be, pl. futás, úszás, kondizás, jóga..stb.


Nekem is megvan a jogsim, de se autóm, se normális rutinom. Megcsináltam, mert szüleim mondták, hogy jó ha megvan, de úgy nem érdekel az autózás.

dec. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Miert az a valaszod mindenre csipobol hogy NEM? Igy semmire nem fogsz haladni. Valoszinuleg gyerekkorodban nem kellett megeroltetni magadat, igy nem vagy hozzaszokva, hogy a dolgokert tenni kell. Nem szegyeeloskodni kell, hanem felallni a fotelbol es megcsinalni. Gondold el, a cirkuszban a medvek is vezetnek, csak pont te nem vagy kepes ra?
dec. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Ne másoknak akarj megfelelni. Hogy lenne kudarc ha ezek nem is a te céljaid? Te mit akarsz? Na ha azt nem tudod valamiért véghez vinni, na az lesz a kudarc.
dec. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
En merek csinalni valamit, aztan megunni es mast csinalni. Nem frusztral, mert senki es semmi nem mondja meg nekem, hogy mit akarjak elerni. Azt akarom elerni, hogy jol erezzem magam. Es megvan.
dec. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is ne másoknak akarj megfelelni. Meghallgathatod a tanácsukat, de neked kell meghozni a döntést, hogy megfogadod-e, vagy sem, és ezért neked kell felelősséget vállalni, mint ahogy azért is, ha túlságosan hagyod magad befolyásolni, ill. nem hozol aktív döntést, pl. nem csinálsz semmit.


Hogy a trénered azért mondta neked ezt, mert tudja, hogy a te egyéniségednek ez annyira megfelel, téged ez épít, vagy azért, hogy a pénztárcáját tömjed, nem tudhatjuk. Nyilván nem mindenkinek ugyanaz jó személyiségfejlesztés szempontjából.


Szerintem olvass sokat, személyiségfejlesztéssel kapcsolatosan, ill. szorongás legyőzésével kapcsolatosan, és akkor talán könnyebben megtalálod a saját utadat, ill. amellett határozottabban ki tudsz állni, mert jobban bízol magadban, hogy jó döntést hoztál.


Ismerkedj különböző emberekkel, legyél nyitott, nézd meg, hogy mikkel foglalkoznak, és figyelj arra, hogy mi lelkesít, pl. ha valaki a méhészetről beszél neked, és elfog a vágy, akkor ne parázz a méhészet után érdeklődni, és ha jobban érdekel, akkor még inkább, ha akkor is, akkor keresni a módját, hogy miként vághatnál bele: átgondolni a lehetőségeket kockázatokat stb., és ha minden oké, és lehetőséged van, meg úgy látod, hogy megéri, máris megvan az utad (persze csak nagyon leegyszerűsítve írtam le a méhészetest). És így tovább. De kár túlparázni az életet.

dec. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!