Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csinál pontosan aki...

Mit csinál pontosan aki manipulál?

Figyelt kérdés

Több felől azt hallom a családban, hogy manipulálom az embereket. De én ezt nem hiszem. Mármint akarattal biztosan nem. Szerintem egyszerűen csak rosszindulatból mondják ezt.

Pl elég rossz az anyagi helyzetem, hitelspirál. De már csak egy maradt, minden mást kifizettem. És sajnos igen, sokszor szükségem volt anyagi segítségre a családból innen onnan.

De most ez nem gondolnám hogy manipuláció volna, hogy segítséget kérek annak érdekében, hogy ne kerüljek utcára. Ja nem vagyok tökéletes, meg most becsúszott egy hosszabb munkanélküli időszak is (fél év kb) de előtte folyamatosan dolgoztam és most is kerestem, voltam is több helyen de nem találtam a helyem, de januártól megint dolgozom. Elhiszem hogy idegesítő számukra hogy állandóan tőlük kérek, de most vagy segítenek vagy sose tudok kimászni ebből amit csináltam magamnak. Már majdnem leküzdöttem de egy kicsi tartozásom van még.

Nem akarnak hinni nekem és azt mondják manipulálok mindenkit csak.

Így is épp elég nekem hogy ilyen helyzetben vagyok, de még rontanak ezzel rajta.

Szerintetek?


dec. 25. 14:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"Már majdnem leküzdöttem de egy kicsi tartozásom van még.

Nem akarnak hinni nekem és azt mondják manipulálok mindenkit csak."


Véleményem szerint ezzel arra utalnak, hogy szerintük valójában nincs is semmiféle pénzügyi problémád, csak le akarod húzni őket


(De akár még az is lehetséges, hogy úgy érzik, csak akkor foglalkozol velük, ha kell valami, és olyankor nagyon kedveskén, nyájasan viselkedsz velük, egyéb esetben meg feléjük se nézel - de én tényleg az elsőre tippelnék)

dec. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Aki manipulál az a saját érdekét erőlteti rá másokra úgy, hogy azok észre sem veszik.
dec. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Már az írásod és kommunikációd alapján is látszik a manipulációd, a hátsószándékod. Gyakorlatilag elvárod, hogy részt vegyenek a dolgaid kiegyenlítésében, neked segítsenek, ahogy teszik is, mert "neked az jár". Nehéz és vissza nem fordítható árat fogsz fizetni érte és reméljük csak te, és a leszármazottaid nem vonódnak bele a "gyümölcsözésedbe" ami tegyük hozzá, nem csak anyagilag értendő, mert lehet valaki gazdag, ha mondjuk alkoholistává válik a gyereke mit ér a tenger pénzével. pl.
dec. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Manipulál - átb@sz másokat
dec. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A 2. leírta. Lehet érzelmi manipuláció az alapján, amit leírtál. És igen, sokan észre sem veszik magukról, hogy manipulálják a másikat mindaddig, amíg valaki szóvá nem teszi.


Manipulációs technikák:

[link]

[link]

[link]

dec. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
Pl.: kifigyeli az egyed a hiányosságodat és arra építkezik.
dec. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

De ez nem szándékos részemről. Van egy helyzet amibe kerültem, és önmagamtól nem tudok kimászni belőle. Vagy segítenek rajtam, vagy eltemetnek.

Gondolkodtam már sokszor az öngyilkosságon, de leküzdöttem, mert az nem megoldás. Lehet a terhükre vagyok, de most komolyan, miért van ennyi érzelemhiányos gyökér, mint a hármas válaszoló? Ha a gyereked ilyen helyzetbe kerülne inkább öngyilkosságba kergetnéd, mintsem segíts rajta. Persze, mindig azt gondolják az emberek, hogy á nem teszi meg nem teszi meg.

Aztán mikor megteszi akkor meg picsogbak hogy : ó, szegény.

dec. 25. 18:42
 8/9 anonim ***** válasza:

#7 velük kell megbeszélned. Ha összeszeded magad picit, akkor visszaadod a kölcsönt és probléma megoldva.


#6 azt már a mentális betegek teszik, és semmi köze a kérdéshez.

dec. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Úgy vesz rá téged valamire, hogy nem tudod, hogy éppen rá akar venni valamire. Dióhéjban ennyi.

Ez egyébként nem feltétlen negatív, mert például én bevallom manipuláltam már az anyámat, DE(!) ez abból állt, hogy történt egy balesete, műteni kellett, és nem akart gyógytornára járni. Én meg burkoltan mindig mondtam neki, hogy azért 60 évesen ha minden igaz, akinek beállnak az ízületei egy műtét után, az nagy eséllyel újra elszenvedi ugyanazt a sérülés, és akár le is bénulhat. Hazudtam, de rá tudtam venni arra, hogy eljárjon gyógytornára. Ez a manipuláció. Ráveszed az illetőt BURKOLTAN arra, amit eleinte nem akar, de előbb-utóbb megcsinálja, mert jól forgatod a szavakat.


Tehát a manipulációnak szinte mindig "alapkelléke" a hazugság, de lehet ez a hazugság "jó" is. Mint az én esetemben.


DE általában manipulálni nem a jó emberek szoktak, ez is igaz.

jan. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!