Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magasan funkcionáló autisták...

Magasan funkcionáló autisták / Aspergeresek! Ti mit dolgoztok?

Figyelt kérdés
Van olyan amihez tudtok alkalmazkodni, naponta előforduló dühroham nélkül?
jan. 3. 14:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
29%

Elöször is a "Magasan funkcionáló autista" és "Aspergeres" nem ugyanazt jelenti.

Én csak Aspergereseket ismerek, a legtöbb különbözö szakosodású mérnök, de van sebész, kutató orvos, MI fejlesztö szakember (valahol a mérnök és az orvos között), meteorológiai szakember, vannak szervezésekkel foglalkozó különbözö területen dolgozók, szóval elég széles a spektrum.

A dühroham nem jellemzö egyikükre sem, ez csak hülye filmekben gyakori ötlet.

jan. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%

En csak olyan dührohamosakat ismerek ahol egy egyik nyugtatozik es az a mellekhatasa, masik kettő meg bántalmazva nőtt fel, es őket is elkapja a roham. Borzalom érzés nekik.

A nyugtatós öngyilkos lett,a masik kettő meg állandoan munkahelyeket vált mindig máshol dolgoznak vagy 2 munka közt seftelnek.

jan. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%

*egyik se autista vagy aspergeres. Másképpen sérültek.

(2.voltam)

jan. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
A férjem Aspergeres, sosem voltak dührohamai. Programozó.
jan. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
Vezető szoftverfejlesztő vagyok.
jan. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#1 Sehol nem írtam, hogy ugyanazt jelenti.


"A ferde vonal vagy törtvonal ( / ) (olykor a köznyelvben: „perjel”, angolul slash) jobbra dőlő vonal, az írásjelek egyike, amely többek közt a vagylagosságot vagy az osztást fejezi ki."


Perjelet írtam és nem egyenlőségjelet.

jan. 3. 14:27
 7/16 anonim ***** válasza:
48%
Kérdező, ez a napi dühroham ez egyrészt nagyon nem oké, másrészt baromi káros hogy ilyen téveszméket terjesztesz az aspergeresekről. Kapnak ők elég előítéletet és ostoba, ellenséges viselkedést enélkül is pontosan eleget. Amiről te beszélsz hogy "dühroham" az a meltdown esetleg, ha folyamatosan nem megfelelő közegben vannak, és folyamat triggerek érik őket. De normális esetben szó nincs ilyenről, ha neked naponta vannak "dührohamaid" akkor valami nagyon el van rontva az életedben. És fontold meg hogy felderíted mi az, és változtass rajta. De téves és káros hülyeségeket ne terjesszél az aspergeresekről, köszönjük előre is!
jan. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%

A férjem Apergeres, az elmúlt 30 év alatt nem volt dührohama, cserébe egy komoly cégnél fejlesztömérnök.

A vejem szintén Aspergeres, még életében nem volt dührohama, egy nagy közlekedési vállalat (nem MO) szervezö mérnöke.

Az unokám szintétn Aspergeres, programfejlesztö, dührohamok nélkül.


Légy szíves, ne írj és föleg nem terjessz ilyen téveszméket az Aspergeresekröl, mert nem igaz, és csak provokálod vele az embereket

jan. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

“A dühroham nem jellemzö egyikükre sem, ez csak hülye filmekben gyakori ötlet.”


Az én unokaöcsém Aspergeres és iszonyat idegbajos, agresszív volt egész gyerekkorában. Most 17-18 évesen már egész jól kezeli, de részegen még mindig nehezen.

jan. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
32%
9-es: ez NEM az Asperger miatt van, hanem egyebek miatt. Ha meg még részeges is, akkor nem csoda.
jan. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!