Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy egy alkohol...

Miért van az, hogy egy alkoholista vagy egy hajléktalan, vagy a legszegényebb környezetben élő ember foggal-körömmel ragaszkodik az életéhez, én pedig egy szakítás után több évig szenvedek és nem bánnám ha egy reggel nem ébrednék fel?

Figyelt kérdés
Hogy lehet nekik több életkedvük, ragaszkodásuk az élethez, mint nekem aki relatíve általános életet élek? Ezek az emberek fejben jobban rendben lennének mint én? Járok pszichológushoz mielőtt megkapnám...
jan. 3. 19:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Aki hajléktalan, az nincs rendben.
jan. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
Nem biztos az hogy olyan nagyon ragaszkodik az életéhez, de egy öngyilkossághoz hatalmas akarat és bátorság kell, ez meg már nincs meg benne.
jan. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%

Teljesen más a szitu.

Bennük kialakult az élethez való ragaszkodás, míg te csak hisztizel, valószínüleg szeretet hiányod van.

jan. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Írtad is, hogy több évig.... azaz te is ragaszkodsz az élethez, attól mert nem vagy jól. Mégsem vagy öngyilkos, ne is legyél! Attól mert az emberek nem beszélnek a problémáikról, attól nem biztos, hogy jól vagy jobban vannak, mint te.
jan. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

Biztosan ismered a mondást a nehéz időkről amik kemény embereket tetemtenek, és a könnyű időkről amik gyenge embereket tetemtenek.

Rosszindulat nélkül: túl érzékeny vagy.

jan. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%

A hajléktalanok egy része se bánná, ha másnap nem ébredne fel.


Másrészt a hajléktalanok többsége mentális zavarral küzd: vagy ezért kerültek eleve utcára, vagy az alkohol, illetve a privátszféra hiánya, a kilátástalanság miatt kialakult, rosszabbodott náluk. Így már kicsit máshogy érzékelika valóságot.


Egyébként ugye ott van a sokat tanított és vitatott Maslow-piramis.

jan. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha sz@rul bagy, akkor első szabály, hogy


nem hasonlítod magad másokhoz.



Legalább ennyit tegyék meg magadért. ❤

jan. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
15%

V.Mózes 28.15-68-ig olvasd el,


Mennél több pont igaz rád, annál több az esély, hogy a problémád gyökere itt van-a láthatókon túl. Ha esetleg valamelyik részt nem érted kérdezz.


1 pont a 67-re.

jan. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Te is ragaszkodsz az élethez ugyanúgy, mint ők.
jan. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem ragaszkodok, én nem bánnám ha nem lennék. Viszont a családom tudom, hogy bánná. Viszont a legtöbb nehéz helyzetű kimondja, hogy ők élni akarnak. Én nem szeretnék, csak muszáj.
jan. 3. 22:03
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!