Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ennyire érdektelenek a...

Miért ennyire érdektelenek a szüleim a világ felé?

Figyelt kérdés
Már kezd ez az érdektelenség kiborítani, de nagyon. Ha elújságolok valami új hírt, ami érdekes vagy felkapott, mutatok nekik valamit, vagy azt a választ kapom, hogy "nem érdekel", vagy azt hogy "és ettől nekem jobb lesz?". Ezektől állandóan agyfaszt kapok. Sokszor mondtam már nekik, hogy egy hétvégén menjünk el valahova, akár túrázni (válasz: biztos hogy nem), nézzünk meg valami érdekességet, múzeumot, kiállítást (válasz: nem, mert nem érdekel), és egyszerűen mindenre az jön, hogy nem és nem és nem. Elmennek munkába, hazajönnek, "mindenki hülye", és másnap ugyanez. Ugyanakkor ha látnak valakit, aki kirakta facebookra, hogy itt volt-ott volt, akkor meg "de jó ezeknek". Hát baszki, menjetek akkor ti is ennyi. Sokszor úgy érzem, hogy egyre jobban kezdenek besavanyodni, de azért irigyek, hogyha más megy. Bármit mondok, hogy csináljunk, állandóan a "nem érdekel", mesélek valamit akkor "jó ez engem nem érdekel". De nem csak egy témában, minden másban. És már egyszerűen nem tudok mit kitalálni. Én saját magam kihasználom a lehetőségeimet, amikor tudom, de nem akarom, hogy ők ilyenek legyenek.

jan. 6. 18:52
 1/9 anonim ***** válasza:
41%

Az, hogy a szüleid mit csináljanak és mit ne azt nem te mondod meg!

Ha nekik így jó akkor hagyd őket békén.

jan. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm, kisegítő volt a válaszod.
jan. 6. 19:03
 3/9 anonim ***** válasza:
41%

2. Ennél kisegítőbb válasz nem fog jönni az értelmetlen kérdésedre!

Különben meg neked nincs saját életed vagy mi, hogy állandóan a szüleiddel foglalkozol?

Magaddal foglalkozz, a szüleid élete nem rád tartozik.

jan. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Kitana. ***** válasza:
68%
Gondolom utálják a munkájukat és már egymással is maximum kényszerből vagy megszokásból vannak. Ki vannak égve teljesen, csak szarnak erre is. Ha ilyen tipikus besavanyodott 50-60 felettiek, akiknek nem jött be az élet, sok mindent nem tudsz velük csinálni. Esetleg egy próbát megér, hogy megveszed a belépőt adott programra (ok, egy kirándulásra nem kell, de keress valami olyat, ami érdekelheti őket), és kész tények elé állítod őket, hogy mentek, mert van jegy. De ha pl egymást sem szeretik már, próbáld meg, hogy esetleg csak az egyikükkel szervezel valamit kettesben, aztán a másikkal legközelebb.
jan. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
Mennyi idősek a szüleid?
jan. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, azért jó látni, hogy vannak normális válaszolók, akik nem csak beszólogatni meg kötekedni járnak a gyk-ra :)
jan. 6. 21:21
 7/9 Metionin ***** válasza:
100%
Hasonló szülőkkel én már kisiskolás koromban feladtam. Egyszerűen vannak ilyen emberek, nincs mindenkinek szüksége új ingerekre, sőt, félnek ettől. De a szüleinket nem választhatjuk meg, ilyenkor szívás, ha a természetünk ennyire eltér az övékétől. Igazából az a megoldás, hogy keresel magadnak más embereket, akikkel megélheted ezeket a dolgokat.
jan. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy így látják a szüleid az életet. Esetleg lehet, hogy a pénz, ami hátráltató ebben a helyzetben: egy belépő, egy utazási költség ma már kicsit sokba kerül, bár egy diákbelépő valóban olcsóbb, mint egy felnőttjegy.

Ha van lehetőséged, akkor valóban ragadd meg őket: menj el a barátokkal, rokonokkal, akiket eseleg érdekelhetnek a lehetőségek és elengednek velük a szüleid.

Az, hogy mesélsz nekik valamit, és az sem érdekli őket, az nagyon nagy gondd részükről: az érdektelenség nem jó. Kérdezd meg őket, hogy miért nem érdekli őket a téma? Azt is meg lehet kérdezni, hogy akkor mi érdekli őket?

jan. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Miért akarod rájuk kényszeríteni az akaratodat?

Szervezz programokat a barátaiddal.

márc. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!