Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vannak itt külföldön élő...

Vannak itt külföldön élő magyarok? Nem vagytok magányosan?

Figyelt kérdés

Nyilván mindenki más okból van kint ahol van, mindenkinek más az életszituációja. De soha nem fordul meg a fejetrkben, hogy bár lehet jobb kint a fizu, lehet beszélitek is a nyelvet is, vannak barátaitok, de nagyon hiányzik az otthon, az ottaniak, az otthoni környezet.


Nekem napi szinten megfordulnak ezek a gondolotok a fejemben. Pedig tudom, hogy itt sokkal jobb a közhangulat, politikai környezet.



jan. 13. 10:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

A rossz közhangulatot épp a külföldön mosogatók terjesztik.

Ti nem figyeltétek ezt meg? Mi akik otthon maradunk, tök jól elvagyunk (most a pénzügyi részét hagyjuk), aztán hazajön a 15 éves szakadt luxusautóval a mosogató mester hogy itt mennyire búval baszott mindenki, higy bírjuk ezt, meg ugye jön a kihagyhatatlan orbánozás, ami a te kerdesedből se maradhatott ki természetesen

jan. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk az a resze jogos, es tenykeg ertheto. En ia tapasztalom ezt a fajta komorsagot, szomorusagot. De persze ez a latszat. Amugy meg 1) nem mindenki mosogatni van kint, mindenkinek vannak erzesei, belso kuzdelmei, teljesen irrelevans, mi a munkaja.
jan. 13. 10:39
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

NEKEM nem hiányzik MO, meg az ottani emberek, egyáltalán nem.

Évente párszor odamegyek, kb egy-két napig jól érzem magam, utána meg már alig várom, hogy újra visszajöhessek normális emberi környezetbe

jan. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nekem a szüleim meg a párom hiányoznak leginkább.
jan. 13. 10:55
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Nem hiányzik a fidernyák viktatúra.


Üdv Ausztriából.

jan. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

nézd, optimális esetben mire dolgozó felnőtt vagy, amúgy se minden hétvégét töltesz anyuciékkal, úgy tűnik neked kellett ez a külföld megtanulni leválni róluk. az meg hogy a párod mért nincs veled, te ügyed, bár nekem logikus lenne, hogy ha párkapcsolatban rámjön a költözhetnék, akkor kiegyezünk valamiben és együtt megyünk.


nem vagyok magányos, miért lennék? vannak barátaim, otthonom, néha párkapcsolatom is (bár az hogy most nincs, nem az ország hibája, nagyfiú vagyok már, egyedül is el tudom cseszni, nem kell mindig másra fogni)

persze ebben az is benne van, hogy beszélem a nyelvet és aktívan teszek is érte, hogy jól érezzem magam, nem csak ülök a szobámba zárkózva és duzzogva, hogy senki nem kocsmázik velem magyarul.

jan. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok magányos, mert a férjemmel élek kint Ausztriában. Lettek itt is haverjaink, ismerőseink. Plusz rendszeresen látogatunk haza a családhoz/barátokhoz, illetve ők is jönnek hozzánk.


Az otthoni környezet a legkevésbé sem hiányzik, soha nem megyünk vissza Magyarországra lakni. :D

jan. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

A "külföldözés" jó dolog.

A magyarországi magyarok genetikáját feljavítja.

jan. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%

Nekem honvagyam van es nagyon nehez kint baratkozni. A kozossegi eletem az szinte 0. Ismerettseget konnyu szerezni de baratokat mar nem. Ahhoz nagyon extroveraltnak kell lenned.

A penzt az persze jobb, itt jobban is tudunk elore haladni. 6 eve vagyok kint de tobbet ertem el mint a kikoltozesem elotti 6 evben.

Sajnos nagyon messze lakok, igy nem tudok gyakran hazalatogatni, evente 1 szer csak jo esetben.

A nyelvet beszelem de nyilvan nem leszek olyan mint a helyiek, van akcentusom amit nem lehet lekuzdeni ha felnottkent tanulsz meg egy nyelvet. Vannak akik kint elnek 20-30 eve es ugyan ugy akentussal beszelnek. Hianyzik hogy nem a sajat nyelvemen intezem a kis dolgaimat.

A felesegem itt szuletett, neki ez a hazaja de benne lenne abba hogy Magyarorszagra koltozzunk ha ugy alakulna a helyzet de most hulyeseg lenne mindent feladni itt kint amiert megdolgoztunk

jan. 15. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
46 éves férfi vagyok! Jelenleg Oslo, Valerenga részén élek! Budapesten születtem, és Budapesten nőtem fel! 2001-ben mentem ki Oslo-ba. Azóta is Osloban élek. Itt Osloban nősültem meg. A gyermekeim csak Norvégül és Angolul tudnak. A gyermekeim nem is tudnak magyarul. Sőt a feleségem sem tud magyarul. Csak én tudok magyarul. De időközben én is meg kaptam a norvég állampolgárságot. 2001 óta talán háromszor ha jártam Magyarországon. Nem hiányzik Magyarország. Persze a Magyarországon élő szüleimmel, majdnem minden héten beszélek telefonon. De mivel saját családom van, már itt Osloban. Igy nem is nagyon hiányzik Magyarország, és a Magyarság. Nincs honvágyam. Eleinte az első 1-2 évben nehéz volt megszoknom, és akkor még volt honvágyam. De mára ez a Magyarország utáni honvágy el múlt bennem. És egészen jól bele tanultam az itteni életbe.
jan. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!