Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem segít egy járókelő sem senkinek, ha mellette egy balhé tör ki? Vagy ha esetleg vele történik a balhé?

Figyelt kérdés
Kiabálások, verekedések, tarhálások mellett minden ember nyugodtan és se hall se lát módon továbbmegy, ül, csinálja a dolgát. Független melyik etnikum csinálja a balhét, miért van az, hogy soha nem avatkoznak közbe, de még csak oda se szólnak? Hallottam, meg láttam is példát más külföldi országoknál, hogy ilyeneknél itt meg ott már tömeges lincselés alakulna ki

jan. 15. 13:15
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
88%

Aham, majd én 48 kg-s nőként rendet tudok tenni két balhézó pl. cigány között.. :D

A konfliktus mindig csak az adott felekre tartozik. Egy harmadik kívülálló minek avatkozzon bele. Max valaki rájuk hívja a köztereseket, vagy a rendőrséget, oszt jó napot.

jan. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
92%

Ismerős szét akart választani két balhézó felet. Végül a balhézók összefogtak és őt verték meg, mert minek avatkozik bele. Még az arcán is maradandó vágás maradt, rendőrségi ügye is lett.

Szóval kösz...

jan. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
89%

Ezért:

[link]

jan. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
91%

Mert nem a mi dolgunk kívülállóként, civilként rendet tenni két, random ember közt. Arról nem is beszélve, hogy azon egyedek, akik így leállnak jelenetet rendezni, balhézni az utcán, fényes nappal, nem épp a nyugis rétegből kerülnek ki, és semmi kedvem ilyen konfliktusba csöppeni. Úgysem én jönnék ki belőle jól.

- egy szintén 50kg körüli nő :D

jan. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint azért nem szoktam segíteni és el sietek a helyszínről, mert nem szeretném, hogy agyon verjenek.


Híradóban láttam egy buszon egy csajjal kötekedett két részeg, egy nyugdíjas öreg úr segíteni szeretett volna és a részegek szét ütötték ököllel az embert, aki később bele is halt.

Na ezért nem mer segíteni senki.

jan. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim válasza:
13%
Ugyan... tegnap beugrottam a boltba. Előttem tette le valaki a biciklijét és bement. A bicikli eldőlt.. két nő épp ott sétált, amikor ez történt. Az egyik megjegyezte "ez kifeküdt". És ennyi, mentek is tovább. :) (Felállítottam a bringát, mielőtt bementem boltolni.)
jan. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
75%

6


ha meg épp akkor jön ki a bicikli tulaja, jól elver, hogy el akarod lopni...

jan. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Pontosan! Tipikusan az 50 kilós nőkre gondoltam, hogy miért nem vágják földhöz a balhézó cigót... Vonaton, buszon, mikor hangoskodnak, és szemmel láthatóan zavar mindenkit, akkor ott miért nem szól rájuk senki? Mikor a boltból lopnak és szalad ki az áruval, miért nem fogja meg a kabátjánál a mellette nyugodtan bámészkodó, mert a túlsúlyos nyugger biztiőr 3 óra múlva se ér oda rohanva?!
jan. 15. 13:45
 9/28 anonim válasza:
76%
#7: Jaj, hagyjuk már... :) Egyébként is ott volt mellette az én biciklim, látott is, amikor megérkeztem.
jan. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
65%
Ez egy olyan ország, ahol a rendőrség a hajléktalanokat vegzálja, mert az a legegyszerűbb, de még mindig simán azt mondják, hogy egy családi vitába nem avatkoznak be, amíg vér nem folyik. Ha ez így megy a rendfenntartóknál, akkor mit várjunk a köznéptől?
jan. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!