Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jogosan bánt? (Kérjük, hogy a...

Jogosan bánt? (Kérjük, hogy a kérdés mezőbe írd a kérdésed, ne a magyarázathoz!)

Figyelt kérdés
Az ismerőseim, sőt a barátaim is, nem mondják ki, de érzem, hogy kevesebbnek tartanak, mert könnyebb életem van, mint nekik. Kedvesek velem, d ha bármi bánt, nem beszélhetek róla nekik, nyafogásnak veszik. Mivel nekik nagyobb gondjaik vannak. Amiben igazuk is van, de ennek ellenére vannak dolgok, amik engem is bántanak. És rosszul esik, hogy soha nem beszélhetek róla. Gyengének tartanak. Többször, amikor tanácsot akartam adni, azt mondták, hogy ugyan, hogy tudnál te. Ki se bírnád, ha veled ilyen történne. Ez is rosszul esik. Nagyon szeretnék előttük bizonyítani. Jogosak az érzelmeim, túlreagálom? Ha nem jogosak, hogyan tudnék ezen túllépni? Vagy beképzelt vagyok, és ezért fáj ennyire?
jan. 19. 20:47
A kérdező szavazást indított:
Jogos
Nem jogos
10 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

"Nagyon szeretnék előttük bizonyítani."

Na, ez a gáz. Nem kell senkinek se bizonyítanod, csakis saját magadnak.


Az ismerősi/baráti körödet pedig cseréld le.

Jogos, hogy bánt, viszont jobban jársz, ha más barátok után nézel.

jan. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Nem könnyebb neked, bármire is gondolnak vagy te gondolsz. Ugyanis borzasztó nehéz életed lehet a megfelelési kényszereddel.
jan. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen szinten megértem őket, de egy idő után megkérdezném: "Hogy akkor szóljatok ha zavarlak titeket! Ha olyan k*urva nagy problémáitok vannak akkor vesződjetek magatokban!"

Azért mert az én problémám nem akkora mint másoké még ugyanúgy lehet szavam és tanácsom. Akinél nehezebb az életem és ő ad nekem valami segítséget tanácsot azt is megfogadom meghallgatom, nem baxom bele az arcába ezt. Legyen tököd és mond meg nekik, hogy nekem is nehéz az életem ilyen barátokkal akik azt hiszik, hogy csak nekik vannak problémáik és körülöttük forog a világ! Az ezután lévő reakcióból fog kiderülni, hogy jó helyen vagy-e.

jan. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg tudlak érteni. Sokszor én is csak elmondom a véleményem valamiről, egyébként semmi problémám nem lenne az adott dologgal, mégis azt hiszik panaszkodok. Volt egy olyan eset is, hogy elmeséltem az unokatesómnak, hogy egy barátnőm nincs jól, én meg igyekszem hozzá mindig pozitívan állni, nem beszélni neki a problémáimról (ami, valljuk be, egy kisebb kihívás vele szemben), erre az unokatesóm rávágta, hogy "persze, ne terheljem az én bajaimmal". Azért erre nagyot nyeltem. Mi az hogy az "én bajaimmal"? Mikor a barátnőm egy időben folyamatosan szívta a vérem. "Az én véleményem nem számít..." Szóval igen, a lényeg az, hogy jogosan bánt téged is az, amikor a gondjaidat meg sem hallgatják, mégis a barátaidnak tartják magukat.
jan. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősen szabadulj meg azoktól az emberektől az életedben, akik folyamatosan invalidálják az érzéseidet, gondolataidat! Még hogy megfelelni nekik... az a létező legrosszabb, amit tehetsz. Olyanokat keress, akikben van empátia és szeretet, ezek meg hadd legyenek el továbbra is a saját mérgező kis világukban.
jan. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom miben könnyebb neked és miben nehezebb nekik. Ezt tudnád konkretizálni?


Mert nem mindegy, hogy az ő problémáik abból erednek, hogy pl nincs mit enniük, te pedig a helyi étterem kínálatából nem tudsz válogatni. Vagy akár, hogy ők árvaházi gyerekek, te pedig normális körülmények közt élsz a szüleiddel. Esetleg bántalmazzák őket, te meg azon kapod fel a vizet, hogy anyukád leszidott.

Nem mindegy, mire gondolnak, mikor azt mondják, neked könnyebb, vagy úgy gondolják, az ő bajuk "nagyobb".


Persze, a problémák méretei szubjektív dolgok. Egyénenként változik ki kit hogyan él meg, és általános igazság, hogy mindenkinek a saját baja fáj a legjobban.

jan. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
70%
Ezek nem a barátaid.
jan. 20. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!