Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is borzasztóan fáradt,...

Más is borzasztóan fáradt, kimerült karácsony óta?

Figyelt kérdés
Lassan véget ér a január, de újabban minden nap úgy kelek fel, hogy csak legyen már vége. Alig van kedvem dolgozni, kimenni, úgy kb bármit is csinálni. Belassultam, sokat alszok, mégsem vagyok kipihent. Normális, hogy ennyire depresszívnak érzem a januárt?

jan. 24. 10:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Normális, kevés a napsütéses órák száma, elképzelhető, hogy a vitaminkészleteid is ki vannak merülve.

Megoldás? Saját hajadnál fogva kihúzod magad a gödörből és szabadidődben keresel örömszerző elfoglaltságot, ha kisüt a nap, kimész sétálni, beszeded a vitaminokat és sportolsz valamit. Több lesz az energiád.

jan. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

Én nem vagyok fáradt, se depressziós.

Napi 1000 mg C-vitamint, 2000NE D-vitamint szedek. Ezeken kívül még szedek másokat is.


Hétvégén sétálj, otthon lehet egy frissítő tornát venni, fürödj tengeri-sós vízben (Dm-ben lehet kapni hol tengeri fürdősót). Igyál sok vizet, egyél gyümölcsöket.

jan. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok fáradt, pedig jelentős kalóriadeficitet is tartok, már január elseje óta. (Nem, nem újévi fogadalom, előtte is csináltam, csak az ünnepi időszak alatt, engedtem kicsit és nem voltam deficitbe.)


Amiért így érzel annak lehet több oka is. Én mindenképpen megpróbálnék vitamint szedni vagy egészségesebben étkezni, mert nagyon sokat befolyásol az, hogy mit eszel. A nap keveset süt és sok az esős vagy épp havas idő, így simán lehet, az amit a többiek is írtak.

jan. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
60%
Ja ezt teszi a napfényhiány, a korai sötétedés és a hideg. Vitamin szedésével óvatosan, én eskü mindig akkor betegszem le, ha szedek C vitamint (most decemberben szedtem és utána elkaptam az influenzát meg a hányós vírust is, szóval ennyit erről). Szar időszak ez a január-március, túl kell élni, de addigis foglald el magad hobbikkal, sporttal stb.
jan. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Igen, én is. Koronavírussal kezdtem az évet és még mindig gyenge vagyok. De muszáj haladni, úgyhogy menetelek tovább...
jan. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Van egy enyhe veskövem is, most szerencsére a sok folyadéktól rendben van. Szerintetek pezsgő tablettát nem érdemes tényleg szedni, mert lerakódhat a vesémbe? Orvosom nem mondott erre semmit, párom szerint ne szedjek. Max kapszulás verziót.
jan. 24. 11:12
 7/16 anonim ***** válasza:
47%
Nekem mindig ilyen a tél, ez a sötét hideg lehoz az életről, akárhogy eszek és sportolok. De már legalább nincs olyan messze a tavasz. ☀️🌼
jan. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
31%
Ne nyekeregjetek már annyit, a tél is csodaszép évszak, főleg ha ilyen havas mint az idén. Legalább egy heti szabit ki kell venni januárban vagy februárban és elmenni a hegyekbe aktív kikapcsolódásra. Az tutira feltölti az ember akkuját.
jan. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
47%
Igen, de a *r munkahelyi környezet miatt van nálam ez.
jan. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
71%

#8

Milyen havas? Esik az eső, 5 fok van… direkt megnéztem és sehol nem havazik az országban.

(Igen, esett 30 centi hó karácsony előtt, akkor meg nem tudtunk kirándulni mert a kidőlt fákkal kellett kezdeni valamit, nagyszerű móka volt.)

jan. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!