Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon rosszul érzem magam,...

Nagyon rosszul érzem magam, ha nemet mondok valakinek. Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés
Pl ha valamit nem tudok megcsinálni, amire megkértek, vagy elhívtak valahova és pont nem érek rá. Tehát amihez amúgy van kedvem, csak kapacitásom nincs. Nagyon rossz nekem, hogy kellemetlenséget okozok másoknak, vagy kimaradok valamiből, amiben amúgy benne akarok lenni.
jan. 26. 09:04
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Elmúlik idővel. Én is ilyen voltam. De aztán megszoktam. És sokkal jobb így. Inkább kicsit legyen kellemetlen nemet mondani, mint mindig minden hülyeséget elvállalni, amit nem is akarsz.
jan. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
11%
A nőknél előnyös tulajdonság, ha nem tudnak nemet mondani.
jan. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Én alapból mindenre nemet mondtam, aztán megtanultam, hogy tudjak igent mondani. Azóta mindenre igent mondok és csak nagyon kevésszer kell ezt módosítanom.
jan. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én is ilyen vagyok. Ki is használnak rendesen, hiszen azt hiszik nekem minden jó, sosem mondok ellent.

Borzasztóan érzem magam sokszor amiatt, hogy olyanra mondok igent amit nem is akarok, de nem tudok változni, mert akkor meg a lelkiismeretem bánt. :(

jan. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudod megtanulni ha elkezdesz nemet mondani a dolgokra. Ha kellemetlen, akkor legyen az első ahol elutasítasz valakit üzenet keresztül, mert így könnyebb. Aztán fogozatosan többet és többet utasíts el másokat aztán könnyű lesz. És meg kell értened, hogy senkinek nem tartozol semmivel szóval jogod van nemet mondani
jan. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Önbecslés...
jan. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!