Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szoktak a diákok feleléskor,...

Szoktak a diákok feleléskor, bármikor a tanárok szemébe nézni?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor milyen esetekben és milyen módon?

Bármilyen részlet érdekel. Hálás lennék érte, ha minél részletesebben leírnátok a saját szokásaitokat a témával kapcsolatban. Számomra ez egyáltalán nem magától értetődő.



jan. 26. 11:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szoktak, hisz a felelő neki ad számot tudásáról.
jan. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én igyekeztem, bár szoc. szorongásom van, így sosem tudom sokáig fenntartani.
jan. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Célszerű.


Másik megoldás, hogy a diákokra néz az ember, de az elég rizikós, mert csak zavarba jön az ember, valaki elkezd hülyéskedni stb.


Vagy bákulhatod a padlót, az ablakot stb., ami eléggé nem természetes, nem is meggyőző, szintén arra utal, hogy zavarban van az illető.


Akkor már célszerűbb a tanárra nézni, mert természetesebb, magabiztosabb hatást kelt, illetve a tanár reakciója is olvasható.

jan. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én mindig szoktam, főleg, hogy a legtöbb tanár rendes, plusz nekem attól lesz szorongásom, ha az osztálytársaim szemébe nézek, pedig sosem zaklatnak vagy piszkálnak senkit, pláne nem tanár előtt, de valahogy én nyugodtabb vagyok, ha a tanárra nézek és kizárom a többieket. Egyrészt azért, mert a többiekről tudom, hogy esetleg ítélkeznek felettem, még ha csak magukban is, de a tanár az igyekszik segíteni, próbálja a legtöbbet kihozni a feleleteimből stb, szóval nekem ez ad egy biztonságérzetet, de nekem ez alapból van, ha felnőttek között vagyok nyugodtabb leszek, gyerekkoromban is azt láttam, hogy a kortársaim nem aggódnak olyan dolgok miatt, amik engem meg kifejezetten frusztráltak, szóval mindig szerettem a tanár vagy egy felnőtt mellett lenni, mert bennem volt, hogy ők felnőttek, tehát mindent tudnak, mindig tudják mit kell tenniük szóval nyugodt voltam :D

Szóval gondolom ezért vagyok nyugodtabb egy tanárral szemben mint megannyi kortársammal szemben, megvan gyerekkoromból ez a "felnőtt/tanár=biztonság" következtetésem, ami persze nem minden helyzetben helyes, meg nem lehet ráhúzni mindenkire nyilván

jan. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
16%
Ha bármikor,bármilyen helyzetben eszedbe jut,hogy kinek kell vagy nem kell a szemébe nézned,komoly pszichológiai problémáid vannak. Kérj segítséget.
jan. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
Alap hogy a másik ember szemébe nézel, ha hozzá beszélsz
jan. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%
Addig nézem, amíg el nem fordítja a fejét, és akkor GYŐZTEM.
jan. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 valaki : ***** válasza:

Jaj nekem erre van egy jó sztorim

Kezdő tanár voltam, feleltek vérből és nagyon sokan mondták, hogy izgulnak.

Mondtam, hogy az a tipp, hogy nézzenek végig egy megnyugtató dolgot, én annak idején a fehér falat néztem.

Amint ezt kimondtam, az osztály leglustább, legrosszabb diákja felállt verset mondani, és addig sosem, de a szemembe nézett közben

Neki az volt a nyugtató pont

Nagyon jólesett, amúgy is szerettem azt a diákot. Meg persze a többit is

febr. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!