Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolja sok ember,...

Miért gondolja sok ember, hogy sok hülye van? És magáról miért nem gondolja szinte senki, hogy hülye?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy igazából nem az a helyzet, hogy sok hülye van, csak az, hogy az emberek szeretnek hülyének tekinteni másokat?

#hülyének nézni
jan. 29. 02:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Én magamat is hülyének tekintem hogy már megint miért ébredtem fel ilyen korán.
jan. 29. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Aki igazán hülye, az nem tudja magáról hogy hülye.
jan. 29. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki magához képest tekint másokat hülyének.

Pl a közlekedésben. Én sietek, nem akarok feleslegesen időt tölteni közlekedéssel. Amikor zöldre vált a lámpa, az autó már sebességben van és indulok is, ha 60-nal lehet menni, akkor annyival megyek, nem 40-nel, stb. Hülyének tartom a tötymörgőket, nem tudom minek nekik autó, ha anyira ráérnek. Gondolom számukra meg én vagyok hülye, mert "száguldozom"

De ez csak egy példa, nagyjából mindennel így van

jan. 29. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Van egy ún. logikai buborék nevű pszichológiai hatás. AZ egyén végzi a tevékenységeit, minden rendben van, de egy kívülálló nem feltétlen érti, hogy miért cselekszik úgy, ahogyan cselekszik. Aztán, ha elkezdenek beszélgetni, akkor a cselekvő elmagyarázza, mit/miért tett. Ekkor már részben érthetővé válik a cselekvés mivolta, de egyénileg akkor is furcsa marad a tevékenység. Azaz a maga módján logikus mindenki cselekedete, de többségi szinten meg nem.

Itt lehet a titok nyitja.

jan. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
A legtöbb embernek nincs önkritikája. Sokaknak erkölcsi késztetése sincs,hogy normálisan/udvariasan viselkedjen. Ez szülőfüggő. Akiknek proli, tanulatlan szülei voltak,annál általában nincs belső késztetés,hogy jólnevelten és értelmesen viselkedjen.
jan. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Megkérdezték az embereket, hogyan vezetnek: az átlagnál jobban, rosszabbul, vagy pont átlagosan. Az emberek 80%-a gondolja úgy, hogy jobban vezet, mint az átlag :D, ami ugyebár matematikai paradoxon.


Csak hát ugye a saját hibáid kontextusát ismered. Nehéz volt a reggel, összevesztél az asszonnyal, és egy pillanatra nem figyeltél. Amúgy te marha jól vezetsz, ez csak egy kivétel. Ha az úton valaki más hibázik? "Na megint egy gyökér, aki nem tud vezetni".


Über kedvencem még az a kísérlet, amikor emberekkel kitölttettek egy tesztet, amin hiányos szavakat kellett kipótolni. Mondjuk kapsz egy ilyet v_r_s. Ebből lehet város, véres, verés, veres, vörös, vírus, meg tököm tudja. Majd megkérdezik, mennyire tükrözi ez a személyiségüket. Az emberek kb 100%-a azt mondja, hogy ez egyáltalán nem őt mutatja be, ezek csak szavak. Mondjuk éppen covid járvány van, azért írta a vírust.


Na de ezután jön a csavar: ezután odaadják nekik valaki más tesztjét, hogy ez alapján milyen ember lehet az illető. Ugyanazok az emberek, akik épp most jelentették ki, hogy ennek semmilyen kapcsolata nincs a személyiséggel, elkezdik kielemezni a másikat. Volt aki annyira magabiztos volt, hogy kijelentette, hogy aki ezt írta, bizonyára nő, és éppen menstruál :D.


Na valahogy így lesz mindenki hülye, csak én nem.

jan. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Nem tesztelgetni kell,hanem a való életet nézni. Aki késik,kamuzik,nem képes köszönni, az hülye,mint a segg.
jan. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"Nem tesztelgetni kell,hanem a való életet nézni. Aki késik,kamuzik,nem képes köszönni, az hülye,mint a segg."


Hát sokat nem fogtál fel abból, amit írtam...

jan. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Az,hogy ki,mit hogyan tölt ki és mit gondol,teljesen mindegy. Akinek az alapvető normális viselkedés nem megy a mindennapokban, az ostoba. Ez kézzel fogható tény.
jan. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"Az,hogy ki,mit hogyan tölt ki és mit gondol,teljesen mindegy. Akinek az alapvető normális viselkedés nem megy a mindennapokban, az ostoba. Ez kézzel fogható tény."


Még egyszer: "sokat nem fogtál fel abból, amit írtam..."

jan. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!