Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha nem vagyok...

Mit tegyek, ha nem vagyok határozott, de szeretnék az lenni?

Figyelt kérdés

Sokszor felvértezem magam egy ügyintézés előtt, vagy egy interjú előtt, hogy határozott leszek, nem bizonytalankodok stb és mégis az lesz a vége, hogy én szabadkozok, hogy zavargok ott.

Ez viszont rettentő mód idegesítő, mert átcsesznek az emberek, hiszen nincs következménye, úgysem állok ki magamért, úgysem mondok nemet.


Szeretnék egy szinte új személyiséget. De hogyan?


jan. 31. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Nekem nem áll össze, hogy a szabadkozásból hogyan jutsz el oda, hogy átverjenek.


Egyébként nem olyan nehéz ez: arra kell figyelni, hogy akkor beszélj, amikor tényleg kell, és annyit, amennyit kell. Sokszor ott rontja el az ember, hogy egyszerűen felesleges marhaságokat mond, amivel egy spirálba kerül.


Jó péld erre ez az örökzöld: https://www.youtube.com/watch?v=xrTFi8nV6hY

Ugye Chandlerön nem látszik a határozatlanság, de csak meg állandó viccelődéssel próbálja elpalástolni. És nehéz megállnia, pedig meg is nyerné az egészet, ha csendben maradna.

jan. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Régen én is ilyen voltam szinte meg se mertem szólalni mára ez már bőven megváltozott

Nos bevett módszer nincs erre de ha előre lejátszod a fejedben hogy mit mondasz az tuti bukó mert soha nem az a válasz amire számitasz

Legalábbis nálam így volt

Ja tartsd folyamatosan a szemkontaktust attól magabiztosnak tűnsz és egy olyan embert nem próbálnak átvágni

Bár azt a részét én sem értettem

jan. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Én már ezt több helyre odaírtam,de nálam 100%-os a módszer. Sportolok majdnem minden nap. Konkrétan oroszlán üzemmódba kapcsol,pedig nem vagyok egy olyan típus.
febr. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem is segít a sport... bamba tekintetű férfiak, félmeztelen képekkel a fittness stúdióból magabiztosan kérdezik, hogy "mizu?" és még el is hiszik, hogy ennyi kommunikáció elég...😂


Viccet félretéve... szerintem a kérdező arra célzott, hogy a hangos és/vagy határozott embereket kevésbé alázzák meg, mint azokat, akik csak hebegni tudnak

febr. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tartsatok szituációs gyakorlatokat a barátoddal. Ő próbál rábeszélni erre meg arra, de te csak a valóban szükséges dolgokba mész bele. Meg kell tanulni nem-et mondani. Gyakorolj...
febr. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi tippeket.


Igen, az átverésnél arra céloztam, hogy amint észreveszik, hogy én szabadkozok, fölémkerekednek és onnantól át tud verni egy autószerelő, egy eladó vagy igazából bárki, akivel nem akarok vitatkozni, mert úgy érzem lehet rosszul gondolok vagy tudok valamit, ebben jócskán van önbizalomhiány is.


Egyébiránt: mindenkit felpontoztam, aki lepontozgatott mindenkit, annak ha vannak jobb tippjei az ne tartsa magában mert ez így nem túl hasznos és azok kedvét is elveszi, aki még írna.

febr. 1. 11:17
 7/7 anonim ***** válasza:

#6: ne is vitatkozni akarj. Egyszerűen annyit mondj, hogy átgondolod, de egyelőre legyen az, amit megbeszéltetek.

Ha nem működik, máshol is elköltheted a pénzedet.

febr. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!