Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha én azt mondom: a rekálmok...

Ha én azt mondom: a rekálmok engem nem befolyásolnak a döntéseimben kicsit sem. Akkor tévednék?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok?
febr. 3. 10:40
A kérdező szavazást indított:
Tévedsz. Valamennyire mindenkit befolyásolnak.
Lehet, nem tévedsz. Van, akire egyáltalán nincs hatással a reklám.
26 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Engem nem befolyásolnak, mert nem nézek reklámokat.
febr. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Mindenhol vannak reklámok a világban, szóval nem tudod őket kikerülni.

Még itt a GYIK-en is láthatsz reklámokat.

febr. 3. 10:48
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Mindenkit befolyásolnak. A 21. században élünk, nagyon precíz és alattomos technikákkal manipulálják az embereket, sokszor nem is tudatosul az emberben, hogy reklámot lát. Én tévét nem nézek, rádiót nem hallgatok, az interneten ahol lehet, használok reklámblokkolót és a közösségimédia-használatom próbálom minimálisra csökkenteni, de a köztéri reklámokat pl. nem tudom kiszűrni. Még így is azt vallom, hogy elég durván befolyásolnak a reklámok.
febr. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Mindenképpen. A reklám nem kizárólag a manipuláció eszköze. Pl. van egy termék, amiről nem tudsz, aztán látsz egy 1 reklámot róla egész életedben, amiből tudomást szerzel róla. Kaboom, máris befolyásoltak. Bármiféle információszerzés befolyásol.
febr. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
Engem például valamilyen szinten befolyásolnak. A bútor/biztosítás.. Stb nem igazán érdekel. De például, ha látom, hogy valamelyik boltban akciós a hús, tej, mosószer és tudom, hogy ott ahol általában megveszem ott drágább, akkor elmegyek a megvenni az akciósat. Egy hétvégi nagybevásárláson akár 5ezer forintot is lehet spórolni olyan helyen, ahol egymás seggében vannak a boltok.
febr. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A témát amúgy azért vetettem fel, mert egy másik topikban a szabad akarat kérdést jártam körbe. Azt gondolom, hogy ennek egy része az is, hogy a 21. században, amikor reklámok vesznek körbe minket, tudunk-e úgy vásárolni, hogy 100%-ban nem befolyásol semmi.


Lehet, hogy bizonyos termékeket meg sem vettem volna, ha nem ismerem a róla szóló reklámot?

febr. 3. 11:01
 7/11 anonim ***** válasza:
Engem kizárólag az árengedmény befolyásol.
febr. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Kitana. ***** válasza:
53%
Lehet, hogy nem vetted volna meg, ha nem ismered, de attól még szabad akaratodból döntesz úgy, hogy megveszed, miután hallottál róla ezt-azt. Mármint érted, a reklám nem kényszerít vásárlásra, csak ad egy lehetőséget, hogy eldöntsd, kell-e neked az a dolog, vagy mivel eddig is megvoltál nélküle, inkább kihagyod.
febr. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%

A reklám célja nem feltétlenül az hogy meglátod és egyből megvegyed a terméket, szimplán ismerté teszi a fejedben az adott terméket.


Gondolj csak abba bele hogy ha bemész a boltba mondjuk egy kóláért akkor nagy eséllyel pepsit vagy coca colát fogsz levenni egy random nem reklámozottal szemben.

febr. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem úgy befolyásolnak, hogy csak azért sem veszem meg, amit folyton kéretlenül a pofámba tolnak. De adblockerekkel netezek, szóval kevés reklám jut el hozzám, mivel rádiót sem hallgatok, és tévét sem nézek. A termékeken meg mindig elolvasom az összetevőket, az alapján döntöm el, hogy megveszek-e valamit vagy sem. Illetve a jól bevált termékeket csak akkor cserélem le, ha megváltoztatják az összetevőit és már nem olyan jó, mint korábban, vagy ha rettentően megemelik az árát, vagy ha egyszerűen megszüntetik, akkor kénytelen vagyok helyette mást keresni.
febr. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!