Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy kezeljem jól, hogy...

Hogy kezeljem jól, hogy sokkal fiatalabbnak nézek ki, mint amennyi vagyok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy egy 50 éves örülne, ha 40-nek néznék és bóknak is venné, de nálam nem ez a helyzet. 28 vagyok és ha 20-nak néznek már örülhetek, de általában a 18-at sem nézik ki belőlem.


Sajnos ez az egész, hogy ennyivel fiatalabbnak néznek azzal is jár, hogy nem vesznek komolyan, gyereknek kezelnek. Egy társasággal ültünk egy étteremben és járt a vacsorához egy ingyen alkoholos welcome drink, csak nekem nem hoztak, de meg sem kérdezték, hogy esetleg mutatnék e egy személyit. A villamoson beszélni akart velem egy néni és megkérdezte, hogy elkezdődött e már a nyári szünet. Elmentem egy körmöshöz reggel 8-as időpontra és kérdezi, hogy utána megyek e suliba, mondom nem, ő meg értetlenkedett, hogy az meg hogy lehet. Egy barátnőmmel utaztam, aki még egyetemista, fiatalabb is nálam, én vettem meg a jegyeket, beolvasta a qr kódot és nekem mondta, hogy mutassam a diákomat. Munkahelyi ebédnél megkérdezte az egyik ember, hogy mit főzött anyukám. Most új munkahelyen vagyok és mindenki azt hitte, hogy ez az első munkahelyem. A kedvezmények kapcsán beszéltünk és kérdezi nekem van e gyerekem, mondjuk nekem nem lehetne még a korom miatt. Társkeresőkön nem egyszer kérdezték meg, hogy nem hazudtam e esetleg a koromról. Stb stb ez csak pár sztori volt.


Nem öltözködöm meg viselkedek gyerekesen amúgy, csak az arcom ilyen kislányos, meg alacsony vagyok 163 cm.


Rosszul viselem, nem bók, nem esik jól. De nem tudom, hogy kezeljem.


febr. 3. 13:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy kezeled, hogy elfogadod. Mi mást tehetnél?
febr. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki. Lesz az még így se. És minél később, annál jobb. Ezek elég túlélhető esetek.
febr. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Gondolj bele, hogy mennyivel rosszabb lenne ha 40-nek néznének.
febr. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki. Tőlem még pár éve is elkérték a személyit dohányboltban, most leszek 42 éves. Mondtam nevetve, mikor kérdezte elmúltam-e már 18, hogy már kétszer is. :D Szerintem ez sokkal jobb, mintha 40 évesen kinéznék 70-nek.
febr. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom de tényleg nehéz veled együttérezni. :)))))

Sose legyen nagyobb problémád. Szerintem ez egy elviselhető állapot, és nem tart örőkké.

febr. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
Én 154cm vagyok és már tiniként is mindig idősebbnek néztek, részben a komoly arcom és az öltözékem miatt.
febr. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem is volt, hogy a Sparban elkérték a személyimet, amikor sört vettem, pedig voltam már 28 is akkor, nemhogy 18. De akik nem ismernek, azok is fiatalabbnak gondolnak, mint amennyi vagyok. 5-7 évvel szokták alálőni, pedig már itt-ott őszül a borostám is.

Engem mondjuk nem zavar, inkább ez, minthogy bácsizzanak.

33F

febr. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én kicsit fiatalabb vagyok nálad, 22 éves. Nagyon sokszor hiszik azt az emberek hogy még tinédzser vagyok, és általában mindenki legalább 6-7 évvel fiatalabbnak néz. Eléggé vékony testalkatom és babaarcom is van. Emellett nem mindig vagyok túl határozott. Sokszor nem vesznek komolyan emiatt. Régebben engem is nagyon zavart ez a dolog, de mostmár elfogadtam.

Azóta kevesebbszer is fordul elő hogy fiatalabbnak néznek. Talán azért is mert határozottabb lettem. Azt figyeltem meg ha elegánsan öltözködöm és erősebb sminket viselek, kevésbé néznek fiatalabbnak.

febr. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szintén 28. Dohányzom, szóval elég gyakran találkozom ezzel, mindig úgy ragálok arra, ha kérik a személyit, hogy +ó, köszönöm!", és mutatom.

Nekem egy nagyon vicces élményem tartozik a sulizásos megjegyzéshez, állásinterjúra mentem augusztus utolsó napjaiban 2018-ban (megkaptam az állást), utána leültem a fekete szoknya, fehér ing kombóban elszívni egy cigit, leült mellém a padra egy bácsi, és elkezdte mondani, hogy "holnapután már nem ez lesz... Holnapután már ilyenkor iskolában leszel." Hát mondom nem, itt leszek ebben az irodaházban, most voltam itt állásinterjún és felvettek :D Forma volt, megkérdezte, iszok-e vele egy sört a törzshelyén, ittam, mert semmi dolgom nem volt, és amúgy jó volt, elmesélte az életét, valószínűleg soha többé nem találkozunk majd, de egy érdekes, jó lelkű fazon volt.

Meg egyszer, lehettem vagy 23, öcsémet és pár barátját kísértem egy szórakozóhelyre, én voltam a felnőtt kísérő (az volt a szabály, hogy kiskorú csak akkor léphet be, ha van vele felnőtt. Egy felnőtt 10 18 év alattit vihetett be), azonnal kikapott a szekus a sorból, hogy személyit pls, kerestem, közben öcsém és a barátai 17 évesen simán átmentek, majd kérdezte a bizti, hogy velük vagyok-e, mondom igen, akkor jó szórakozást, és utánakiáltott a társaságnak, hogy "vigyázzatok rá!"

Sajnát munkatársaimon látom (többségében 20-25 körüliek) hogy engem is ennek a korosztálynak hisznek. Mindig kiégnek, ha elmondom, hogy amúgy 30 leszek lassan. Volt olyan, akivel megtapasztaltuk a generációs szakadékot, megkérdezte, hogy nekem 18 évesen mi volt a skincare rutinom, a kifejezést se értettem, hát, hogy mit csináltam 18 évesen... Leginkább vörösboros kólát? Azt csináltam?

febr. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja, amúgy a diákigazolványos cucc valid, az uszodában, ahol járok, rendszerint felütik a diákkedvezményt... Még nem szóltam. Szép kártyával veszem a bérletet, az sem ébreszt gondolatokat a fejükben, én meg örülök annak, hogy fél áron úszok.
febr. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!