Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tinektek romlott vagy szakadt...

Tinektek romlott vagy szakadt már meg a viszonyotok ismerősötökkel azért, mert valamiért irigykedni kezdett rátok?

Figyelt kérdés
Tehát hogy mondjuk jobban kezdtetek élni, mint addig, vagy bármilyen szempontból magasabbra törtetek az addigi szintetekhez képest, és ő ezért irigykedni kezdett. Volt már ilyen?

febr. 4. 17:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
30%

Egy valaki jutott most eszembe, illetve legjobb barátnőmmel is ezért ment tönkre a barátság. De mivel az előbbiről szól a kérdés:


van pár ovistársam, akikkel bár nincsen semmilyen konkrétabb kontaktunk, nem beszélünk, vagy bármi, mégis követjük egymást Instán, FB-n is ismerősök vagyunk. Egyikük szülei viszont jóban vannak az enyéimmel, és valahányszor összefutnak valahol, terjedelmes beszélgetés kerekedik belőle.

Sokáig, tanulástól eltekintve, semmilyen kiemelkedő dolgot nem tudtam felmutatni, ami egyetem alatt változott meg. A szüleim pedig azokról meséltek, amikor a lány szüleim felőlem érdeklődtek, mikor összefutottak az egyik boltban. Hazajöttek, ők is meséltek a csajról, és kíváncsiságból megnéztem az Instáját. Hát.. konkréten kikövetett és törölt mindenhonnan, sőt, le is tiltott. A dologhoz hozzátartozik, hogy ő influencerkedni kezdett, bukdácsol egyetemen, a szülei pedig nem nézik ezt jó szemmel. Nem tudom, hogyan tálalhatták a sikereim, de a végeredmény sokatmondó.

febr. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%

Általános iskolai legjobb barátnőmmel kb 20 éve voltunk barátok. Egyszer elhagyta a száját az a mondat, hogy ő miért nem tud olyan pasikat összeszedni mint én és miért csak a nyomik állnak le vele.


Akkor nem tulajdonítottam neki túl nagy jelentőséget, aztán egy házibuli alkalmával láttam, hogy megpróbál rámászni a vőlegényemre. :D nem rendeztem jelenetet csak távolról röhögtem, hogy a (most már) férjem tépi le magáról és otthagyja. :D azóta sem érti miért szakadt meg a barátság...

febr. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%

Anyám - Többre vittem, mint ő.

Ahányszor nála voltam, vagy telefonon beszéltünk, folyamatosan csak a munkámról és a fizetésemről volt szó.

Mintha én tehetnék arról, hogy a születésem előtt elcseszte az életét.

febr. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%
Nagyon nem voltunk jóban ezzel a lánnyal, de azért párszor elbeszélgettünk, meg segítettünk a másiknak valamiben. Ők 13 éve próbálkoznak a párjával, hogy legyen gyerekük, de nem jön össze, nekem meg a páromnak pedig 3 hónap alatt sikerült. Elinte csak került, aztán már nem ks köszönt és azóta tiltott is mindenhonnan meg kikövetett. A párjával szoktam találkozni, ő mondta, hogy neki ez nagyon rosszul esett, hogy én hamarabb lettem terhes, mint ő, ráadásul nekem nem is kellett annyit próbálkozni. Én értem amigy, csak ez szerintem túlzás.
febr. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyik barátnőm otthagyta a főiskolát és évekig nem talált munkát. Depressziós lett miatta, pszichológushoz járt. Én végigcsináltam a főiskolát, de 8 hónapig utána szintén nem találtam munkát. Majd végre összejött. Alig mertem megmondani neki. Nem is dicsekedtem, csak megemlítettem, hogy mikortól fogok kezdeni. Onnantól kezdve nem válaszolt nekem soha többé. Még egyszer kerestem, kérdeztem mi újság vele, de a mai napig nem nyitotta meg. Ez 5 éve volt.

Fájt, mert mindig mindenben mellette voltam. Azóta egyszer összefutottunk a városban, de elfordult mikor meglátott.

febr. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
7%
Nekem csak fordítva volt, de most már az ő élete se fenékig tejfel, így megint barátkozok vele.
febr. 5. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
6: Tehát örülsz, hogy végre az ő tehene is megdöglött, és még büszke is vagy a mentalitásodra?
febr. 5. 02:40
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

7. Nem örülök neki, szimplán nem vagyok rá féltékeny és emiatt normálisan tudok viszonyulni hozzá ismét, úgy, ahogy megérdemli.

És nem büszke vagyok rá, hanem őszinte, magamhoz is. Mindenkinek van sz*r tulajdonsága, csak sokan még be se ismerik.

(Egyébként azóta ez a barátnőm is megszakította a kapcsolatát egy másik barátnőjével, akinek jobb élete van, mint neki.😅)

Emellett viszont van nagyon sok jó is bennünk, nem valami r*hadt férgek vagyunk, egyszerűen csak emberek - jó és rossz tulajdonságokkal.

febr. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

8: A lényeg akkor is az, hogy azért barátkozol vele újra, mert ismét rosszul megy neki, és így már nem irigykedsz rá. Azért nem haverkodni valakivel, mert hogy többé már nem trágyadombon él, igenis féreg dolog.


Ami azt illeti, itt a GYK-n elég gyakran látom kommentekben, hogy valaki meg akarja ideologizálni az irigységét. Ergo meg akarja magyarázni, hogy szerinte miért teljesen jogos és normális dolog a szomszéd tehenének megdöglését kívánni.

febr. 5. 09:29
 10/17 anonim ***** válasza:
9: Mondjuk leírtad ugyanazt, amit én mondtam. 😀 Talán annyi, ami nem világos neked, hogy a "féreg ember" meg a "féreg tulajdonság" nem ugyanaz. És ha végiggondolod, hogy neked milyen "féreg tulajdonságod" van, és nem találsz semmit, akkor hazudsz magadnak, magadról. :)
febr. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!