Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hitler ölt ember saját kezűleg?

Hitler ölt ember saját kezűleg?

Figyelt kérdés

Van erről feljegyzés hogy megölt valakit csak úgy?


2 kérdés :


Ki szerint volt helyes amit tett? Nem lehet hogy a szándékai valójában jók voltak?


febr. 5. 15:45
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
A szándékai jók voltak, fel akarta virágoztatni a német (árja) népet, ez azért német szemszögből egész pozitív. Ha meg tudta volna oldani, ráadásul úgy, hogy a zsidók nem érdeklik, akkor senkinek egy szava se lenne ellene.
febr. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy embert biztosan ő ölt meg: saját magát.

Az I. világháborúban katonaként elvileg előfordulhatott, hogy megölt valakit, bár leginkább futárként szolgált. Az unokahuga, Angela Raubal - akivel viszonya volt - gyanús körülmények között lett öngyilkos; az elkövetés eszköze Hitler pisztolya volt.

A nagypolitikában nemigen lehet értelmezni a jó és a rossz, helyes és helytelen fogalmát. A szándékokat ott leginkább az érdek vezérli. Egyesek szerint az adott történelmi helyzetben Hitler nélkül is bekövetkezett volna valami hasonló, mint ami történt.

febr. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
24%

"A szándékai jók voltak, fel akarta virágoztatni a német (árja) népet, ez azért német szemszögből egész pozitív."


Hallod, én értem, mit akartál mondani, de Hitler úgy akart jót a német népnek, mintha valaki úgy akarna téged felemelni, hogy előtte kinyírja a barátaidat, akik szerinte nem passzolnak hozzá, azután átmossa az agyadat, megtör és ad neked egy személyiséget, ami SZERINTE megfelelő.


Igazából ennyi erővel az összes elborult szektavezér is jót akart a szektásainak, hát meg akarta őket menteni a világvégétől. Csak a világvége nem létezett, a szektások meg ezért eladták mindenüket, meg naponta kétszer le is szopták a vezér farkát. De ő csak jót akart.


Amúgy a kérdésre válaszolva: az 1. világháborúban sorkatona volt, igazából simán megtörténhetett.

febr. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%

"Igazából ennyi erővel az összes elborult szektavezér is jót akart a szektásainak, hát meg akarta őket menteni a világvégétől. Csak a világvége nem létezett, a szektások meg ezért eladták mindenüket, meg naponta kétszer le is szopták a vezér farkát. De ő csak jót akart."


Azért hatalmas a különbség, a németeknek akkoriban tényleg eléggé szar volt (meg úgy gyakorlatilag a fél világnak). Hitlerről hajlamos az utókor egyetlen dolgot hinni, hogy kizárólagos célja volt a zsidókat megsemmisíteni. Pedig ez nem igaz, neki ez egy mellékprojekt volt.


Világháború Hitler nélkül is lett volna, 1930 és 44 között most hirtelen legalább 10 kisebb háborút fel tudnék sorolni csak Európán belül, és gyakorlatilag mind az első világháborút lezáró békekötések feltételei miatt. Amikor aztán kirobbant nagyban a dolog, akkor épp Hitler volt hatalmon, és hát az elején a németeknek komoly sikerei voltak. Sőt, a háború előtt is sikerült annyira stabilizálnia a gazdaságot, hogy nem nagyon haltak éhen az emberek ott, pedig egy akkora világválság után esélyes volt az is.


Ha nem lett volna ez a zsidó-fixációja és a háborút a németek nyerik, akkor egy komoly pozitív példakép lenne Hitler ma is.

febr. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

"hajlamos az utókor egyetlen dolgot hinni, hogy kizárólagos célja volt a zsidókat megsemmisíteni."


Ja, én nem erre gondoltam, hanem arra, amilyen irányba befolyásolni akarta Németországot. Ő nem felemelni akarta a németeket, hanem a saját képére formálni.


Értem amúgy mire gondolsz, de ez nálam nem a szokásos popkulturális démonizálás, hanem olvasgatva a témakörben őszintén nem találok semmiféle vagy pozitív irányt, szándékot. Szerintem a német nép akkori csalódottsága és kiszolgáltatottsága terepet adott egy iszonyú toxikus embercsoportnak arra, hogy a német kultúra és gazdaság elképeszrő potenciálját tökéletesen rossz irányba fordítsa.

febr. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A feleseget o lotte fejbe.
márc. 5. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!