Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják általában olyan...

Miért mondják általában olyan dolgokra (is), hogy "józan paraszti ész elég hozzá" ami egyébként elég komplex bonyolult?

Figyelt kérdés

Vagy ti mit értetek az alatt, hogy józan paraszti ész és mikor használjátok?

Esetleg ha példát/szituációt is tudnátok írni az lenne a legjobb.



febr. 11. 13:36
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
A fő kérdésre válaszolva, azért mert így relativizálhatják a saját tudatlanságukat a másik magasabb szintű ismereteihez képest.
febr. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem inkább fordítva akartad írni?

Általában pont hogy olyan hiperokos zsenik szokták ezt mondani, akik szerint egy 1500 soros Java programkód megírásához is józan paraszti ész elég.

febr. 11. 13:39
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Egyetértek az elsővel. A dolgok nagyon bonyolultak sok esetben. A józan paraszti ész nagyon kevés. Pénzügyekben, párkapcsolatokban, technológiában ilyesmire hivatkozni elég gyenge képességekre vall.
febr. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A testvérem erre az élő példa. Semmilyen végzettsége nincs, nyolc osztály után lébecolt, aztán szült. Nagyjából semmit nem ért el önállóan az életben, mindet vagy a szüleink vagy a férje miatt. Nekem van diplomám, apánknak elég komoly szakmai elismertsége, anyánk meg az életét végig dolgozta. De a testvérem mindegyikünket túlszárnyal saját maga szerint, mert neki van józan paraszt esze... A lófüttyöt. Olyanokra szokta mondani, hogy akciósan vesz valami cuccot, majd az eredeti ár közelében eladja a neten, és veregeti a vállát, hogy nézzük meg, neki nincsen papírja, mégis megél a józan paraszti eszével. Vagy mikor az egyik gyereke elesett, és nagyon fájt a keze, ő hamarabb tudta, hogy el van törve, mint az orvos, pedig neki papírja sincs, csak józan esze...
febr. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%

"Vagy ti mit értetek az alatt, hogy józan paraszti ész és mikor használjátok?"


A természettől nem elrugaszkodott gondolkodásmódot...

Például egy parasztnak volt annyi esze,hogy nem piszkított az ivóvizébe.Mi pedig rendszeresen;lényegében belesz*runk.

febr. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
Te beleszrsz? Én nem. Józan paraszti ésszel.
febr. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
23%

6


Dehogynem..Amikor az angol klozetot használod.

febr. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
arra, amihez nem kell semmi speciális tudás. Pl ha útban van egy doboz, akkor tegye arrébb, ahelyett, hogy átlépné vagy kerülgetné. Ehhez kell a józan paraszti ész, hogy felismerje, hogy arrébb is teheti.
febr. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#2: Nem, nem fordítva gondolom. Én ezt akkor szoktam hallani, amikor valamit az egyszerű emberek könnyűnek ítélnek és nem akarják elismerni a másik tudását. Mint, pl. a tipikus 10 millió szövetségi kapitány országa vagyunk.


#1

febr. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha valami komplexre mondja valaki értelmes, hogy józan ész kiadja, akkor azért lehetséges, hogy megéri elgondolkodni a dolgon, esetleg rá is kérdezni, hogy mégis hogy. Lehet, hogy csak megemlít egy húszórás, nagyon könnyen követhető, ingyenes tanfolyamot, ami első google találat volt a józan ész szülte nyilvánvaló keresőkifejezésre a témában. Hirtelen eltűnik az arrogáns él, nem?

Józan ész alapján ennyi kis csavar elég egy ember gondolkodási szokásaiban, hogy akár messzire is jusson valami használhatóval.

A józan paraszti ész nekem kihangsúlyozza, hogy saját lábon állsz, gazdálkodó vagy, képes vagy többéves távlatokban stratégiákat kialakítani, a fejlődéstörténeted útját járod. Nekem valahogy így deklarálódik a tényleges parasztember a fejemben. Tehát nem jobbágy, nem napszámos, hanem a paraszt, aki jónéhány környező család tisztes megélhetését összehozza a rendelkezésére álló természetadta erőforrásokból is, megáll a lábán, nem panaszkodik.

febr. 13. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!