Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek elhagyjam a...

Szerintetek elhagyjam a civilizációt? Véleményekre lennék kiváncsi!

Figyelt kérdés
Nem tudok beilleszkedni a civilizációba nem találom meg a közös hangot másokkal, nem tudok csajozni, bár nem is érdekel csak jó lenne beszélgetni, megötlött bennem a gondolat ,hogy a civilizációval van a gond, az emberiség legnagyobb katasztrófája az ipari forradalom és ez fogja okozni a végitéletet. Szóval gondolkozom ,hogy mindent hátrahagyjak és egy felszereléssel ki menjek a messzi erdőbe... Nem magyarországon itt nem lehetne sehol se túlélni, élni, hanem inkább a Kárpátok erdeiben. Van ott vízforrás, állatok és hatalmas a vadon ami olykor olykor már veszélyes. A tapasztalatimra és magamat ismerve nem adnám fel. Egyedül a betegségektől félek. Amúgy is van egy betegségem amit nem részleteznék, auto immun szóval nincs gyógymód. Annyit érzek ,hogy nem találom a helyem a társadalomban egyedül az erdőben érzek megnyugvást a sziklák tetején. Egyedül a honvédség az eggyetlen ,,szakma" amit csinálnák de már annak is megéreztem a levét mondjuk úgy... 18/f vagyok szóval még van döntés. Lépjek Ted nyomdokaiba, vagy lépjek be a véget nem érő sorba ami soha nem ér véget csak az emberiség pusztulásával. Szerintetek mit tegyek? Mik a meglátásaitok? Az építő jellegű kritikákat is elfogadom.

febr. 13. 18:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

Aha, mindezt 18 évesen...

Szerintem te elolvastál valami gyökér B-kategóriás sci-fi regényt, azt most rád jött a paranoia. Majd elmúlik.

febr. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Van vízforrás, és vannak vadállatok is. A hegyekben nem fogsz mezőgazdasági jellegű tevékenységet csinálni, tehát arra hagyatkozol amilyen csapdával befogsz egy vadállatot és azt fogyasztod el? 1-2 héten belül meghalsz, ha hamarabb nem keresztezed egy medve vagy farkas útját, vagy amíg kitart a nálad lévő maradék kaja.
febr. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem igazán, nem a hegyekben hanem a hegyek aljába vagy a kárpátok erdeiben lehet növényeket termeszteni.. Vadászatról meg annyit ,hogy nem nehéz mókusokra, nyulakra vadászni vagy esetleg madár félékre Ted Kaczinsky is ilyen állatokat evett. 1es válaszoló azt hiszem nem ismerjük egymást szóval inkább ne találgass, több éve gondolkodom ezen. Nem egy sz@ros tini vagyok aki scifiket olvas, túléléssel, állatokkal, természettel kapcsolatos könyveket szoktam olvasni.
febr. 13. 19:18
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Sokan éreznek így, mégsem esnek a végletekbe. Valami köztes megoldást választanak inkább.
febr. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Sok fiatalnak és kevésbé fiatalnak is hál Istennek felnyílik a szeme. Hogy az élet több egy beton kockába zártságnál, amiben életed végéig robotolhatsz. Viszont neked inkább valami melegebb éghajlatú helyet javasolnék kezdésnek. Esetleg egy kommuna felkeresését ott. Ahol le tud nagyon hűlni az idő, ott nehéz életben maradni, még a tapasztaltaknak is.
febr. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Meg lehet csinálni, csak borzasztó nehéz. Pláne ilyen fiatalon, tapasztalat nélkül. Sokan vágyunk arra, hogy elvonuljunk ebből a világból, ez nekem is nagy álmom, de erre nagyon rá kell készülni, így ahogy írod csak a biztos halálba rohannál.

Ismered Chris McCandles történetét, aki elvonult Alaszkába? A végén gyakorlatilag éhen halt.

febr. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kedves hatos, nem ismerem a csávót, de igazad van egyenlőre még tapasztalatokat kell szereznem a túléléssel kapcsolatban. Szerintetek mivel effektívebb vadászni, (ha nem térek vissza a városba, akkor megjavítani is tudnom kell) légpuska, pontos, egyszerűen működik, néha be kell olajozni de ez nem okozna gondot ugyanis két fém flakonból és nyírfa kéregből csinálok olajat viszont ha a lövedék elfogy akkor azt nem igazán lehet csinálni, önteni elég nehéz lenne pontos modellt. Számszeríj / íj, nagy vadakra is jó, nyíl készíthető természetes anyagokból (igaz nem olyan effektív mint a bolti) talán még ideget is lehet csinálni csalán szárából készült madzaggal bár fonáshoz sajnos nem értek. Ki mit választana?
febr. 14. 15:03
 8/12 anonim ***** válasza:
Kérdező,kérlek,írj privátban!
febr. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Egész pontosan mihez nincs kedved a "civilizációban"? Továbbtanulni és dolgozni, a maradék szabadidődet pedig értelmesen eltölteni, akár vadászattal? (Eléggé elszaporodtak a vaddisznók sok helyen.)

Vagy valami tanyasi gazdálkodás nem lenne jobb?

febr. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Maga a civilizációnk tönkre teszi a természetet, csak vándorolni szeretnék szép végetnemérő mezőkön, erdőkön letelepedni egy szép helyre, felbasz a társadalmunk mindenki kihasználja a másikat, korán kelés mert munka/tanulás, európa hanyatlik, nekem nincs kedvem a piszkos városhoz, erre lehetne azt mondani ,,menny tanyára akkor!” De nem egyszerűen ott nincs munka falvakban, az igazi tanyák nem rosszak de egyedül nem lehet fenn tartani. Egyszerűen már most belefáradtam az ,,ipari fejlődésbe” avagy a természet és emberiség hanyatlásába, persze erre lehet azt mondani ,hogy fejlődött az orvoslás vagy ,hogy megkönnyebült az élet de milyen áron? És mielőtt valaki azt feltételezné ,hogy liberalista állatvédő természetvédő vagyok stb…

Nem csak egy normálisan gondolkodó férfi vagyok!

febr. 14. 15:57
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!