Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan szerezzem vissza a...

Hogyan szerezzem vissza a szüleim szeretetét? Nem troll kérdés

Figyelt kérdés

A lényeg, szüleim egész középiskolában, ütötték a fejem, ha nem leszek mérnök, orvos senki leszek.

Elmentem mérnöki szakra, nem sikerült. Dolgoztam 1 évet, már akkor is minden utálatos féregnek lehordtak, megmondták mennyire utálnak, meg szégyenbe hoztam a családot. Akkor is legutolsó senkiként beszéltek velem.

Szüleim unszolására újra egyetemre mentem, anya már öngyilkossággal fenyegetőzött. Megint megbuktam, elmentem melózni keresek egy 230 nettót, majd most lesz nálunk bérfejlesztés. Azóta szó szerint minden nap a szüleim elmondják mekkora féreg vagyok, taknyos meg anyukámnak magas vérnyomása lett, te öngyilkossággal fenyegetőzik, megmondja bárcsak eltűnnék a föld színéről, meg olyan szavak amiért tiltanának magyarázkodnia kell anyának, hogy a fia miért ennyit keres, meg ez a munkája. Meg minden nap minden nap elmondja agyvérzése lesz, mert szégyenben hagytam a családot, szégyenkezni kell miattam.

Meg bemondja a kocsiban a rádió ennyi az átlagbér, meg a többit, egyből ordítani kezdenek velem te lúzer vagy, nem ennyit keresel.

Meghallja anya más harmadik diplomáját szerzi, 600 nettót keres, akkor meg már sírni is kezd az én fiam csak egy lúzer, utállak fiam mondja. Rokonságnál is elsírta magát, meg mennyire utál, nem lettem siker ember, mert ő projektmérnököt akart belőlem, nem lettem az, csak egy lúzer szerinte. Már inkább meg se szólalok, de mindenből ezt hozzák ki a szüleim. Nevelőapám kirázza a táskámat, mondom mit csinálsz? Úgy is keveset keresel kussoljál.


Azt akarom szeressen anya, meg nevelőapám, de mostani bérfejlesztéssel ahogy nézzem csak 300 nettó alatt lesz jóval fizetésem, ami megint kevés a szüleim szeretetéhez, meg hogy kedvesen bánjanak velem. Keresem a jobb lehetőségeket persze, de addig is alig bírom elviselni, hogy mindenért ordítanak velem, anya öngyilkossággal fenyegetőzik, mert kevés a fizetésem. Meg a ennek meg annak az ismerősének már 5-600 nettó megvan, meg már ilyen meg olyan vállakozó, én meg nem ekkora szinten vagyok. Tüzér akartam lenni, egyrészt érdekel, másik részt nettó 500ért már csak szeretnének, kedvesek lennének. Mert én azt látom, a világban ,ha valaki keveset keres, azt ott ütik ahol érik, meg mindenhogyan szégyenítik meg.

Ma reggel, csináltam melegszendvicset magamnak, mondtam melegebb lett várok még a megevésével, túl melegebb lett, anya egyből agyvérzésem lesz, öngyilkos leszek, utállak, féreg vagy. Legkisebb dolgokból ordítozás lesz, meg oda mennek vissza a szüleim, nem lettem mérnök ezért utálnak, meg így mondják is.


Tehát amíg nem tudok ilyen kb nettó 250nél jobban vidéken jobban keresni, addig ,hogy próbáljam meg visszaszerezni a szüleim szeretét, a házi munkát megcsinálom, de hiába van a házimunka megcsinálva, ha mellette nincs komoly fizetés.


febr. 15. 15:10
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
88%
Ha tényleg valós a kérdés, mégis miért akarnád az ilyen "szülők" szeretetét megnyerni?
febr. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, mert itt nem is volt szeretet. Itt nem arról van szó, hogy te milyen iskolát végeztél, ők a saját frusztrációjukat rajtad élik ki. És mindig találnának valamit, amit kritizálnának rajtad. Koncentrálj a saját életedre, ne azon kínlódj, hogy más szeressen téged, mert náluk fogadd el, hogy ez esélytelen. Így csak a saját életed teszed tönkre. Menj külön, éld a saját életed, és ne foglalkozz vele ki mit gondol meg mond rólad. Ezek nem fognak SOHA szeretni, ezt fogd fel!
febr. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Mert amikor még középiskolás voltam, akkor is volt egy egy négyes miatt nagyon dühösek, meg akkor is volt idegroncs anya pár jegy miatt. Amikor egyetemre mentem legboldogabb volt, amikor megmondtam nem megy otthagyom elmegyek dolgozni, annyira durva, meg bántalmazóak lettek, hogy már remegek, utálni kezdtem magam. Öngyilkossági kísérletem is volt, akkor megmondták kedvesek lesznek, meg megértenek diploma nélkül is szeretnek. Dehogy, legutolsó féregként beszélnek velem.

Amikor egyetemista voltam, legkedvesebbek voltak velem, nem sikerült a suli állandóan bántanak, megmondják mennyire utálnak, azelőtt szerettek.

febr. 15. 15:19
 4/27 anonim ***** válasza:
96%
Az átlagbér azért olyan magas, mert vannak páran akik baromi sokat keresnek, azok felhúzzák, de a nagy többség alatta keres. Szóval ez egy nesze semmi fogd meg jól. Amúgy meg 250 nettóval még jó is vagy. Egy tanár 5 év egyetem után, mesterfokú diplomával bérminimumot keres. Én meg OKJ-vel nettó 400 felett. Szóval nem ez a mérvadó.
febr. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
A szeretet nem így működik ahogy írod. Ha szerettek volna, nem bánnának így veled ennyi miatt. Ezt el kell fogadnod. És fordulj segítőhöz, pszichológushoz, mert itt látom nem fogod ezt felfogni, akárhogy mondjuk neked.
febr. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid nagyon gonosz emberek, semmit nem tettek, hogy szeresd őket. Meg kéne szakítanod velük a kapcsolatot teljesen és véglegesen. Most is mérgeznek téged, azért próbálod kitalálni, hogy hogy szeretnének. Nem szeretnek, az ostoba elképzeléseiket szeretik, hogy neked milyennek KÉNE lenned. Ez tévút részükről, és aljasság. Menekülj, másik város, másik telefonszám, legjobb lenne külföldre, és elfelejteni őket. Sajnos valszeg akkora kárt tettek benned, hogy pszichoterápiára is szükség lenne, ha lesz lehetőséged ilyesmire, érdemes lenne. 50f
febr. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
A szeretet nincs feltételhez kötve. Egy normális szülő akármit is csinál a gyereke, akármivel foglalkozik, akkor is szereti. Akkor is ha drogos, ha hajléktalan, ha bunkón viselkedik vele a gyereke, ha lusta és nem csinálja meg a házimunkát.
febr. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Költözz el...
febr. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom elhinni, hogy ez valós kérdés, vagy tényleg ennyi traumatizált, valóságot nem látó, mentálisan sérült fiatal felnőtt van. Miért nem változtattok? Miért csak a változást várjátok?
febr. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
#9 mondjuk pont azért, mert traumatizált. Nem is tudja, hogy mi a normális és hogy lenne a jó. Neki az a normális, hogy ő a rossz és jobbnak kell lennie, hogy megfelejen másoknak. Pont ezért él a trauma meg a séma...
febr. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!