Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Véletlen lenne, hogy a szebb...

Véletlen lenne, hogy a szebb emberek megbízhatóbbnak tűnnek?

Figyelt kérdés

A kérdés úgy adódott, hogy már korábban is hallottam olyasmit, hogy a szép embereket megbízhatóbbnak tartják. Viszont most, amikor nézegettem a Facebook-on, kitettek oda egy srácot, akit köröznek. Szóval felmentem érdekességként a police.hu-ra. Megnéztem a körözötteket... Hát fogalmazzunk úgy, hogy szinte egyikük sem az a szép arcú fiú, mint amilyen Leonardo DiCaprio volt a Titanic-ban, vagy olyan kellemes megjelenésű nő, mint Margot Robbie. Akad köztük átlagos megjelenésű, de többségük inkább átlag alatti, vagy kifejezetten csúnya ember.


Persze, most lehet jönni azzal, hogy vannak szép bűnözők is. Igen, de ez olyan ritka, hogy azt a bulvár is lehozza. Mert nyilván a bulvár lapok is tudják, hogy a bűnözők általában csúnyák, szóval ha valaki jól néz ki, akkor lehozzák, mint szenzációt.


Az, persze más kérdés, hogy ezek az emberek tényleg csúnyának születtek-e, vagy csak a lelkük sötétség miatt csúnyultak el...


Tehát, akkor hogyan is állunk? Véletlen lenne, hogy a szép embereket megbízhatóbbnak tartjuk? Nekem úgy tűnik, nem.

De kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is.


febr. 15. 20:36
 1/10 A kérdező kommentje:

Ilyen embert nem köröznek:


[link]

febr. 15. 20:41
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

"Ilyen embert nem köröznek"

Tehát vastagon sminkelt, beállított fotón szereplő embert? Mert itt erről van szó. A színészeket sminkelik, beállítják a legjobb fényeket a felvételhez. Ez egy rendőrőrsön készült fotón aligha lesz így. Ha DiCapriot vagy Margot Robbiet kirángatnánk hajnal 3-kor az ágyából és lefotóztatnánk az őrsön, ők sem mutatnának úgy, ahogy a filmekben.

febr. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem amúgy kiül az arcra a gonoszság.. Közhely, de tény. Amúgy a megbízhatatlan ember sokszor nem ad a külsejére sem, ápolatlan, látszik, hogy nincs harmóniában önmagával..
febr. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

"Ilyen embert nem köröznek"


Milyen embert? Ez egy film, ettől még a nő nem néz ki kifejezetten extrán ha a valóságon keresztül és nem a saját eltorzult személyiségeden át vizsgálod a dolgokat.

febr. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ez nem változtat a tényen, hogy számos bűnöző kifejezetten csúnya. Ha ilyesmi embereket látok az utcán, nem szívesen vagyok a közelükben.
febr. 15. 21:50
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
#5 Ez nem változtat a tényen, hogy számos bűnöző nem csúnya.
febr. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

kérdező, ilyen rendőrségi fotóra senki nem így érkezik általában xd

vagy elkapják őket vagy ilyesmi okok vannak (lehet valaki napok óta a fogdán van amikor fotózzák)

febr. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézzétek meg azért ti is a rendőrség honlapján az elfogatóparancs alapján körözött személyek fotóit. Látni fogjátok, hogy soknak tényleg durván aszimmetrikus és/vagy aránytalan az arca.

Legtöbbüket lopásért, gyorshajtásért, ittas vezetésért körözik. A legtöbb emberben van egy olyan hajlam, hogy a szép embereknek több mindent elnéznek, és megbízhatóbbnak is tartják őket. Például - ha nem bűnügyekről beszélünk - ott vannak az influencerek/azok, akiknek sugar daddy-jük van vs. azok a felnőttek, akik nem dolgoznak/nem túl magas presztízsű munkát végeznek. Mindkettő csoportra igaz, hogy mások tartják el őket, és hogy amit csinálnak, az nem túl jelentőségteljes. De valaha olvastál már olyan véleményt, ahol az előbbieket szólják le? Vajon miért is lehet ez...?

febr. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#7


Az a baj, hogy itt több esetben sem arról van szó, hogy valakiről rossz képet csináltam.

Ahogyan a #8-as mondja, sokaknak tényleg aránytalan az arca.

febr. 15. 23:57
 10/10 A kérdező kommentje:
*csináltak
febr. 15. 23:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!