Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más országokban is ugyan...

Más országokban is ugyan ilyenek az emberek?

Figyelt kérdés

Olyanoktól kérdezem akik éltek más országokban.

Mennyivel másabbak ott az emberek, mik a tapasztalatok?


Most arra gondolok hogy tapasztalataim alapján mi magyarok elég zárkózottak vagyunk, felszínesek, érdektelenek, rosszindulatúak.


Lehet túl sok rossz tapasztalat ért az elmúlt években, de lehet mások is egyetértenek velem ilyen téren.

Nem azt mondom hogy mindenki ilyen, de olyan mértékben igen hogy ez általánosságban rányomja a bélyegét a munkahelyi légkörre, barátságokra, párkapcsolatokra.


Aztán innen jött a gondolat hogy vajon ez sajátosságunk, vagy ha kiköltöznék ott is ugyan ezt tapasztalnám...


febr. 20. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

En csak Angliarol tudok, itt elek 2010 ota.

Baratsagosak, udvariasak, normalisan vezetnek, az en munkahelyemen 12 ev ota egy hangos szo nem volt kozottunk. Ha megcsinalod a munkadat, akkor embernek vesznek.

febr. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ausztriát tudom, mert ott laktam hosszabb ideig. Rám tudnak mosolyogni az emberek, kedvesebbek. Nem lehajtott fejjel mennek az utcán mint a honfitársaim. Udvariasabbak, főleg autóvezetés közben érezni ezt. Szabálykövetőbbek, nem mindig az jut az eszükbe mindenről hogyan lehetne kibújni alóla, vagy megkerülni.
febr. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
febr. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
Sehol Európában nincsenek pedofil vezetők, pláne nem 2/3-al. Ezzel rekordot döntöttünk.
febr. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Én 2 másik nyugat-európai országban éltem pár évet, nekem nem úgy tűnt, hogy ott jobb emberek élnének. Az ember nem tökéletes, ez igaz a csodálatos nyugati emberekre is. Pletyka, rosszindulat mindenhol van. Felszínesség is bőven. En nem úgy éreztem, hogy a külföldieket csak úgy befogadnák, sőt. Nem hiszek abban, hogy mi magyarok annyira rossz emberek lennénk. Inkább csak kisebbségi érzésben szenvednek sokan, és lebecsülik a saját fajtájukat. Azt a híres szomorúságot se látom az embereken az utcán. Egyet viszont aláírok, szerintem nagyon rosszul öltözött az átlagos magyar. Ízlés terén még lenne hova fejlődni. És ez nem pénzkérdés, hanem kifejezetten ízlés kérdése.
febr. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5: Öltözködés, ne is mond...

A kollégáim, családtagjaim megszólnak hogy bőr cipőben járok 35 éves létemre.

"Makkos-lakos/fényeslépő/cigány cipő", ilyeneket mondanak...

Mert sokkal divatosabb, menőbb egy Decathlon-os szívacsos vacak amibe belerohad a lábam, meg javítani sem lehet...


Megnyugtató lenne tudni hogy máshol sem sokkal különbek az emberek.

Csak hát tudod, alibi mindig van miért vagyunk pesszimisták, meg savanyúak...mert a történelmünk...mert a gazdasági helyzetünk...mert a pártpolitika miatt...


Lehet a tünetek amiket fent felsoroltam inkább általános modern civilizásiós betegségek.

febr. 20. 19:22
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez itt Magyarországon sem egységes , mert mindenki a saját mikrovilágából kategoriájaból tapasztal. Sznob tehetős rétegből nem találkozik a kiszolgáltatottság nélkülözes csóriság és a lakóhelye mocskaival. Nem proli nyomi senkikkel alkeszekkel sittesekkel találkozik dolgozik nem ezt a légkört éli . Ismerősöm ingatlanközvetitő volt , egyszer fiatal tolmács vett befektetésnek lakást . Nem alkudott , kérdezte milyenek a szomszédok mert látott pár 10 éve feletti autot parkolni . Neki meggyőződése volt hogy Magyaron mindenki jól keres kicsit kevesebbet mint ő de 7-800 ezreket megkapnak ....
febr. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

AZ orban mar elment es elakarja vinni a minden penzt , hogy ott lekenje a Politikust. Kert odavalo amit mar elokeszitettek. Viszi az itteni szokasait.

Megtalalta a Feleszuk kozott a FELESZUT.

Ok mukodtetik a GAZDASAGOT es ezert nyomorgunk mind es nem tudunk kihalni.

febr. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!