Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek bizalmatlanabbak...

Az emberek bizalmatlanabbak azokkal szemben, akik egyedülállók?

Figyelt kérdés

A társadalom persze változóban van, de mai napig is úgy veszik, hogy az a komoly ember, aki megházasodik és családot alapít, akkor van "rendezett magánélete". Ha nem, akkor állandóan piszkálják, hogy de miért nincs párja, gyereke, mi a gond vele, vajon meleg, kibírhatatlan természete van vagy lúzer.

Politikusoknál is megfigyelhető ez, hogy megbízhatóbbnak tűnnek a családosok és itt Európában mondjuk most vannak olyan vezetők, akiknek nincs gyerekük, de az USA-ban úgy tudom alkotmányos előírás, hogy az elnök családos legyen. Lehet valahol az is benne van, hogy akinek van gyereke, az az ők jövőjére is gondol és felelősségteljesebb. Nálunk meg van az a narratíva is, hogy a nemzetért, a magyarságért is kell gyereket vállalni.



febr. 25. 10:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
A primitiv emberek.
febr. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
41%

Én nem vettem észre semmi ilyesmit. Mondjuk nagyon nincs mivel piszkálni, mert bárkinek kifejtem szívesen az álláspontomat a férfiakról, a gyerekvállalásról és egyebekről, onnantól kezdve pedig nem kérdés, hogy lúzer vagyok-e vagy meleg vagy akármi, mert egyértelmű, hogy csak egy alkalmazkodni nem hajlandó, önző pitsa vagyok. :DDDD (Férfiakkal amúgy semmi bajom, általában kapcsolatban vagyok - úgy értve, hogy volt eddig 1-2 rövidebb, meg legutóbb egy nagyon hosszú - , de ha nem, nem rohanok ismerkedni direkt.)

Viszont sima ismerősi viszonyokba, barátságokban ez nem okoz problémát, nem nagyon ismerek olyan embereket személyesen, akik benyelik a propagandát és úgy gondolnak erre a témára, hogy KELL a gyerek mindenkinek, KELL a házasság meg ilyenek. A többség a saját életével van elfoglalva ilyen téren. A legtöbb barátom szeretne esküvőt, gyereket, de nem gondolnak rosszat arról, aki nem.

febr. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Amikor szingli voltam, soha senki nem csesztetett vele. Egyszer volt egy katolikus főnököm, aki nem nézte jó szemmel, hogy lakótárssal élek és nem egyedül vagy a szüleimmel, mert szerinte ez erkölcstelen, de mivel köze nem volt hozzá, nem érdekelt a véleménye.
febr. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
12%
Ez ugyan nem mostanában történt, de elég furcsa volt. Férjem jelentkezett egy munkahelyre. A felvételi beszélgetésen elmondták, fontosnak tartják, hogy a dolgozóik rendezett családi kapcsolatban éljenek (házasság, gyerek). Akkor még nem voltunk házasok, nemrégiben váltunk el. Az ilyesfajta fogalmak szerint a családi állapotunk nem volt rendezett. Mondanom sem kell, hogy az állás ugrott...
febr. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Seila ***** válasza:
15%
Környezetemben csak akkor piszkálják az ilyent, ha hosszú időn keresztül egyedülálló, mondjuk évekig.
febr. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%
Volt egy időszak, amikor sokan konteókat gyártottak az egyedülállókkal kapcsolatban. Azóta szerencsére generációváltás is történt, így kicsit jobb irány kezd kialakulni.
febr. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%

Ha a melegeket eltudják fogadni, akkor a szingliket is fogadják el.

Sose tudni ki miért egyedülálló.

febr. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%
Valóban érdekes az emberek hozzáállása. A melegeket el kell fogadni az emberek nagy része szerint, de az egyedüllálókat a mai napig kinézik a legtöbb helyről. Álszent társadalom ez.
febr. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Munkahelyen azért előny és jó ha családos vagy, mert sokkal jobban lehet szo patni, ha már éhes szájakat kell eltartanod meg nyakadon az ezerév hitel, nem mersz ugrálni. Egyedülálló rugalmasabb, ha valami nem jó, könnyebben továbbáll akár két fillérrel magasabb bérért.
febr. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahelyett, hogy megkérdeznék, mi az oka, hogy nem ment férjhez, vagy nem nősült meg.
febr. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!