Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire tükrözi valakinek a...

Mennyire tükrözi valakinek a személyiségét a testtartàsa?

Figyelt kérdés
Pl.milyen üzenetet hordozhat ha valakinek kissé merev a testtartàsa,mintha meglenne kotve.Nagyon hosszu gondor haja van amit felfog es egy oldalon elore dobja,a fejet is picit megbillenti egy oldalra es ilyen stilusban megy.Nem mondhato mindenben felenknek vagy olyannak aki alarendeli magat,bar elsore olysn hatast kelt.Nem egy pozitiv ember ha jobban megismerik.Sok szemet huzasa van masokkal.
febr. 28. 10:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%

Az ezóspirik rengeteg rébuszt bele tudnak keverni, ilyen elvont, megválaszolatlanult nyitva hagyó, célozgató rejtélyeskedésekkel.


Nem mondom, hogy a lelkünk ne manifesztálódna a testi dolgainkban valamelyest, de azért nem kell ezt sem túlagyalni. Én inkább az újmedicina-biologika felől szeretem megközelíteni, Barnai Robertó egész jókat szokott mondani ezzel kapcsolatban, hogy milyen tünet milyen lelki dologhoz köthető.

febr. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nem tükrözi. Illetve vannak olyan tulajdonságok, amit társítunk a testtartásokhoz, de ez nem szentírás, inkább sztereotípia, így nagyon félrevihet. Meg kell ismerni valakit, hogy bármit is tudjunk róla.
febr. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
18%
A kolerikus szokott merev feszesen kihuzott lenni. Neki vannak szemet huzasai.
febr. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen is, meg nem is, de szerintem inkább nem, mint igen. Ahelyett, hogy hosszas megfogalmazásba bonyolódék, inkább hozok egy példát.


Mik a tipikus jegyek arra, hogy valaki hazudik? Zavarban van, miközben beszél, félrepillant, hebeg-habog, nagyon bizonygatja az igazát. Hát akkor egyszerű felismerni a hazug embert? Nem.


Egyrészt egy csomó ember szemrebbenés nélkül képes hazudni. Sokan rávágják, hogy ja-ja a pszichopaták, de nem: teljesen hétköznapi emberek is. Cserébe egy csomó másik ember pedig már attól zavarban van, hogy megkérdőjelezik. A feleségemhez, ha odamenne valaki, hogy hová lett az ötezrese, akkor ő az ijedstégtől pont olyan hebegve mondaná, hogy nem tudja, mint aki szarul hazudik.


Szóval az embered lehet egy frusztrált, túlkompenzáló személy, egy rideg, feladatorientált valaki, meg úgy két tucat más is. Érdemes megfigyelni ezeket a részleteket, de inkább kérdésként kell kezelni. A testbeszéd olvasgatásának akkor van igazán értelme, ha ismered az illetőt, és tudod, hogy nála mit jelent.

febr. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Testbeszéd és hasonló könyveket biztos érdemes elolvasni, de alapvetően csak ebből következtetéseket levonni nem mindig lehet.

1. hozzászóló: szerintem más szempontból káros az általad említett tudomány, pélldául az általad említett illetőnek hallottam előadását, amelyben kétségbevonta az áttétes rák létezését és ezen ironizált. Olyan elmélettel vonta kétségbe, ami arra enged következtetni, hogy nem ismeri a szervezet sejt-típusait.

febr. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
19%
3-as vagxok. De jo h en konyvekkel tudom bizonyitani a tudasom. Csak itt olvasatlanok az emberek h lepontoznak.
febr. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem görnyedt, mert rohadt sokat ülök a gép előtt. De nem vagyok egy határozatlan, félénk ember. Csak rossz berögződés, próbálom mindig kihúzni magamat, de nem mindig tűnik fel, hogy már megint úgy megyek mint valami öregember.
febr. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

"De jo h en konyvekkel tudom bizonyitani a tudasom. Csak itt olvasatlanok az emberek h lepontoznak."


Nem, azért pontozunk le, mert baromságot írtál.


Egyrészt a kolerikus személyiségtípusra nem feltétlenül jellemző a merev testtartás, sokkal inkább az erőteljes, domináns fellépés. A merev, feszült testtartás és a váratlan szemét húzások megnyilvánulsáok a melankolikusok sajátosságai (főleg a másodlagosan kolerikusba hajlóké), akik pont annyira feladat- és haladásorientáltak, de ezt nem szeretik másra erőltetni. Mivel mások miatt nem tudnak úgy haladni, ahogy az ő perfekcionizmusuknak ok lenne, ezért belül örlődnek (merev testtartás), és időnként kirobbannak (szemét beszólások).


Másrészt azzal nem mondasz nagy okosságot, hogy besorolod a piros vérmérsékletbe. Olvastál néhány könyvet-cikket a világ legrégebbi, legtöbbször hivatkozott személyiségtesztjéből, és azt hiszed, ezzel te vagy a legokosabb a szobában? Ha annyira olvasott vagy, akkor bizonyára azt is tudod, hogy a testbeszéd egyáltalán ne perdöntő, ahogy a személyiségmodellek sem éppen egzakt tudományos elméletek. Ezek mindegyike pusztán kiindulási alapnak jó, ami segít megérteni az embereket.

febr. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

8-as valaszolo,koszonom a meglatasokat.Talan nem minden szemelyisegtipus fuggo en melankolikus tipus vagyok vannak kolerikus,flegmatikus jegyek us bennem se megsem vagyok szemerkedo,beszolofato🙂Hogy ilyen tortenjen ahhoz valakinek sok minden kell hogy legyen a rovasan,de akkor is inkabb szembesitek es persze a masiknak ez olyankor szarkasztikusan jon ki mert megmondjak neki a tutit a sokadik hulye huzasa utan.

Akkor kiirtam a kerdest ra viszont ezek jellemzoek benne rejtetten van kolerikus tulajdonsag a feladat es haladas orientaltsag tenyleg jellemzi,a szabalykovetes is kiveve ha a sajat erdekeirol van szo akkor nagyon onervenyesito tud lenni a masik ember karara is es nem szep modon,minden magyarazat nelkul kiuti a masikat ugy hogy kozben megtartsa a jo latszatat.Ezt nevezem szemetsegnek.Ez stilusos szemetkedes,mert rejtve,alattomosan csinalja pont ezert rosszabb mint aki nyiltan ilyen.

febr. 28. 13:20
 10/14 Jégszív ***** válasza:

Ha kicsit módosítom a kérdést, megvan a válasz:

...valakinek a személyiségét a testbeszéde!

febr. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!