Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen emlékeid vannak a...

Milyen emlékeid vannak a 2000-es és 2010-es évekről? Miben volt másabb, mint a 2020-as évek?

Figyelt kérdés
Ha 2000-től vesszük, azóta szerintetek jobb, vagy rosszabb lett a világ? Mi változott? Személyes élményeket is írhattok.

márc. 2. 09:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem másabb, hanem más.
márc. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sokminden. Például a 2000-es években még gond nélkül lehetett barátkozni, nyitottak voltak rá az emberek. A 2010-es években is még oké volt, főleg az elején. Ma már örülj ha szóbaáll veled valaki.
márc. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%
Ha nem olvasol híreket, nem érdekel a közélet, nem nézel óriásplakátot és nem gondolsz arra, hogy mennyi pénzt lopnak el a pedofideszék, akkor tulajdonképpen egészen jó a helyzet. Sok értelmes okos ember maradt még az országban, lehet ismerkedni, barátkozni, szép helyek vannak, klassz nők. Nem érzem azt a nagy problémát, ha nem gondolok a reménytelen kilátástalanságra országos szinten.
márc. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen magukba fordultak az emberekm. Utaztam 2015-2019 közt hetente több órát vonattal siman vadidegen emberekkel beszélgetni sok mindenről. Utána 2021-2023 közt újra járni kezdtem vonattal, mára már senkivel mindenki magábafordult.
márc. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
2004-től kezdve intenzívebb lett az autóvásárlás részletre, 2002-2005 közt intenzívebb fejlődés volt érzékelhető. 2005-2006 a legszebb éveim voltak. 2000-2002 közt a környezetemben fejlődés. A zemberek 2002 környékén kezdtek bele a "nagyon turbómagyar vagyok" életmódba.
márc. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

2000-ben még például a Nokia 3310 volt a menő telefon. Nem Instagrammon, Facebookon, tiktokon élt a nép, így valamivel nyitottabbak voltak mások felé. Ma ha megnézed az emberek 70-80%-a amint van egy kis ideje egyből a telefonját babrálja. Emberi kapcsolatok mennek tönkre mert épp Facebookon ezt like-olta vagy ép nem like-olta.



Egyszóval a teljesen más világot élünk. Nem volt jobb, de nem is volt rosszabb. Mi emberek változtunk a fiatalság teljesen másként szocializálódott.

márc. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ami a legjobban észrevehető, hogy az okostelefonok és az internet elterjedése nagyon tönkretette az emberi kapcsolatokat és a párkapcsolatokat is! Sokkal több a depressziós, lelkibeteg ember a digitális világ és a közösségi oldalak miatt!

92 - es születésű vagyok. A kétezres évek elején voltam kisgyerek. Akkoriban még kimentünk játszani a környékbeli gyerekekkel. Színcápa, bújócska, fogócska, ugye meg a TAZO mánia!

Ma már szinte sehol nem látni itt vidéken sem gyerekeket csapatban játszani...

Úgy gondolom, a 2010 - es években kezdett nagyon elromlani a közösségi élet.

Az anyagi jólétet inkább úgy jellemezném, hogy másabb volt, mint ma! Ugye, nem voltak közösségi oldalak és nem az számított, ki hány lájkot kap! Így, szerintem sokkal kevesebbet költöttek az emberek a külsőségek. Alacsonyabb volt az emberek igénye, mint ma.

Továbbá, ami figyelemreméltó változás az elmúlt 20 évben, hogy mindenkinek van már autója egészen fiatalon! Akkoriban még sokkal többen jártak vonattal meg tömegközlekedéssel, mint ma.

márc. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj senkinek nem érdeke ezen változtatni. :( Csak a profit, az egyéni érdek játszik, az emberek meg rettentő irányíthatóak.
márc. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ezt azért nehéz megmondani, mert a 2000-es évek nagy részében kamasz voltam, a 10-es években fiatal felnőtt, most meg a 30-as eveimben járok, és mindhárom évtizedben más dolgok voltak fontosak, másra fókuszáltam. Azt tudom, hogy milyen volt 2002-ben 15 évesnek lenni, de azt nem tudom első kézből, hogy most milyen. Azt tudom, hogy milyen volt a 10-es évek elején egyetemre járni, de most nem tudom, milyen.

A technológia, közélet, gazdaság változásait nyilván látom valamennyire, de azért tizenévesen még sok mindent máshogy láttam vagy máshogy érintett egy csomó dolog, mint most

márc. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

2000-ben születtem, szóval inkább a '10-es évekről tudok nyilatkozni.

Nekem az az időszak nemcsak azért tetszett, mert még fiatalabb voltam, nem láttam rá a világ, az ország gondjaira, hanem azért is, mert akkor még nem volt közösségi média. Vagyis, nem volt ennyire elterjedve. Nem volt mindenki ráfüggve a telefonjára, nem volt szinte elvárás, hogy 24/7-ben elérhető légy, nem volt ekkora rohanás, az emberek jobban odafigyeltek egymásra, komolyabban vették egymást. Meg akkor többet ért egy barátság, egy emberi kapcsolat, mint most.


Azóta az emberek befordultak, zárkózottabbak lettek, főleg a Covid óta. Szerencsére azért nem mindenki, de elég nagy többségre ez igaz. Az elmúlt években történtek miatt elég nagy különbségek alakultak ki az emberek közt, vagy, amik már eleve jelen voltak, tovább mélyültek. Egy csomóan azt érzékeltetik a többivel, hogy nem fontos, pótolható. A külsőségek kerültek előtérbe, eltűnőben az egyediség, a természetesség.


Igazából ez egy nagyon érdekes téma, amiről elég sokat tudnék még írni, de a lényeg, hogy bár úgy érzem, most nem egyszerű fiatalnak lenni (bár, mikor az?), nagyon nem lennék most tini. Az én időmben nem volt TikTok, Insta, mi nem tátogtunk zenékre, majd posztoltuk azokat videóként, nem csináltunk különféle netes kihívásokat, hanem kint, a levegőn, a szabadban töltöttük a délutánokat, vagy társasokkal játszottunk. Nem volt okostelefon, ami elterelte volna a figyelmünket egymásról. Nekünk más gyerekkorunk volt, és örülök neki, hogy nem a mostani világban növök fel.

márc. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!