Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van nárcisztikus ember a...

Van nárcisztikus ember a környezetedben?

Figyelt kérdés

A nárcik szeretik, vagy utálják önmagukat? Szeretnek manipulálni, tönkretenni másokat? Vagy hogyan kell ezt elképzelni? Ez örömet, eufóriát okoz nekik? Attól érzik sikeresnek magukat, hogy becsapnak, kihasználnak másokat?

És ha 2 nárci összetalálkozik, akkor ők jól kijönnek egymással? Egy nárcisztikus csak a hozzá hasonlókat szereti, a többi embert lenézi, vagy a másik nárcisztikusban riválist lát? Van olyan, hogy egy nárcisztikus egy másik nárcisztikust manipulál, vagy akar "kicsinálni"?



márc. 2. 10:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%
moss miert meno ez a narcizmus dolog meg szihopata meg borderline?
márc. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
4%

Nincs.

Vannak oldalak,ahol tudsz róluk olvasni.

márc. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%
Vannak... en pl ugy ismertem meg lakva az egyik ismerosomrol, hogy rejtett narci, hogy mar az elejen is nagyon bekepzeltnek tunt, tulertekeli magat es a csaladjat, mintha valami kiralyi csalad lenne... ugyanakkor egy csunya dagadek, igy csak a diplomajara lehet buszke, bar nagyon bunko es parasztosan viselkedik, szoval nem ertelmisegi. De ha szembesited ezzel, akkoe orditozik, mint a sakal. Mindig dicsekszik azzal milyen jo emberismero es allandoan vannak hulye, valotlan feltetelezesei rolam is, masokrol is, azokban renduletlenul is hisz, meg akkor is, ha bebizonyosodik, hogy tevedett. Vagy a tevedeseit elfelejti... nem tudom, mert a memoriaja is defektes nagyon, mindent elfelejt.
márc. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
23%
Ja es azt is szokta hangoztatni magarol, hogy o jol tud manipulalni...
márc. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
6%
A környezetemben? Nincs. Én vagyok az😁
márc. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
46%

Van.

A nárcisztikus személyiségzavarnál alap, hogy a viselkedésével a saját érzéseit kompenzálja. Tehát azért lesz elnyomó mással, mert ő valójában gyengének és sebezhetőnek érzi magát. Azért mutat túlzó magabiztosságot, mert valójában mélyen rettentően bizonytalan.

Szóval alapvetően nem azt élvezi, hogy mással rosszul bánik, hanem a rossz bánásmód egy eszköz a kezében, hogy ő magát egy kicsit jobban érezze azáltal, hogy téged lenyom. De pont ezért veszélyes, mert nem tud együttérezni a te helyzeteddel, csak saját magát figyeli, csak a saját érdekeit nézi, mindent ennek a fényében ítél meg, és sokszor úgy is téged fog lenyomni/bántani, hogy nem ez a határozott célja, csak az, hogy ő magát jobban érezze/jobbnak érezze.

Azt, hogy szeretik vagy utálják önmagukat, nem tudom megmondani, de az biztos, hogy nincsenek kibékülve magukkal.

Két nárcisztikus valószínűleg nem jön ki jól egymással, mert egymáson nem tudják érvényesíteni a dominanciájukat, nem reagálnak "megfelelően". Nem véletlen, hogy tipikus párokat alkotnak a nárcisztikusak az elnyomhatóbb, kapcsolatfüggő vagy áldozatkész felekkel. Hiszen egy egészséges szemléletű, kiegyensúlyozott emberre nem tudnak hatni, azok észreveszik, hogy ez az illető nem normális, és hogy manipulatív. Ellenben egy sérült, behódolóbb típus magában keresi a hibát, és megadja a nárcisztikusnak azt, amire az vágyik.

márc. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%
#1 Nem divat, csak mostanában felkapták nagyon ezeket a kifejezéseket, és már már negatív jelzőként használják olyan emberekre akiket nem kedvelnek, és meg akarják sérteni, noha semmi közük nincs hozzá. Ilyen a nárcisztikus, a bipoláris kifejezés is, de az incel is, a bullyling, de a mostanában negatív értelemben felkapott pedofília is, meg van még egy csomó ilyen kifejezés ami most nem jut eszembe. De valamit bárkire rá tudnak húzni, hogy kigúnyolják vele. Viszont a Nárciszmus is egy komoly személyiségzavar, ha tényleg erről van szó, amit mondjuk egy szakember diagnosztizált, és nem csak rámondja valaki.
márc. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
22%

7


a bipolarist annyira nem szoktak inkab a borderline helyette, a bipolarisrol azt se tudja mi van a locitrom alatt kb milyen tipusuk van meg ilyenek. ha szakitanak egy csajjal akkor maris borderline lesza csavo meg narcisszista/szihopata. Kivancsi vagyok mi jon ezutan. szadomazochista? freud idezetek? ejstejn elmeletek? ja meg a szihologiai elemzesek sorozata... fotel diagnozisok

márc. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

Mondjuk azt ökölszabálynak, hogy mindenki empatának gondolja magát és csúnya-gonosz pszicho-nárcinak a másikat, ami bármi kellemetlenséget okozott neki. :))

(és ez alól én sem vagyok kivétel, sőt megkaptam már félig idegenektől a pszichopata jelzőt is, csak mert anyagiasan és racionálisan gondolkodom :DDD)

márc. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
*aki
márc. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!