Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Régen , hogy tanultak meg...

Régen , hogy tanultak meg ennyi nyelvet?

Figyelt kérdés
Számos helyen olvasom , hogy ez meg az a történelmi alak 1800évek, 1900 évek elején 3-4-5 idegen nyelven is beszélt. Volt aki viszonylag fiatalon. Nem volt akkor még ilyen jó az oktatàs és nem volt internet se. Vagy csak szerintem fura?
márc. 10. 21:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%

Régen (a 1800-as évek előtt is) is voltak zseniális tanárok és remek oktatási intézmények, viszont csak egy szűk réteg számára voltak elérhetőek. Ez a jelentős különbség, ma már sokkal több ember fér hozzá a minőségi oktatáshoz, aminek egyre több formája van (részben az internetnek hála).

Nincs ebben semmi fura, manapság is a legjobban úgy lehet nyelvet tanulni, ha valódi emberekkel gyakorolsz, nem pedig az interneten. Legalábbis én, aki három nyelven beszél felsőfokon, és most vágott bele a negyedikbe, így látom.

23/N

márc. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Az oktatás jó volt az adott korhoz viszonyítva, csak ja, nem sokan férhettek hozzá. De a gazdagok mindig odafigyeltek akkoriban, hogy műveltek is legyenek. Több idejük is volt valószínűleg. A gyerekeknek pláne semmi dolguk nem volt a tanuláson kívül, és ahogy írod, nem volt internet, hogy bsszák a rezet tanulás helyett :D
márc. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%
Tobb ido volt ezzel foglalkozni, bar szerintem az altalad leirt csoport sem regen sem most nem volt a lakossag nagyobb szazaleka. Persze ez fugg az orszagtol, mert van ahol az idegen nyelv elegge fontos, mig mas orszagokban egyaltalan nem. Szemelyes tapasztalatok alapjan viszont ez egyaltalan nem egy regi dolog, ugyanis a barati kor legnagyobb szazaleka 3 nyelven boldogul mindennapi szinten, kissebb szazaleka 4 nyelven.
márc. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
98%
Ha olvasol egy kis életrajzot, látni, hogy Xy ennyi-annyi évet töltött más országokban. Ráadásul a történelmi alakok általában valami nemesi család sarjai, akik nemzetközi házasságokat is kötöttek. +marhára ráértek.
márc. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%

Nem erte oket annyi inger, volt idejuk, nem volt tiktok meg jutub shorts, netflix stb..

Ma mar csoda ha valaki le tud ulni tanulni

márc. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
97%

A gazdag gyerekeknek igenis jó oktatás jutott régen is.

Vagy nagyon jó iskolába jártak, vagy házitanítók oktatták őket, esetleg más országba küldték őket bentlakásos iskolába, pont nyelvtanulás céljából.

Nem tudom, hogy melyik korra gondolsz pontosan, de már régen is divat volt olyan nemzetiségű nevelőnőt felvenni a gyerek mellé, amilyen nyelven a szülő taníttatni szerette volna, így sokszor már gyerekként is többnyelvűek voltak (+országon belül természetes módon is keveredtek a nemzetiségek, akik így a környezetükben élők nyelvén is sokszor megtanultak könnyedén).

De hozzájárult a sikeres nyelvtanuláshoz szerintem az is, hogy kevesebb "felesleges" dolgot tanultak más tantárgyakból (pl. nem hiszem, hogy egy 1800-as években élt kislány agyát a kovalens kötéssel és a bázistranszformációval szívták volna le, így maradt több kapacitása a nyelveket tanulni).

márc. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%

Egyrészt manapság is van egy rakás harmadik világbeli ország, ahol random, alig iskolázott emberek is beszélnek 3-4 helyi nyelvet pl Indonézia, Nigéria, India. Nem kell azért olyan spéci oktatás ehhez.

Másrészről meg, a régi korokban az idegen nyelvek tanulása a műveltség egyik sarokköve volt. Ha az iskolába mi sem tanulnánk 1800 után történt vagy felfedezett dolgokról, akkor egyből több időnk lenne tanulni 2-3 idegen nyelvet helyette nekünk is.

márc. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
76%
Akkoriban volt ideje az embernek ezzel foglalkozni.
márc. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem egymástól.
márc. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
94%

Csak azt tudom erősíteni, amit a többiek írtak.

Ismerek olyanokat, akik az 1900-as évek elején születettek és a kettőezres évekre még angolul sem tudtak, mégis jól elboldogultak az egész életükben, megbecsükték őket.

márc. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!