Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » "Mert én ilyen vagyok." Más...

"Mert én ilyen vagyok." Más is találkozott már ezzel a mondattal a kapcsolatai során?

Figyelt kérdés

9 hónapja vagyok benne sgy melegkapcsolatban, és párommal sajnos elég gyakran összeveszünk. De ilyen aprósagokon. Pl ő sokkal igényesebben mosogat, én is odateszem magam, de mindig megkritizál, meg hogy ehhez nem kell két diploma (neki egy sincs), hogy valaki foltmentesen elmosogasson. Erre én gyakran így válaszolok: "mert én ilyen vagyok" amire gyakran az a reakció, "hát én meg ilyen" (aki minden aprósagon ki tud akadni.


Más is ismeri ezt? Tényleg nincs bennem rossz szándék, de én gyakran működöm gyereküzemmódban, van hogy nincs kedvem semmihez, hétvégén legszívesebben pihennék, mikor a párom már 7-kor süti a gofrit.


Hogy tudnánk ezt a konfliktust megoldani? Általában mindig engedelmeskedem, még ha (reggelikészítés) érzem utána, hogy mennyivel jobb lett volna aludni.



márc. 11. 08:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Én nem lennék ilyennel együtt,aki ilyen rendmániás,és minden apró hibát észrevesz,és kioktat.
márc. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
Kevés ember szeret mosogatni, de kell. Tanulj meg mosogatni és nőjj fel. Ez itt a te sarad. Plusz nekem nagyon unszimpatikus a "mert én ilyen vagyok" megszólalás. Teljes rugalmatlanságra utal, pedig egy kapcsolatban ez az egyik legfontosabb.
márc. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
29%
aha. normális és befejezős ismerkedés
márc. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen vagy, oké. És ilyen is akarsz maradni? Mert akkor nem fogtok együtt hosszú távon boldogulni. Van egy érthető és elfogadható, elvárható szintje az igényességnek, meg van a maximalizmus. Ha a párod maximalista, akkor neki sem árt egy kicsit lejjebb adni az elvárásaiból, de ha te meg nem éred el az igényesség elvárható szintjét, akkor neked sem árt kicsit felnőni hozzá. A "mert én ilyen vagyok" kijelentés nem visz előbbre semmiben. Ellenben a lehetséges megoldások keresése közös erővel, annál inkább.
márc. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus nárci duma.


Egyébként meg kommunikáció, erről szól egy kapcsolat.


És vegyetek mosogatógépet, 2024 van.

márc. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Több dolog is az eszembe jutott:



1,


Felnőtt embernél nem normális ha "gyereküzemmódban" van, vagy mi a bánat az amirõl beszélsz. Ezt baromi gyorsan felejtsd el.

Ne várd el, hogy a partnered kiszolgáljon, végezze a házimunkát helyetted.



2


Én egy leszbikus lány vagyok, 7 éve a párommal, 6 éve közös háztartásban.


Nálunk is van por, nem mindig törölgetek le mindent. Lesz@rom koszos-e az ablak, nem vagyok pedáns egyáltalán.


DE


Ha felnőtt ember vagy, nemtõl, orientációtól függetlenül van egy alap szint, amit meg kell ugrani önnfenntartásban.


Azaz ne legyen biohazard az élettered. Ebben benne van, hogy van egy alap konyhai higénia, a nyers csirke leve meg a fejes saláta nem keveredik, nincs rohadó ételmaradék a tányéron, nem penészes a fürdőszoba, tisztálkodsz, és tiszta a ruha amit felveszel, és be legyen kaja széthagyva, ami bevonzza a kártevõket.



Ez az alap.



Ez nem pendánsság, ez az, hogy az adott lakás élhetõ-e, vagy megbetegít.



3,


Elbeszéltek egymás mellett, és ez nem jó.


Eleve indulj ki abból, hogy a párod jót akar, szeret és a konfliktus megoldása a cél, nem egymás b@szogatása.

Praktikusan megoldást kéne találni arra, ami a probléma.


Pl ha ebben a képletben a párod szeretné a mosogatást kicsit jobban megcsinálni, de te ezt nem szereted, lehet pl az a válasz erre, hogy átszervezitek a házimunkát.

Te pl bevállalod a takarítás egy nagyobb részét.

Vagy ha csak a pasid a konyhatündér nálatok, ám legyen, de akkor és néha elviszed vacsorázni, hogy ne legyen ez állandó teher, és te mosol meg

teregetsz helyette is.



Nálunk is ez van.

A barátnőm pl két napnál többre nem tud bevásárolni, egyszerûen túl sok dolgot kell fejben tartani, hogy az összes alapanyag elfogyjon, de ne is ugyanazt együk öt napig.

Én meg a biciklimet nem tudom megszerelni, és a kuka levitelét utálom.


De mivel megbeszéltük, hogy kinek mi a könnyebb, így le van osztva, hogy minden meg legyen csinálva, kompetensen, és ne legyen senki rabszolga a másik után.

márc. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Megprobálszvele beszélni, mikor mindketten nyugodtak vagytok és van időtök egymásra.


Elmondod neki higgadtan, nem bántó módon, hogy mit érzel. Hogy mi az, ami bánt és rosszul esik. Lehetőleg minél semlegesebben. Nem támadóan.


Ha megérti, jó. Ha nem, akkor tovább kell magyarázni. És, ha nem tudtok közös nevezőre jutni, akkor sajnos el kell engedni egymást.

márc. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
5) vennenk, de sajna nem fer be.
márc. 11. 11:08
 9/14 anonim ***** válasza:
78%
Két felnőtt ember együtt nem tud venni egy konyhagépet, ami heti szinten órákat spórolna? A 18 éves párom egyhavi fizetéséből kijön.
márc. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
33%
Selejtes! Lapát!
márc. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!