Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az normális, ha emiatt kelleme...

Az normális, ha emiatt kellemetlenül érzem magam?

Figyelt kérdés

16 éves, Anett nevű lány vagyok.

Igazából magával a névvel nincs semmi bajom, sőt tetszik és szeretem is, de az Anett nevű ismerőseim közül szinte mindenki felnőtt, a többségük olyan 40-es-50-es korosztály.

Velem egykorú vagy egy pár évvel idősebb Anett nevű lányt nem is ismerek egyébként, és emiatt úgy érzem, hogy nekem elavult nevem van, mert manapság már nem nagyon adják (vagy egyáltalán nem?) ezt a nevet a gyerekeknek.


Van köztetek olyan, aki fiatal, és régies neve van?


márc. 16. 20:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Pedig szép név.

Lehet Ani-nak becézni, aminek megintcsak kellemes csengése van.

márc. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Örülj,hogy nem tucat neved van.


Mikor a suliban egy osztályon belül 3-4 azonos nevű gyerek van az hidd el rosszabb :D

márc. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem szép neved van, teljesen lényegtelen, hogy most éppen felkapott-e, vagy sem. Nekem volt tini koromban Magdi nevű ismerősöm, már akkor is csak öreg néniket hívtak igy, de sosem volt fura, hogy neki ilyen neve van. Mellé egy nagyon vagány, bakancsos színes hajú csaj volt, tök mindegy, hogy mellé ilyen "nénis" neve volt.


Nekem pl elég divatos nevet adtak a szüleim, sok korombelit hívnak így, nekem mégsem a szívem csücske, mert szerintem nem igazán nőies a hangzása. De hát mindegy, így hívnak, nincs nagy jelentősége.

márc. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sokkal jobb szerintem, mint egy csoportban pl. a 4. Hannának lenni...

És tényleg szép név, bennem kedves emlékeket, embereket idéz.

márc. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem, ez nem normális.

Kicsit későn érsz, van ilyen, nemsokára kinövöd és kész.

márc. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Jaj köszönöm szépen a válaszokat, most azért megnyugodtam. 😄🙃


2-es, na pontosan ez jutott eszembe nekem is, miután kiírtam a kérdést.

Lehet, hogy tényleg jobb, hogy ritka nevem van, mert a tucatnevekből elég sok van pl. egy osztályban.


Nálunk 2 Levente, 2 Máté, 2 Lili és 2 Kristóf van.

Jó, persze két ugyanolyan nevű gyerek esetében könnyebben meg lehet mondani, hogy kire gondolsz, de ha mondjuk 3 Levente van egy osztályban, az már kicsit kacifántosabb. :D

márc. 16. 21:44
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja és amúgy a Hanna is nagy tucatnév lett mostanában.
márc. 16. 21:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez csak a saját benyomásod, nekem soha nem jutott volna eszembe, hogy az Anett név régies név lenne.
márc. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Unokatesóm kislánya is Anett. 8-9 éves.
márc. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!