Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetnék a "jég hátán...

Hogyan lehetnék a "jég hátán is megélő", igazi laza ember, aki bevonzza a jó dolgokat?

Figyelt kérdés

Valahogy most tett be az élet nekem: tanultam, küzdöttem, nem egy egyszerű munkát végzek, ezzel szemben ismerek olyat, aki most fiatalon 8 általánossal egy raktári A-ból B-be pakoló munkával többet fog keresni nálam.


Belőle árad a lazaság, lesz*aromság', ezért a melóért se mozdított meg jóformán semmit.


Én sem egy mérnök vagyok, de valahogy csak pislogok ezen, hogy ekkora lúzerré sorolt vissza a sors a tanulmányaimmal és a tenni akarásommal együtt...


Feladtam. Inkább szeretnék a fenti személyhez hasonlítani.


Hogyan kezdhetném el?



márc. 18. 08:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%

A gondolatok áthuzalozásával, amik az elmédben vannak. Ezeket gyerekkortól teszi belénk a környezet.

"Nem leszel senki, ha csak lébecolsz"

"Tanulni kell, akkor viszed valamire".

"Bezzeg az unokatstvéred már a harmadik diplomáját csinálja" stb.

Ilyenkor beletöpörítik az ember személyiségét valami kis bögrébe, nem figyelik, hogy miben lenne jó, mihez van tehetsége.

Csak jól hangzó, tekintélyesnek tűnő szakmát lehet választani. Mérnök, orvos, jogi pálya.

Azzal, ha valaki énekes akar lenni, mert tehetsége van hozzá, vagy rajztanár, hát azzal ugye nem lehet büszkélkedni. Ez a környezet hangja sajnos.

Úgyhogy a kognitív torzításokat kell először feloldani.

Amit te írsz, meg a raktári munka között azért még rengeteg átmenet van.

Írd össze, hogy mihez értesz, mit csinálsz szívesen.

Nekem azt tanácsolta egy segítő, hogy azt nézzem meg, hogy mikor unatkozom, mihez nyúlok először.

márc. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
62%

#1


Ezek nem torzítások. 10000 gyerekből, aki énekes vagy más szórakoztatóipari sztár akar lenni, mondjuk van hozzá tehetsége 50nek, és valóban az lesz 1-2. Még párnak mellékkereset vagy hobbi szinten ott lebeg egy ideig.

10000 gyerekből aki ügyvéd, mérnök, orvos akar lenni, az lesz mondjuk 5000.


Te melyiket javasolnád a gyerekednek, aminek a bekovetkezesi eselye 0.1% vagy aminek 50%?


Kerdezo: ezt a magabiztonságot szinten fel kell epiteni. Én mérnöknek tanultam amikor raktáros melóm volt, de tudtam hogy ez csak átmeneti, ez adott önbizalmat, és pattant le rólam a drama, bullshit, meg az aggódás. Pont annyit tettem ebbe amennyit kellett, aztán libbentem tovább pár hónap után.

márc. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%

Annyira szeretem, amikor meg sem próbálják értelmezni, hogy mit írok.

Komolyan az a lényeg szerinted a válaszomban hogy valaki énekes akar lenni? Ezen a szinten tartasz?

Sajnálatos.

márc. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
63%

Tanulmányozd a magyar paraszti világot és az abban élő Isten,adta magyar paraszt ember életét és létét!

Nem csak boldog leszel ha nem találékony is!

márc. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
68%
Menj el te is raktárba dolgozni, szedd össze amennyi kell, aztán vállalkozz a szakmádban. Ennyi. Ha valami olyat tanultál, amivel nem lehet alkalmazottként keresni, akkor nem ez a jó út.
márc. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
24%

Hát, akkor ne példálózz olyan "karrier utakkal" amikben a 99.9% felsül, nettó bukóval időben és pénzben, hiába "jó benne".


Ha pedig azt nézed mihez nyúlsz először amikor unatkozol, akkor a mai fiatalok 80%ából video jatek teszter és instamodell lenne. Nyilván ezek is 10000ből 1re van igény irányok.

márc. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Azzal példálózok, amivel csak akarok. Tetszőleges behelyettesíthető.

Magyarázkodnom sem kell. Az én felelősségem az, amit írtam, így gondolom, rengeteg megnyomorított életet látva.

Azzal, hogy te milyen szemüvegen keresztül látod a válaszomat, hogyan értelmezed, azzal nekem semmi dolgom. Itt lépne életbe ugye az empátia, elfogadás, na meg a belső monitorozás. Mitől is akadtál ki, mi olyat írtam a válaszomban? Semmit. Te máshogy látod. És?

De ugye ezek a dolgok, mint empátia, önreflexió, a társadalom nagy részéből hiányoznak.

márc. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól tudom, hogy Magyarországon az edukációra való törekvéseim az oldalon olyanok, mint a széllel szemben pisálás. Mert itt csak a változást várják az emberek, de nem változtatnak.

Ha csak egy ember érti, hogy mit írok, már nincs hiába, már tettem valamit.

Te tettél ma már valamit, magadért? Hogy másokért tettél-e, nem biztos, hogy meg kellene kérdezzem. De benned is hiszek.

márc. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

#8


Egyelőre csak reggelit csináltam magamnak és a páromnak mielőtt az irodába ment.:) egyébként több egyetemen tanítok és oktatási cégem van, az időm nagy részében másokért, és mások fejlődéséért teszek. Kontraproduktívnak tartom a példákat amiket hoztál, ezért szóvá tettem. Látom nagyon fáj, de ettől még nem kell személyeskedni. Vezesd le máshol a frusztrációd.

márc. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Az igen. Reggelit csináltál. Tényleg nem tudsz értelmezni. Sajnálom.

De lehet szintet lépni.

Ha úgy akarsz fejleszteni valamit, vagy valakit, hogy egyből érvénytelenítesz, mert nem tetszik egy példa, az kontroll. Abból nem lesz fejlődés.

A magas szint a békénhagyás.

Nem frusztráció az, amit érzek, hanem szomorúság.

márc. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!