Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az internet előtt is jellemző...

Az internet előtt is jellemző volt a szorongás, depresszió az emberek nagy részére?

Figyelt kérdés
márc. 22. 10:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%
Igen
márc. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
65%
Igen
márc. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
68%

1964-65-öt írunk, a kerítésünk szomszédos volt az iskolaudvarral, ahová a nővérem járt.

Kint játszottam, amikor a nővérem osztálytársai izgalomtól, félelemtől eltorzult (de tényleg!) arccal futottak hozzám, és hevesen, nyilván jószándékúan figyelmeztettek, hogy most rögtön menjek be a házba, mert kém jár az utcán!

És rámutattak egy bácsira, akit nem ismert egyikünk sem.

Szóval hajaj, de még mennyire jelen volt!

márc. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
49%
hát persze hogy volt, pl háborúban is sokan
márc. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
59%

Igen. Én akkor voltam gyerek, amikor a net még nem is létezett, kamasz meg akkor, amikor éppen csak bejött hazánkba. Ugyanúgy szorongtunk, csak még megoldást se találtunk a bajainkra, cikinek éreztük sokszor, ezért inkább nem kérdeztünk, nem is beszéltünk róla. Gagyi könyvek voltak, semmi választ nem adtak. Emlékszem, hogy a Bravo és tsi. magazinokban voltak ilyen tini rovatok, ahol lehetett kérdezni, aztán a leggyakoribb problémákból szemezgetett a szerkesztő. De valljuk be, ahányan vagyunk, annyi problémával élünk, szóval édeskevés volt.

Pszichológushoz meg egyszerűen nem mentek a népek, mert akkor egyből dilis vagy, el is áshattad magad a család és a szomszédok előtt.


Nagyon pusztulat volt azaz időszak, szóval net ide vagy oda, szerintem egy áldás, csak normális oldalakon kellene böngészni, nem insta meg egyebek.

márc. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
58%
Voltak olyan helyzetek, amikor igen, pl világháború, spanyolnátha, nagy gazdasági világválság.
márc. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
64%

Biztosan jellemzö volt, de nem annyira, mint most. Addig csak az ismeröseidet lattad, baratokat, esetleg tv-ben, ujsagban ismertebb embereket.

Az internet rohamos terjedese miatt, akar az instagramon,vagy a tiktokon szamunkra idegen emberekbe bukkanunk, hallgatjuk- olvassuk, akarva / akaratlanul a sajat elettörtenetüket. Hasonlitjuk magunkat masokhoz.

A tini lanyok mind modellek, influencerek akarnak lenni.

márc. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
43%
A #7-essel értek egyet. Szorongás mindig is volt, régen is, de nem annyira, mint most. Nem ilyen magas szinten és nem ilyen tömeges mértékben. Egyrészt az internet behozta az emberek közé a szorongást (megfelelési kényszer, én is úgy akarok kinézni, mint ők, én is oda akarok utazni, én is meg akarom venni, én is olyan életszínvonalon akarok élni, mint amit a neten látok, nem vagyok elég szép, nem vagyok elég vékony, nem vagyok elég gazdag stb.), másrészt ott az internetes zaklatás, a bullying, ami miatt szintén sokan szoronganak. És tegyük hozzá, hogy régen a politika is sokkal visszafogottabb volt, nem voltak folyamatosan ennyire magas szinten egymás ellen hergelve az emberek a politikusok által. Most 1-24-ben megy a politikai adok-kapok, az egymás elleni uszítás, hergelés, acsarkodás és ez nagyon-nagyon kihat az emberek mentális állapotára, az egész ország lelki idegroncs emiatt (is). Valamint ott van még nagyon sok háztartásban az anyagi, pénzügyi szorongás is. Viszont ez nem újkeletű dolog, ez mindig megvolt, régen is és ma is. Csak mellé jött még pluszba a net által okozott szorongás és a politika által okozott szorongás.
márc. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
14%
*0-24 akart lenni.
márc. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
57%
Most a közösségi oldalak, média miatt szoronganak sokan.
márc. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!