Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen az az ember, akit...

Milyen az az ember, akit összefoglalsz azzal, hogy okos?

Figyelt kérdés

Vannak emberek, akik esetében szinte személyiségjegy, hogy okosak. Ők azok az emberek, akiket, ha össze kell foglalni, le kell írni pár szóban, akkor az okos biztosan benne lesz. Ők azok az emberek, akiket általában tisztel a környezetük.


Számodra hogy jön ez a felismerés?

Számodra milyen ember az, akit okosként tartasz számon a környezetedben?

Számodra milyen különös ismertetőjegyei vannak egy “tipikus” okos embernek?


A kérdéseim nem vonatkoznak a tipikus tudálékos, okoskodó, csak okosnak látszani akaró emberekre, így ha a válaszok között pejoratív dolgok jelennek meg, a kérdéseim félreértés áldozatai lettek és/vagy sajnos személyes sérelmeket provokáltak ki.



márc. 23. 13:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Én azt tartom okosnak, aki nem csak tájékozott, sok témában jó meglátásai vannak, jól látja és érti a világ összefüggéseit, hanem a tudását a céljai eléréséhez is leleményesen tudja alkalmazni. Bár ez alapján én lehet két részre is szedném a okosságot, vannak a lexikálisan okos emberek, vannak az élethez okos, eszes, leleményes emberek, és van, aki mindkettő (vagy egyik sem).
márc. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem az az okos, akinek széles körű ismeretei vannak, de nem csak lexiális tudásként, hanem jól át is látja a dolgokat. Helyesen asszociál, következtet, hozzá tud szólni a dolgokhoz, képes jól érvelni az igaza mellett, ugyanakkor azt is képes felismerni, sőt, elismerni ha valamiben tévedett.
márc. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
Számomra ez az emberi tulajdonság csak kommunikáció útján szokott tudni kiderülni. Az okosság a belső szellemi fény kitükröződése a külvilág felé. (Kommunikáció nélkül is lehet okos valaki, csak az akkor a környezete számára elrejtve marad.)
márc. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Azok akik tisztában vannak önmaguk hianyosságaival erényeivel képessegikkel és tudásuk ismereteik határaival . Fejlődőképesek tanulékonyak nem tipikus trendi naiv fogyasztók . Ebből nincs több 100 millió .
márc. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
32%
#3 nem feltétlen kell hozzá kommunikáció. Az arcszerkezet, öltözködési stílus, testbeszéd is abszolút árulkodik arról, hogy egy ember okos lehet vagy buta. Pl. egy zsigubigule arcú pasiról már messziről megmondom, hogy nem egy atomfizikus, és ugyanígy nagyon sok okos ismerősömről már akkor megmondta volna, hogy nem hülyék, mikor még egy szót sem váltottunk. Nyilván nem a pontos IQ-jukat látom az emberek homlokára írva, de nagyon is meg lehet saccolni valaki külsejéről, hogy kb. mennyire lehet értelmes.
márc. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#5 Lukács Béla, Stephen Hawking?
márc. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#6 jaj most nem kell jönni a szélsőséges kivételekkel. Ettől még az esetek 80%-ában simán meg lehet saccolni külső alapján is, hogy ki okos és ki nem.
márc. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Abban egyetértek, hogy sokszor lehet saccolni külsőre támaszkodva. De ez sokszor át tud csapni előítéletbe. Emiatt a 80% sok és veszélyes.
márc. 23. 14:47
 9/11 anonim ***** válasza:
#7 A fősulin volt nálunk egy tipikus anyuci kedvence, kis babaarcú selyemfiú. Bomlottak utána a csajok (meg mindenki). Szakmai tudását tekintve a legbutábbak közé tartozott. Még a tanárjai is bedőltek a külső megjelenésének, így lett belőle diplomás mérnök. Csak remélni tudom, hogy nem ő tervezi Paks 2-őt. 🙂
márc. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#8 Nekem van legalább 3 - általam okosnak tartott - ember az életemben, akik nagyban meghatározták, alakították az utóbbi ~10 évemet. A kinézetükből én semmiféle következtetést sem tudtam volna levonni a szellemi kvalitásaikat illetően. Somlósi Lajos, Popper Péter, Gyulai Iván. Három totálisan különböző karakter. Lehet rajtuk olyan külső jegyeket felfedezni, amelyek alapján őket egyértelműen okosaknak lehetne kikiáltani? Vagy inkább arra kell figyelni amit mondanak, tesznek, stb?
márc. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!