Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Erkölcsi szemszögből jó,...

Erkölcsi szemszögből jó, rossz, vagy közepes embernek tartod magad?

Figyelt kérdés
A közepes a kettő (jó és rossz) között helyezkedik el.
márc. 24. 07:26
A kérdező szavazást indított:
Jó vagyok.
Rossz vagyok.
Közepes vagyok.
30 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Közepes. Igyekszem segíteni, nem ártani, de volt hogy már hazudtam.
márc. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egy gyenge közepesnek.. Talán. Leginkább valahol a gyenge és közepes határán.
márc. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

A rossz tulajdonságaimmal vagy szokásaimmal csak magamnak àrtok, vagy magamat hátráltatom. Szóval jó vagyok, mert úgy élek és jövök-megyek, hogy ne ártsak mãsoknak, semmiképp se tegyek olyat, amit én magam sem szeretnék mástól...


Ennek ellenére kapok rendesen...:

Hiába közlekedem szabályosan, a szemét autósok nem egyszer veszélyeztetik az életemet.

Hiába nem dohányzom, adok baromarc a nyomja a saját füstjét-bűzét már akkor, ha leszáll előttem a vonaton és még csak a megàllóból sem mászott ki, ja meg végig pöfékel a járdán, stb., ahelyett hogy szívná otthon magàra csukva a saját ajtajàt!

márc. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Visszakérdezek: definiáld, mit tekintünk jó, közepes és rossz erkölcsnek. Mi a határvonal a jó és a közepes, valamint a közepes és a rossz között.
márc. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Elírtam, valahol a közepes és a rossz határán vagyok, de azt hiszem inkább a rossz irányába dől el a mérleg nyelve. Nem tartom magam jó embernek.
márc. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

Jó lenne, ha meghatároznád, szerinted mi számít erkölcsösnek és mi nem, mert ez koronként és tájegységenként változik. Pl. a 19. században erkölcstelen dolog volt, ha egy férfi levette a zakóját nők társaságában, ma már ez röhejesen hangzik. Egyes vidékeken/vallásokban ma is erkölcstelen a házasság előtti szex, míg a világ más részein teljesen normális dolog.

Szóval számodra mit jelent a jó vagy rossz erkölcs?

márc. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6# Szerintem ez ügyben a szent könyvek szolgálnak útmutatóul.
márc. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

“Az erkölcs (morál) azoknak a normáknak, szabályoknak, cselekvési mintáknak az összessége, amelyek magatartásunkat az erkölcsileg jó érdekében gyakorlatilag szabályozzák magunk és mások javára. ”


Ez alapján én azt gondolom magamról, hogy többnyire erkölcsös vagyok, jólelkű, segítőkész, tisztességesen dolgozó, kedves nő vagyok, igyekszem másoknak jót tenni, megértő lenni, hiányzik belőlem a rosszindulat, irigykedés, bosszúvágy, pletykálkodás, amire én büszke is vagyok, mert sajnos az emberek többségében bőven megvannak ezek a negatív tulajdonságok. Néha hazudok, de ezt sem olyan szándékkal teszem, hogy másnak ártsak, hanem magammal kapcsolatos témát akarok pl. szépíteni.


Az egyetlen erkölcstelen dolog, amit csinálok, az a sok szex, sok pasival :D A szexet soha nem tartottam bűnös dolognak, hisz nem ártok vele senkinek, mindkét fél élvezetére szolgál, ezért nincs is miatta bűntudatom. Sose értettem, miért akarja a vallás, hogy nyomjuk el magunkban a nemi vágyakat (nyilván amíg nem megcsalásról van szó). Ha éhes vagyok, ne egyek? Ha álmos vagyok, ne aludjak? Ha boldog vagyok, menjek ki kapálni, mert bűnös dolog boldognak lenni?🤣Kb. ennyi értelmét látom.

márc. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Határozottan közepesnek gondolom magam. Szándékosan senkinek sem ártottam, senkinek sem ártanék, és törekszem arra, hogy ez véletlenül se forduljon elő. A számomra fontos embereknek, illetve hozzám közelebb állóknak igyekszem segíteni, de már ilyen téren kicsit visszább is vettem, mert ki is használtak, többen is, illetve a legtöbb esetben ez aligha volt kölcsönös. Hazudni nem szokásom, de kisebb füllentések, ritkán ugyan, de előfordulnak.


Ugyanakkor, már egy ideje előítéletes is vagyok, sajnos, egyre gyakrabban fordul elő, hogy rossz következtetéseket vonok le, vagy rosszat/ a legrosszabbat feltételezem valakiről. Ezeket szégyellem is, szóval próbálok rajtuk változtatni, de nem valami könnyű.

márc. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Van olyan hal ami a foldon van es hologram az otthona es az agyag a teste es az magyar. Vannak targyak amik magyar es nem gondolkoznak, mert az ember megtiltotta nekik. A magyar amikor keszult megmondtak nekik , hogy nem teremthet embert. A targyaknak es az embernek es az anyagnak kb. 100-as IQ-ja volt. Az ember az itteni osmagyar volt. A magyarba beprogramoztak a 100IQ-kat. A magyar az csak gep. A magyar a masodik gyartasba megparancsolta , hogy az elo targyak ne tudjanak gondolkodni. Amibol keszult anyag az volt a gonosz. Az elso teremtesbe probalkozott elo targyakkal. Megteremtette a birkat. A birka tudott gondolkozni. Az akarta , hogy nagy legyen. Majd nagy lett. Megjedt es ujra kisebb lett , mert eloszor akkora lett szinte ,mint az ember. Megvaltoztatta magat. Ezt ugy erte el ,hogy tudott parancsolni. Az ember nem tudott. Tehat az alat tudott parancsolni. A magyar ekkor megijedt , hogy ilyen nagyra tudott noni a birka. Megbuntette. Kikototte. Arra gondolt , hogy veszelyes. Gondolkodott azon hogy csinalta. Rajott ,hogy ez tudott parancsolni. Gondolkodott , hogy az ember , hogy o sose akart nagyobb lenni, tehat az ember a legnagyobb az allatok kozott. Rajott , hogy az alatok tudtak eloszor parancsolni. Ra jott ,hogy kell parancsolni. Az ember tehat ZSido. Az ember tehat gonosz. Ez a gonosz zsido. Masik gonosz is csinal gonosz zsidokat. A technika legyozott minket mostanaban.
márc. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!