Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek többsége hanyagolja...

Az emberek többsége hanyagolja a barátait, ha párkapcsolata lesz?

Figyelt kérdés
Velem is történt ilyen, hogy gimis osztálytársammal, akivel tényleg nagyon jóban voltunk és egyetemen is egy társaságba jártunk, miután barátnője lett, egyszerűen eltűnt az életemből. Pedig előtte hallgattam sokáig a lelkizéseit, tényleg szorosnak éreztem a kapcsolatot és utána teljesen megszűntek számára a barátok. Az elején azt hittem én csináltam valamit rosszul vagy velem van a baj, de utólag ahogy érettebb lettem, egyre többen azt mesélték, hogy ugyanígy jártak. Más is mesélte, amikor szingli volt, akkor kellettek a haverok, utána viszontlátásra. Persze az is tény, hogy valószínűleg csökken a szabadidő, amit erre szán az ember, de azért lehet néha még találkozni. Szerintem kell a más emberekkel való kapcsolat, akkor is, ha családos valaki.

márc. 24. 11:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Igen sajnos. Pedig a barát akkor is barát maradhat ha a kapcsolat nem működik.
márc. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%

Személyiségfüggő. Én pl nem. Lett csajom, inkább vittem magammal a baráti köreimbe, ahol meg feszengett, oda inkább nem viszem.

De van ilyen pinabubus a baráti körbenm akinek annyira bepárásodik a szeme, hogyha van csaja, akkor se hall se lát dömötör, megszűnünk számára. Aztán amikor otthagyja a csaj, egyből fontosak leszünk, de előtte akár évekig nem.

márc. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én barátaim szerencsére nem hanyagolnak, én se őket, ilyesmit csak tinikorunkban tapasztaltam, de akkor meg is tanultuk az első szakítással, hogy nem jó ilyet csinálni.
márc. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

Az emberek többségére ez a jellemző, igen.

Valakivel éppen beszélgettem erről a problematikáról, akkor volt kialakuló párkapcsolata. Mondta, hogy ő aztán mindig nagyon figyelt erre, hogy ne fordulhasson elő ilyen, véletlenül se. Aztán nem telt el 6 nap, átállt arra a viselkedésre.

márc. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Az én egyetlen,igaz barátom,akivel szinte testvéri szinten voltunk szó szerint így írta meg,miután öt éve van párja és ezalatt az öt év alatt velem kilencszer ért rá találkozni, egy -egy órára.

Meghívtam,hogy kajálunk,beszélgetünk erre ez a válasz Messengeren :


" Lehet,hogy még találkozunk majd,de most más a prioritásom ".


Nálam ez azt jelenti,hogy le vagyok tojva. És még meg van sértődve,mert nem írok azonnal,ha éppen odavet egy-egy mondatot.


Minden eddigi barátom így tett,onnan kezdve csak a párja volt,némelyik a saját anyját,testvérét is letojta.

márc. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
26%

Igen, de szerintem nincs ebben semmi rendkívüli. A párkapcsolat alapvetően a legmagasabb rendű kapcsolat.

Csak gondolj bele: egy ember sok mindenkivel barátkozhat ugye? De nem mindenkivel jön össze. Sőt, a "barátzóna" negatív tartalommal bír akkor, amikor visszautasítják a másikat ("legyünk inkább barátok").

Semmi rendkívül nincs tehát ebben.

Egyébként meg a párkapcsolatnál is van magasabb rendű kapcsolat: a szülő-gyerek kapcsolat.

Ha egy nő anya lesz, onnantól fogva már a párja is csak 2. lesz az életében.

márc. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

(Persze az más kérdés, hogy pl. egy fiatal felnőttnek aztán fontosabb a párja, mint a szülei, szóval ott meg a párkapcsolat lesz a magasabb rendű)


#6 voltam

márc. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nagyon is igaz ez a társadalomban. Részebn önvédelem miatt, részben "mert nincs időm".
márc. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
saját tapasztalat:nincs se barátság,se normális párkapcsolat,még a környezetemben sem nagyon látok ilyet.vannak bizonyos vallások,ahol nem számít pl-ul hazugságnak ha más vallásúnak hazudik,vagy az ő istenük nem lát sötétben,így napnyugta után lehet vétkezni....én úgy látom,most már az emberiség nagy része eszerint él...vallástól függetlenül...
márc. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
96%
Én bevallom, hogy sajnos ilyen vagyok. Van párom, van néhány barátnőm, de igazából elmaradtak ezek a csajos beszélgetős kávézások, vásárlások és inkább csak messengeren írunk egymásnak. Nagyon ritkán találkozunk.
márc. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!