Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Észrevettétek már, hogy a...

Észrevettétek már, hogy a budapesti emberek kedvesebbek, mint a vidékiek?

Figyelt kérdés

márc. 26. 12:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
89%

Nem.

A vidékiek barátságosabbak, és sokka együtt tartóbbak.

A budapestiek bunkók, egész Pest egy szégyen.

Még a kutya ürüléket se hajlandóak eltakarítani.

A szememben, a pestiek egy buta, lusta népség. :)

márc. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
75%
Miért kell általanosítani? Mindenki a maga közege/tapasztalatai alapján mond véleményt. Mindenhol van ilyen, meg olyan ember is..
márc. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
87%
Vidékről költöztem Pestre, és pont az ellenkezőjét látom. Akit ismerek Pesten, és nem bunkó, az szinte mind vidékről költözött fel.
márc. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Vidéki vagyok, ráadásul falusi. Szerencsére ritkán járok Budapesten.


Ha falun kér az ember útbaigazítást, az emberek akár kézzel-lábbal is elmutogatják. Akkor is, ha nem egy nyelvet beszélsz velük. Kölcsön adnak, segítenek pl házfelújításban vagy cipelésben. - Jelzem, nem kis faluról van szó.


Ha Budapestre mentem, bárkitől kérdeztem, vagy nem is válaszolt, vagy egyenesen flegmán követelte, hogy hagyjam. A hajléktalanok szinte követve kéregettek. Nem ismertek nemet. Ha segített is valaki mondjuk tájékozódni vagy elkergetni az agresszívabb arcokat, arról is kiderült, hogy vidéki.


Ennyit Budaoestről...

márc. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
40%

Na, akkor jövök a nullázásomért.


Született budapestiként meglehetősen rossz a véleményem a vidékről feljövőkről. A kisebbrendűségi érzésüket rosszul értelmezett extrém "pestiskedéssel" kompenzálják, amennyiben különösen törtetők, kétszínűek, arrogánsak.


Ja, és nem bunkók vagyunk, hanem távolságtartók, mivel már kisgyerekként is rengeteg ember között éltünk, a szüleink nyilván arra neveltek minket, hogy legyen bennünk egy egészséges bizalmatlanság, hogy megtartsuk a három lépés távolságot azokkal, akikről fogalmunk sem lehet, hogy valójában kicsoda.

máj. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
55%
#15 Annak mi köze az egészséges bizalmatlansághoz, hogy a busz ajtajában nem engedtek utat a leszállóknak, vagy hogy a boltban nem köszöntök az eladónak?
máj. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
#16. Honnan tudja bárki is, hogy egy random ember hol száll le? Egy Tescoban te is szoktál köszönni amikor belépsz? Attól még, hogy elmész egy közértbe és elüvöltöd magad tud más is köszönni, de csak akkor, ha már a kasszással találkozik.
máj. 4. 12:15
 18/18 anonim ***** válasza:

#17 Onnan, hogy szól neki, hogy "elnézést, leszállok". Gondolom, pestiként neked ez még soha eszedbe sem jutott, hanem csak úgy nyomakodsz. Én is tapasztaltam már, hogy hiába szólok egy pestinek, mintha meg se hallaná, és én is csak nyomakodással jutok valamire.

A boltokban pedig nyilván annak köszönünk, akivel valamilyen kapcsolatba kerülünk. Kisboltban már belépéskor az eladónak, hipermarketben a kasszásnak, vagy ha segítséget kérünk valakitől, akkor neki. Legalábbis vidéken ez a szokás.

máj. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!