Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetne valahogy segíteni a...

Lehetne valahogy segíteni a nénin vagy hogyan tudnék segíteni neki?

Figyelt kérdés

Minden este látok a Tiktokon élőzni egy nénit és pénzt kér ételre meg gyógyszerre, mert semmi pénze nincs. A betegségei miatt nem tud dolgozni menni, 60 éves még messzebb van a nyugdíjazása, de most adott be kérelmet hogy leszázalékolják. Emellett 22ezer forint segélyt kap és ebből él, a gyógyszerei havonta 15ezer forint.

A volt éllettársával él, aki úgymond csak befogadta de nem foglalkozik vele senki se, se a gyerekei. Egész nap cukros, citromos vizet iszik hogy ne legyen éhes.

Nagyon sajnálom őt, nem sokan utalnak neki mert csalónak gondolják. Nem tudom hogy lehetne neki segíteni.

Nekem úgy jön le, hogy egy kedves hölgy, aki hajléktalan volt és most beteg de szakácsként dolgozott régebben csak már annyira beteg és gyenge hogy nem bír menni se.

Valahogy lehetne rajta segíteni?

Mert most oké, hogy küldenek neki pénzt de ez hosszútávon nem megoldás.

Máltai szeretetszolgálatról, családsegítőről hallani se akar. Gondoltam a Jákob Zoli féle alapítványra hogy talán ők kicsivel segítenék, de ahogy olvastam rengetegen írnak nekik hogy rászorulnak. Mit tehetek?

Tudom hogy nem az én gondom de nagyon sajnálom a nénit


márc. 27. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Margit?
márc. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem, Csilla a neve
márc. 27. 20:28
 3/6 Darius- ***** válasza:
66%
Közmunka legrosszabb esetben. Betegségei miatt többet kéne kapjon, járna, ez az egész szerintem nem igaz. Nem kell elhinni mindent, amit mutatnak az interneten. Amúgy arra hogy van pénze neki ?
márc. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát állítólag akivel él az fizet mindent mivel a volt párjával él együtt. A volt párja lakásán élnek ketten de semmi nincs köztük. A néni ideiglenesen van oda bejelentve
márc. 27. 20:33
 5/6 anonim ***** válasza:
93%

A sok koldus aki csak a nézőkkel akarja eltartatni magát már lejáratta az emberek szemében a rászorultságra hivatkozást, ezért nem bíznak senkiben. Előtte ugyanezt már eljátszotta a koldusmaffia. És igazából mi bizonyítja hogy valóban rászoruló az ember, vagy csak rájött hogy ezzel lehet egy kis zsebpénzt csinálni, és ehhez igazodó szerepet játszik? Semmi.

Miért utasítja el azokat a szervezeteket amik ténylegesen segíthetnének, és helyette miért koldul valaki a neten ami közben előadja, hogy komoly segítségre van szüksége és az életébe kerülhet? Egyből az ugrik be róla, hogy ha személyesen keresnék fel, kiderülne a kiszínezett valóság. Vagy hogy mások irányítják a háttérből a nézettségért, mint a fogyatékos Irént.


Aki hallani sem akar a segítségről (de a pénzt elfogadja, mi?), azt békén kell hagyni. Nem lehet mindenkit megmenteni, főleg ha nem akarja.

márc. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Seila ***** válasza:
100%

"Máltai szeretetszolgálatról, családsegítőről hallani se akar."


Ez mindent elmond. Nem akar ezekről hallani, mert akkor fény derül arra hogy kamuzik és csaló, na de ugye a pénzutalást elfogadja a nénike. :P

márc. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!