Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Már megszűnt a locsolás, mint...

Már megszűnt a locsolás, mint hagyomány, szokás?

Figyelt kérdés
ápr. 2. 17:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%
Már meg.
ápr. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen, de a legtöbben már nem tartják. Én még szoktam járni, bár mondjuk az 5 évvel ezelőtti 15 helyhez képest idén kb 5 helyen voltam
ápr. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem.
ápr. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon régen ennek volt népi hagyománya. Aztán ebből lett valamiféle házalás, hogy idegenekhez csöngettek locsolkodni a srácok, és tartották amarkukat pénzért, ezért, azért.

Most már egyre inkább kiveszőben van. Számomra sose volt szimpatikus, a testvéreim, sógornőm "nyomására" még erőt veszek magamon, ha már házhoz jönnek, de különben egyre kevésbé szokás szerintem, és a jelentése, jelentősége is más.

ápr. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Utoljára kb 12 éves korom körül locsoltam a csaladtagok női tagjait, most 30 vagyok. Szóval 18 éve. Nőismerőseim arcára emlékezve már akkor is utálták a legtöbben. Volt köztük olyan is aki még meg is mutatta hova fújhatom azt a büdös pacsulit. Máshova nem is engedte 😀

Nem mostanában kezdődött ennek a hagyománynak a hanyatlása.

ápr. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
Hát nem véletlen pl. a tojás teljesítménytúra, és sok más alternatív program, pont azoknak, akik utálják a locsolkodást.
ápr. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

Én tegnap is tartottam ezt a hagyományt...

e tény, a világ más lett, mert mások lettek az emberek, más az értékrend... És nem is a húsvét a leginkább alkalmas momentum ennek a különbségnek a bemutatásához.

ápr. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk szerencsére igen. Mindig utáltam. Amikor ilyeneket olvasok hogy van ahol leöntik vízzel az alvó lányokat, hát engem öntene le szóba sem állnék az illetővel egy hétig.😃 De a büdös kölnit se szerettem. Ne öntögessen meg fújjon rám senki semmit engedély nélkül.
ápr. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hű, de utáltam. A munkahelyen egymás után jöttek mindenféle kölnivel. Még hagyján, ha csak a hajunkra, mert azt este megmostuk, de ha a ruhánkra is, az már rosszabb volt. Átvette a kabátunk, vihettük a tisztítóba. Délutánra már minden nőnek fejgörcse volt.
ápr. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Ez személyfüggő. Sokak már kinőtték, sok helyen még mindig tart. Sokan teherként kezelik a locsolkodást, így valószínűleg ez is közrejátszhat.
ápr. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!