Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudok 2 év után se...

Miért nem tudok 2 év után se normálisan visszaadni a visszajárót?

Figyelt kérdés

Pénztáros is a munkaköröm.


375 forint a cucc, ad egy ezrest és vakarom a fejem 725 forintot akar a agyam visszaadni , de 625 kell és ez így van. Már unom csomó pénzembe van ez egy nap 5 ilyen megesik legalább. 2 éve dolgozok itt. Diszkalkuliám van tehát néha örülök, hogy nem fordítom meg a számokat és úgy mondom ki.

Matekból nem is érettségiztem helyette biosz. Azt hittem javúl a dolog, de igazából nem is érdekel csak ma kollegina lecseszett félek szól a főnöknek ha kiderűl kirúgnak. Eltitkolom a fogyatékosságom ez kicsit kockázatos, tudom.



ápr. 17. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a diszkalkulia miatt. Nincs amúgy pénztárgép amibe be kell ütni, vagy mi? Az ki szokta írni az összeget, nem neked kell számolgatnod.
ápr. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Na, hát én sem tudnék visszaadni rendesen magamtól, pedig tudtommal diszizém sincs. Mondjuk matekból kettes voltam mindig.
ápr. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem számolja ki a pénztárgép, akkor számold ki magadnak számológéppel.

Vagy tanuld meg, hogy hogyan kell visszaadni. Sose számoljuk ki fejben az egész összeget és csapjuk le a vevő elé, hanem lépésenként adunk vissza, és közben kell hangosan mondani. Így te is figyelsz és a vevő is.

A 375 Ft - 1000 Ft példánál

5 Ft - 380

20 Ft - 400

600 Ft - 1000

(összesen: 625)

ápr. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Leteszel egy számológépet, beírod hogy 375, megnyomod a minusz gombot.

Amikor előkerül az ezres, vagy kétezres, akkor azt beírod és egyenlőt nyomsz.

ápr. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Gyakorolni kell kicsit otthon, akár írásban az összeadást. Én mindig végiggondolom, hogy ha 700at adnék vissza akkor 1000en felül lenne.
ápr. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!