Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gyermekkorom óta,soha nem...

Gyermekkorom óta,soha nem vagyok elégedett, azzal amit elkészítettem (pl,karácsonyi vagy bármilyen dekoráció). Ez mitől van?

Figyelt kérdés
Gyermekkoromban a nagyszüleim soha nem dicsértek meg semmiért,amit csináltam, vagy azzal jöttek,hogy egy kaptafára valóak a dolgaim,vagy túl giccsesek, vagy általánosságban kitalált valamit nagyanyám,hogy az miért nem jó. Miattuk alakulhatott ez ki bennem? És hogyan tudnám ezt áthidalni,hogy egy kicsit tudjak örülni "saját alkotásaimnak?"
ápr. 20. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Igen, lehet, hogy miattuk. Örülj a saját alkotásaidnak magad miatt. Az idő miatt, amit belefektettél.
ápr. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Többnyire meg is válaszoltad a kérdést saját magadnak. Elismerést soha nem kaptál, leszólást annál inkább és ez kialakíthatott benned egy berögződést, miszerint bármit csinálsz, az rossz.

Keress fel egy hozzáértő pszichológust, nagyon jók az ilyen dolgok feloldásában.

Esetleg az is segíthet, ha belépsz különböző csoportokba/fórumokra, amik arról szólnak amit éppen csinálsz (ha dekorációk, akkor valami barkács/hobbis/kreatív csoport, ha rajz, akkor rajzos csoport stb.) aztán oda feltöltöd és kéred ki a véleményét másoknak. Ezekben a közösségekben általában segítik egymást az emberek és őszinte visszajelzést kaphatsz, lecseszés nélkül. Én zenélek, így hobbi/bedroom producer csoportokban vagyok. Kulturáltan kritizálták akár jó akár rossz volt amit beküldtem és bár még távol állok a jótól, de rengeteget fejlődtem tippekből és visszajelzésekből amiket ezekben a csoportokban kaptam.

ápr. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
És a szüleid? A tanáraid? A barátaid? Miért csak a nagyszüleid kritikusságát említed?
ápr. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A szüleimet nem ismerem. A tanáraim aki nem csípett az lehúzott, aki bírt, az meg égig magasztalt. Barátok meg elfogultak,nekik azért nem hiszek.
ápr. 20. 22:08
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Hányféle ember van szerinted a világon? eddig:

1. lenyomó, bántó

2. lehúzó, bántó

3. elfogult, dicsérő (ami "nem számít")

3-as

ápr. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Biztosan miattuk van.


Ha van képed a dekorjaidról, szívesen megnézem, szerintem biztosan szépek lettek :) Szeretem az egyedi dolgokat, kreativitásra vall, gondolkodásra és odafigyelésre.

ápr. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól írja hármas, te csak annak hiszel, aki negatív. A poritív visszajalzésekről te magad jelented ki, hogy nem számítanak. Itt az ideje ezzel felhagynod, és bátran vállalni magadat.
ápr. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Pozitív 😃

Látod, mindig mellé ütök.

Béna vagyok? Vagy csak olyasmi ez, ami bárkivel megeshet?

ápr. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet tényleg gyengék, és csak építőkritikát kaptál. Tudsz fejlődni, ha ez van. De elég érzéketlen hozzáállás ez nagyszülőktől.
ápr. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!