Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valakinek sikerült már túllépn...

Valakinek sikerült már túllépni a sémakémia által vezérelt választásain? Racionálisan párt választani? Jó ez?

Figyelt kérdés
ápr. 20. 22:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Persze.
ápr. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
80%
Pff ha racionálisan választott párom lenne,élni se lenne kedvem.
ápr. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
60%
Nem, de en ertem a kerdesed. Epp en is ezen vagyok. Kovetem.
ápr. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
A szerelem irracionális, csak jön. És én én meg csak hagyom, ha séma, ha nem. Az úgyis csak utóbb derül ki.
ápr. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsere (vagy hat remelem tenyleg), mar az elejen kiderulhet. Terapia es tudatossag kell.


Utolag ugyis csak az derul ki, hogy persze hogy semavezerelt volt. Ugyanaz, a nyolcvanhatodik fele pepita verzioban. 4-es, nem tudom, erted-e a fogalmakat, a sematerapia szohasznalatarol van szo a kerdesben.

ápr. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
68%

Ha racionálisan választasz azzal szerintem az a baj, hogy nincs kedved küzdeni érte. Tökmindegy hogy hogy kalkulálsz, nehézségek, problémák, viták mindig lesznek, csinálj bármit is. De ha nem vagy úgy istenigazából szerelmes, akkor ezek a problémák hatványozottan érződnek majd.

Ha szereted a párod, akkor könnyebb elfogadnod ha valami zavar benne, és türelmesebben tudod kommunikálni felé hogy mi a baj, ha meg a párodat zavarja valami benned, akkor könnyebb kompromisszumot kötni. Ha valakivel csak azért jössz össze hogy elkerüld az ilyesmit, akkor csak még jobban frusztrál, hogy mi az, hogy még veled is csak a gond van? Vagy mi az, hogy még melletted sem érzem, hogy úgy vagyok jó, ahogy vagyok? Hát nem azért választottalak pont téged?


(ez persze nem vonatkozik arra ha valaki kifejezetten erőszakos/bántalmazó emberekhez vonzódik; ebben az esetben nyilván jobb ha teljesen másfajta emberek között keresgél!!)

ápr. 21. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
0%

"Sémakémia"

Ez valami új incel okosság?

ápr. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
0%
Sztem ez valami pszichológus/lifecoach szó. Legalábbis az ismerősöm aki pszichológushoz jár egyfolytában a "sémákról" beszél. Hozzáadott értéke nem túl sok van ennek a szónak.
ápr. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
66%

7

Nem.


8

Szamodra. Amugy pszichologia, nem lifecoach.

ápr. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Akkor válassz olyan párt,aki nem sémaizgat fel sématestileg és emellé még fizess is a pszichológusnak,hogy ilyen sémaokosságokat mondjon.
ápr. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!