Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen szemetek az...

Miért ilyen szemetek az emberek? Ha valaki nem dolgozik, azért támadják,ha olyan munkahelye van,ami panaszra ad okot, amiatt kezdik el támadni. Miért ennyire ilyen a világ? Kinek mi köze a másik ember életéhez?

Figyelt kérdés
ápr. 21. 20:20
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Látod ez megint egy jó kérdés. A magyarnak sosem semmi sem jó. Viszont, ha megfigyeled a magyar mindig vagy öönmagáról vagy a másikról beszél, annak is a hátamögött, tehát részben mi okozzuk azt, hogy "Kinek mi köze a másik ember életéhez?".
ápr. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Ez egy alap emberi ösztön, hogy kíváncsiak vagyunk a másik életére, minden más gonoszság a minket ért tapasztaltokból és ingerekből eredeztetik. Az ember mindig is szeretett ítélkezni ahogy tetted azt te is vagy én is az élet más pontján. Van aki ettől nyeregben érzi magát, hogy ő neki jobb a munkája, több a fizetése, sokat dolgozik és arra büszke, hogy ő mennyit dolgozik. Ez az egész kompenzálás. Minden embernek meg van a maga története, hogy ki miért van ott, legyen szó itt a munkanélküliekről.

Újsághordóként dolgozok és mellette nincs munkám, anyámmal lakok az anyagi kilátástalanságok miatt, szóval félig munkanélküli vagyok. Szoktam látni esténként hajléktalanokat amikor viszem az újságokat és sokuk teljesen átlagos. Nem nézem le őket, hiszen tudom jól, hogy egy vékony szál választ el ettől és a mai világban semmi sem biztos.


" Kinek mi köze a másik ember életéhez?" Van, csak nem mindegy miben és milyen mértékben.

ápr. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De az,hogy lehet,hogy én el tudok lenni a másik ember bántása nélkül? Vegyünk egy példát. Ha valaki (nő létemre), visszautasítja a közeledésemet,nem kezdem el anyázni,vagy szemétkedni vele. Más,viszont ebből sportot űz..Miért élik sokan ki magukat így,ahelyett,hogy tényleg a saját dolgaikkal foglalkoznának? Miért jó a másikat bántani,porig alázni( ismeretlenben is, vagy akár ismerősként?)
ápr. 21. 20:32
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Az ilyenekkel való megküzdés hozzátartozik a felnőttléthez. Te egy olyan utópiát képzelsz el ami nem létezik és nem lehet megvalósítani. Az ember akaratlanul is megbánt másokat sokszor és fel sem tűnik neki, hogy milyen károkat okozott a másikban. Szóval te hiába gondolod azt, hogy te ilyet biztos nem csinálsz vagy csináltál. De, mindenki csinál ilyet mert ez alap emberi ösztön mint írtam. Ezt nem lehet elkerülni. Itt csak azon lehet faragni, hogy minél kevesebb legyen és kevésbé rombolóak. Akárhova fogsz menni a világban mindenhol lesz ilyen. Hol több, hol kevesebb, de mindig jelen lesz.
ápr. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

"De az,hogy lehet,hogy én el tudok lenni a másik ember bántása nélkül?"


Bocs, de ebben most hazudtál. Nincs a világon makulátlan, bűntelen ember, aki még soha nem rúgott bele valakibe az életében.


Aki meg azt írja, hogy ez a "magyarokra jellemző", az szimplán hülye.

ápr. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok köteles meghallgatni és elviselni a másik ember panaszkodását a munkájával kapcsolatban, mert nem vagyok lelki szemetesláda. Mindenki saját maga életének a kovácsa. Ha nem tetszik az adott munkahely, lehet váltani. Én nem szólok be senkinek, mindenki olyan életet él, amilyet választ, amilyet teremt magának. Én a saját életemmel foglalkozom, viszont azt meg nem hagyom, hogy a panaszkodó energiavámpírok leszívjanak.
ápr. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz az élet, állástfoglalsz valamilyen témában és valaki nem ért egyet...
ápr. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Két dolgon kéne elgondolkodni:


1. vajon miért támadnak (valószínűleg nem azért, amit a kérdésben nevesítettél)

2. vajon miért foglalkozol ennyire ezzel (lehet, hogy van alapja?)

ápr. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!