Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A csaló telefonálókat lehet...

A csaló telefonálókat lehet vagy érdemes bárhova is jelezni?

Figyelt kérdés

Ma felhívott egy hölgy és elkezdte mondani, hogy rögzítik a telefonbeszélgetést és az OTP-nél volt két utalásom, amit a rendszer automatikusan blokkolt.

Már éppen közbe akartam szólni, hogy nekem nincs is OTP-s számlám, de lerakta a telefont hirtelen, így egy szót nem tudtam mondani.

Ezeket érdemes bárhova is jelezni vagy tiltsam a számot és kész?



ápr. 23. 10:02
 1/9 Paul Atreides ***** válasza:
63%

Tiltsd a számot.

Egyébként nem hiszem, hogy tudnak vele valamit is kezdeni, mert valószínűleg másnevére vettek valami eldobható feltöltőkártyás számot és ha jelented is, max azt érik el, akinek semmi köze az egészhez. Pl egy hajléktalant.


Szerintem kb mindennapos az ilyen.

ápr. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Noren1989 ***** válasza:
100%
Ja, az otp-nek.
ápr. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#1: Rendben akkor. Csak gondoltam, nehogy valakit ténylegesen áterjenek és segítség lenne ha jelentem valahova.
ápr. 23. 10:17
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Tiltsd le. Szó nélkül.
ápr. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sok ilyenem volt, és még a nő volt felháborodva, hogy minek megyek az OTP-be. Mondom ha valóban egy csapatban játszanak, akkor nem mindegy???

És ezzel le is bukott. Szó nélkül lerakta. :D

Ha nem vagytok biztosak hogy csalók, kérdezzetek vissza! Nem fogják tudni megmondani!

Egyébként a bank, soha nem kér személyes adatot telefonon!!!

Tiltsa mindenki a számot. Ennyi.

ápr. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%

Engem budapesti vezetékes számról hívott csaló.

Simán a 112-t hívtam, ők kapcsolták a rendőrséget, mondták, köszi, ha elkapnak valakit, benne lesz az ügyében.

Ők is csak tényekből tudnak dolgozni.

ápr. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
OTP-nek mindenképp jelezd.
ápr. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
ápr. 23. 14:06
 9/9 anonim ***** válasza:
Nézd neg a Kiszámoló blog netes mobilos csalás átverés cikkeit kommentjeit , keress vissza március végétől ápr közepéig Kékfényeket részletesen bemutatjak milyen szervezett profi iroda pc rendszer stbn fut egy ilyen banda .
ápr. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!