Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az igaz hogy a technikumokban...

Az igaz hogy a technikumokban nem a legértelmesebb diákok járnak?

Figyelt kérdés
Fiam technikum a megy jövőre, ő sem egy agysebész az igaz, de félek, hogy az esetleges rossz közeg lehúzná.

ápr. 24. 21:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
42%
Ez egy nagyon kedves megfogalmazás volt a gyerekedről, hogy “ő sem egy agysebész”…
ápr. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

De most őszintén, szerintem az nagyobb kárt okoz ha irreális elvárásokat támasztok, nyilván támogatom de az "jótékony hazugságok" hosszútávon károsak

De nem ez volt a kérdés lényege egyébként

ápr. 24. 21:32
 3/21 anonim ***** válasza:
39%

Diplomával nem osztanak észt.

Attól,hogy rossz a közeg,még meg lehet a magukhoz való paraszti eszük.

ápr. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
19%
Istenem...
ápr. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
46%

Nekem csak ennyi lenne a kérdésem hozzád:


Mennyit tettél abba bele, hogy a gyermekedből a maximumot kihozd, amire csak képes a saját képességeiből, akár fejlesztéssel, akár vele való tanulással, akár rá odafigyeléssel, segítéssel..


Egy gyereket a világ legkönnyebb dolga lerántani, és a képességeit ócsárolni akkor amikor max. annyit tettél érte, hogy odalöktél neki pár falatot, és belökted a suliba. "Majd a tanárok megoldják". Vitted kivizsgálásra-a tanulásával kapcsolatban? Mindent végig jártál a számára összes lehetőséget? Mindent kiaknáztál számára vele együtt hogy a maxot kihozd?


Tudod technikumban a végzett emberek ugyan olyan normális emberkék mint akik 5 egyetemet végeznek. Ha mond ez számodra bármit is.

ápr. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
45%

5 Tudod a férjem elég kemény fizikai melót végez nap mint nap, de amig kellett, és ez kb 15-18 év volt napi 4-5 órát a gyermekeivel együtt tanult, iskola után az étkező asztalnál. Naponta, sokszor még szünetekben is. Azért ő mert neki jobb képességei vannak a tanulással kapcsolatban mint nekem. Mindegyik gyereknél a maximumot kihoztuk a képességeikből ami csak tőlünk telhető volt, és anyagilag ki tudtuk vitelezni.


Ugyan ezt te megcsináltad? végig csináltad a gyermekeddel? Mert ha nem akkor kőkeményen nézz magadba, és egy rossz szót ne szólj a gyerekedről.

ápr. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
26%

A közeg ott is változó. Inkább legyen egy jó szakmája, mint hogy majd abba hagyja a gimnáziumot, egyetemet és elkallódjon.

Szerintem jó, ha reálisan látod a képességeit.

Sokan mindent ráerőltetnek a gyerekükre, amihez semmi tehetsége, képessége, kedve. Aztán csodálkoznak, hogy abba hagyja.

ápr. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Korábban azt jelentette...
ápr. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
78%

Ez most a régi szakközepek elnevezése ugye?

Ami szakmát és érettségit is ad?

Szerintem nagyon jó kis helyek, ha valaki nem akar továbbtanulni.

Persze ez is intézmény és szakma függő.

Egy kéttanyelvű, gépészeti, informatikai, közgazdasági azért elég komoly.

Ahogy a gyerekedről írsz, az undorító.

ápr. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
xd
ápr. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!