Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha kötelező lenne kiköltöznötö...

Ha kötelező lenne kiköltöznötök az USÁ-ba vagy Japánba, melyiket választanátok és miért?

Figyelt kérdés
Most ne részletezzük, hogy hogyan. A lényeg, hogy innen menned kéne és az adott helyen készen várna bérlakás, nyelvtanfolyam, állás, és 3 havi fizetés segélyként, valamint a repülőjegy.

máj. 10. 17:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
78%
Egyértelműen az Egyesült Államok, hiszen beszélem a nyelvet, és nagy az ország, így találnék bőven olyan helyet, ami tetszene.
máj. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
86%

USA.

Angolul beszélek, kulturálisan közelebb van hozzánk. Plusz elég erősen idegenkedem a keletázsiaiak munkához való hozzáállásától.

máj. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
86%

Összességében szerintem Japán érdekesebb ország, főleg mert távolabb is áll az általunk megszokottól. Viszont ha ott kellene élnem életem hátralévő részében, az azért eléggé zsákbamacska lenne. Turistaként pár hétig biztosan nagyon élvezném, de örökre? Hááát, a franc tudja. Angolul már most is elboldogulnék, pár hónap alatt pedig már tuti nagyon sok plusz tudást szednék össze. A japán nyelv és írás viszont extrém módon különbözik mindentől, amit ismerek, plusz azt azért tudom, hogy a távol-keleti országokban, főleg Japánban nem igazán szeretik az odaköltöző külföldieket, akkor sem ha európai.

Szóval én valószínűleg az USA-t választanám, persze ott is lenne kultúrális sokk, de mégiscsak befogadóbb és ismerősebb általánosságban, mint amilyen Japán lenne.

máj. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
17%

Kedves 13!

Azért annyira nem extrémen más, hisz pl a japán nyelv is utóragozásos, mint a magyar...

máj. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
77%

Mint nyugdíjas, csakis Japán...Csakis így tudom(nám)

élvezni az ottani minőségi életet.

máj. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Japán. Már amúgy is itt élek.
máj. 11. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
50%
Csak usa. Az jóval közelebb áll az európai kultúrához.
máj. 11. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Az Egyesült Államokat választanám.


Japánban zavarna, hogy igazából soha nem lehet teljesen beilleszkedni, mindig Gaijin leszel. Vannak még olyan hekyiek, ahova külföldi be sem léphet. Egyszerűen van egy olyan oldala Japánnak, amit külföldiek előtt zárva marad.


Az Egyesült Államokban egyébként is jelentős időt töltöttem már, nem lenne kultúrsokk. Szeretek ott lenni.

máj. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
63%

Az amcsi kultúrát rühellem, a távol-keleti kultúrát vonzónak találom

Az amerikai forradalom és George Washington története hidegen hagy szemben a sengoku jidai és Tokugawa Iejaszu történetével

Az amcsik kib.szottul prüdek, Japánból származik a shibari

A japán lányok messze jobban bejönnek az amerikaiaknál

A sushit imádom, a mekis burgert rühellem

máj. 22. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!