Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Minden másnap dolgoznál vagy...

Minden másnap dolgoznál vagy 3 nap alatt 40 órát?

Figyelt kérdés
melyik beosztást választanád a munkádban? minden másnap szabad vagy,de soha nem kapsz kettő napot. max betegszabi. vagy 3 nap egyhúzóba ledolgozod a heti 40 órát,de utána 4 nap szabid van kipihenni.leírhatod mit dolgozol és miért azt választottad.
máj. 16. 10:56
A kérdező szavazást indított:
3 nap alatt ledolgozom
minden másnap szabi
11 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Egyik sem élhető megoldás. Programozóként hamar kiégetne a napi 13 órázás és pontosan tudom, hogy a szabadnapon is agyalnék a melón, akár csak tervezés vagy előkészítés szinten, szóval semmi értelme nem lenne.
máj. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A másik meg nyilván azért, mert vannak családi programok, jellemzően hétvégén, na meg tavasszal is szeretnék elmenni pár napra, meg nyilván a nyaralás legalább egy hét, szóval az sem nyert.
máj. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vagyok vele, ha bemegyek és már ott vagyok akkor mindegy hogy 8 vagy 12 óra. Dolgoztam 12 órában és imádtam. Persze nagyon fárasztó, de engem kárpótolt a több egybefüggő szabadnap.
máj. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én dolgozom így össze-vissza. Munkaszerződésben persze más van írva, mert azt, ahogy ÉN dolgozom - vagyis azt, hogy napokig 12+ (tizenkettőnél is több) órában kell dolgozni (mert a workload, a munkaterhelés meg a nagyon feszes határidő ezt követeli meg) azt a hatályos magyar jogszabályok szerint sehogy nem lehetne törvényesen formába önteni.


Szerintem ez olyan dolog, hogy kinek mit engednek meg a saját keretei (értsd: munkabírás), a családja, a kényszer (mert mondjuk svájci frank, vagy euróalapú hitelt vett fel, vagy megvett egy sokmilliós autót, vagy egy egész falnyi, 1.500.000 Ft-os plazmatévét, a hitelt meg kőkeményen vissza kell fizetni, mert különben jönnek a behajtók) meg persze legvégsőbb soron az egészsége.

máj. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Senior Séf ***** válasza:
Amíg aktív voltam (nyugger vagyok) 12 óráztam, 5-6 nap meló után 5-6 nap pihi járt. Imádtam.
máj. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!