Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg ilyen sokan hónapról-h...

Tényleg ilyen sokan hónapról-hónapra élnek?

Figyelt kérdés

Egy felmérésben olvastam, hogy csak a lakosság 40%-ának van 1 hónapra elég tartaléka és 18%-a húzná ki fél évig minden bevétel nélkül.


Azon gondolkodtam, hogy ez vajon tényleg így van? Mert oké, hogy van az a nagyon alsó réteg, de azért az átlag magyar család, 2 kereső fő, 1-2 gyerek, nem tudom elképzelni, hogy úgy élnek, hogy nincs 6-7-800 ezrük se félrerakva, söt 3-400 ezer sem.


Sok kisgyerekes, családos ismerôsőm is van, ahol van 2 autó, nyaralnak évi egyszer, eljárnak ide-oda, valahogy nem tudom elhinni, hogy semmi félrerakott pénzük nincs.


Most belegondolva, mi pl. ha nagy gáz lenne, meghúzva magunkat 1,5 évig kijönnénk a megtakarításunkból, ez olyan pénz, amihez nem is nyúlunk sosem.


Pesig én szegény családból jövök, semmit nen kaptunk a férjemmel, szóval nem azért, rakunk félre, mert tele vagyunk, sőt, átlagosan keresünk 2 kicsi gyerek mellett, de minden hónapban félrerakunk X összeget, az az első, és csak a többit éljük fel, ami nem fér bele, nem fér bele.



máj. 22. 09:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Két pesti fizetésből lehet félretenni, de egy nyírségi, borsodi családmodell, meg cashflow nem így néz ki... A baráti köröd pedig messze nem a teljes lakosságot reprezentálja - inkább tekintsd buboréknak, amin belül mindenki nagyjából hasonló.


Van a buborékodban roma? 8 általános végzettségű? 3 műszakban dolgozó szalagmunkás? Leszázalékolt? Alkoholista? Tartós munkanélküli?

máj. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem igen, a volt munkatársaim is mindég szűköltek hónap végén, annyi eszük nem volt ,hogy 10%-ot félretegyenek fizetéskor és mindnek volt érettségije minimum, többnek diploma...
máj. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem sokan fizetnek hiteleket és, ha mondjuk nem lenne havi bevétel, akkor azt nehezen tudnák törleszteni. Vagy csak nincs pénzügyi kultúrájuk, mert valamennyi minimálisat félre tudnának tenni, csak azt gondolják nincs értelme.
máj. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%

Ne állíts valótlant légyszíves, most hozták le : Hatalmasat nőtt a háztartások vagyona, 4 ezer milliárd a plusz három hónap alatt


Igaz,eddig nem tűnt fel de miután el olvastam,meg találtam én is...

máj. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet benne valami. Ez talán embertípustól is függ. Vannak, akik nagyobb bevétel mellett sem tesznek félre, inkább felélnek mindent. Lásd: "van 2 autó, nyaralnak évi egyszer, eljárnak ide-oda".

És vannak, akik a kevésből is félretesznek, alacsonyabb életszínvonal mellett persze. Így hiába szegényebbek abszolútértékben, mégis lehet több havi vésztartalékuk. Ami nem feltétlenül óriási összeg azoknak, akik ezt hetente elköltik, de ők mégis "hónapról-hónapra élnek".

máj. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez tipikusan olyan téma, amit mindenki elsősorban a saját buborékjából néz. Aki diplomás, középosztálybeli életet él és a rokonai, barátai is zömében ilyenek, az nem tudja elképzelni, hogy a lecsúszott rétegek milyen körülmények közt élnek és mire van lehetőségük, mert persze tanulni, fejlődni elvileg mindenkinek lehet, de ha nem egy olyan támogató közeg veszi körül, akkor sokkal nehezebb. És aki meg nagyon szegény, az valószínűleg a környezetében is csak ezt látja és mindig azt mondogatják egymás közt, hogy nem lehet egyről kettőre jutni.
máj. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 bolognai a kedvencem ***** válasza:
83%
Tényleg így van. Sok embert ismerek aki napról napra ír. Nyilván nagyvárosban kevésbé szembesülsz ezzel, de szerintem kisebb falvakban nagyon sokan vannak így.
máj. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%

Rengeteg ember él albérletben, 2 gyerekkel azért kell egy nagyobb lakás is, nem garzon, ez rezsivel együtt Pesten simán elvisz minimum 200 ezret. Egy lakáshitel is gyakran mozog ekörül, jó esetben talán rezsivel. Utána próbálj a maradék mondjuk 200-ból négy főre étkezést kihozni, közlekedés, ezekre mindig szükség van. Arról már ne is beszéljünk, ha kellenek gyógyszerek, be kell fizetni iskolai költségeket (pl osztálykirándulás), kell valakinek egy új cipő stb stb. Olyanokról már nem is beszélek, hogy sport, korrepetálás a gyerekeknek, mert ezekről nyilván le kell mondani, ha vészes a helyzet.


Albérlet/lakáshitel mellett 400 ezer az lótúró egy négyfős háztartásra, pláne kicsi gyerekek mellé, akik havonta növik ki a ruháikat meg kéthetente betegek. Nagyon maximum egy hónapra elég, de arra is szűkösen. És a magyarok jelentős része fizet sajnos albérletet vagy hitelt.

máj. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%
Igen, de aa cigi-kávé-kiskutya/cica-drog-energiaital kombóról egyik sem mond le...
máj. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%

Bazki, egy kiló kávé 3000 Ft, abból lefőzöl 200 adagot. Veszel bele 100 Ft-ért édesítőszert és megvagy 3 hónapra, ha napi 2 kávét iszol....


Ez havi 1000 Ft sincs.


Persze, ha kávézóban, vagy csak automatából, vagy benzinkúton iszod, akkor valóban...

máj. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!