Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak ha teljesen...

Mit csináljak ha teljesen kiutáltak a gyárban?

Figyelt kérdés

Két éve költöztem erre a környékre és nincs más munkalehetőség.

Nagyon kedves a szomszédom és szép a környezet is ahol lakom, de ami a munkát illeti csak ez a lehetőségem van. Az részlegvezető állandóan engem piszkál és a többiek pedig rólam pletykálkodnak. Nem nagyon szoktam túlórát sem vállalni, mert nem kötelező a szerződésem szerint, de úgy veszem észre ez miatt is én vagyok a legrosszabb ember. Ahhoz, hogy egy másik helyre tudjak menni, az ingatlanomat is el kell adnom, ami minimum 1-2 év az ingatlanos szerint.


máj. 22. 11:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Azt, hogy képezd magadat, hogy ne egy gyárban robotolj, ezáltal eltudsz később majd költözni mert lesz olyan munkád ahol nem kell selejtekkel együtt lenned!
máj. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
21%
Válalj néha túlórát te is. Próbálj ne kilógni. Újként erre figyelni kell, vagy kellett volna.
máj. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Semmi ötletem nincs, hogy mit kéne tanulnom.

Nem szeretnék túlórát vállalni, ezt az interjún is elmondtam.

Nekem bőven elég 8,5 óra munka.

máj. 22. 11:17
 4/14 anonim ***** válasza:
57%
"Válalj néha túlórát te is. Próbálj ne kilógni. Újként erre figyelni kell, vagy kellett volna" És szerinted ez mit fog megoldani? Én elhiszem, hogy szolgalelkű vagy és így akarsz valamit mutatni a főnökség felé, de a seggnyalás és a túlbuzgóság nem old meg semmit.
máj. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
58%
"Semmi ötletem nincs, hogy mit kéne tanulnom." Jah, hát akkor leveszem a kezemet a válladról, sok sikert!
máj. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%

2es vagyok.


Pont nem túlbuzgóság ha ugyanúgy dolgozik mint mások. Ne lógjon ki és akkor kevesebb okot ad arra hogy kirekesszék. Csak annyit és úgy kell dolgozni mint másnak.

máj. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
29%
Ha ezt csinálod máshol is, akkor erre számíthatsz bárhol, ugyanis túlórázni kb mindenhol kell. Még diplomával is, és sehol nem szeretik, ha valaki folyton kihúzza magát alóla a többiek meg szívnak. Szóval jobb lesz, ha ezt átgondolod.
máj. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Rakott karfiol ***** válasza:
49%

Nem tudom a kell szót értelmezni.

Mit kell? Kifejted?

máj. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
65%
Hát én ilyen munkát csak végszükség esetén végeznék, akkor is pár hónapig, amíg nem teszek félre belőle pár százezeret.. Anit lehet, váltsál, ne egy gyárban rohadj meg! Már bocs..
máj. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
92%

Mármint hogy túlórázni mindenhol _kell_ ?


A túlórát a munkáltató rendeli el, időben értesíti a dolgozót, évente max meghatározott mértékig, és aztán meg ki kell fizetnie.


De elrendelni ő rendeli el. És ha elrendelték, neked menned _kell_ .


Az más kérdés, hogy normális munkaszervezésnél nem merül fel a túlóra. Vagy esetleg nagy riták, és akkor egyeztetik, hogy ki tudja vállalni, és az elrendelés már a szóbeli egyeztetés után jön annak, aki tényleg vállalta. Nem illik a kifizetésével cigánykodni sem, húzni, "elfelejteni" elég prosztó dolog.


Aki egyedülálló, se kutyája-se macskája, az lehet, hogy még szívesen is vállal túlórát, mert az idő alatt jobban keres. Akinek viszont gyereke, vagy ápolásra szoruló szülője van, vagy épp a szakmájával magánban is keres, vagy szabadidőben fixen elmegy klímás mellé (zsebbe 30/nap), vagy napelemet rakni, az nem fog tapsikolni, ha jön az elrendelés.

máj. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!