Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire vagy rossz alvó?

Mennyire vagy rossz alvó?

Figyelt kérdés

1-től 10-ig.

Világéletemben utáltam aludni.



máj. 22. 23:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon jó alvó vagyok, 9 órát is alszom egybefuggoen, ébredés nélkül hétvégén. Pedig 50 éves elmúltam.


Egyetlen egy bajom van, hogy bagoly vagyok. Nehezen fekszem le, de ha párnát ér a fejem, szinte azonnal elalszom.

máj. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

nehezen alszom el, mert nagyon sokáig jár az agyam, gondolkozok, stb, meg én éjjeli bagoly vagyok, kb 10kor ébredek fel:D

Reggel viszont lehetetlen felébreszteni, borzasztó... Nem tudom, ez hányas skála. Az elalvás előtti időszakot nem mindig szeretem, mert pl sokszor jó ötleteim támadnak a kreatív munkáimhoz, de nincs lehetőségem leírni. Viszont aludni szeretek, sokszor álmodok, amikből viszont nem mindig szeretek felébredni. Meg reggelente még könnyen visszaalszok. + Ha egyszer elalszom, lehetetlen felébreszteni, sokszor simán átalszom az ébresztőt is.


19 lány vagyok

máj. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Változó. Van, amikor egy pillanat alatt elalszom (jellemzően akkor, amikor nagyon fáradt vagyok), máskor meg szenvedek.
máj. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is rossz alvó vagyok, gyermekkoromban is az voltam, szintén amióta az eszemet tudom. Hallgattam egy egészségtudatos podcastot (a hvg-nek volt wellbeing podcastja, de lehet rosszul emlékszem), és ott volt egy rész az alvásról. Tök érdekes volt, mert kicsit átprogramozott, volt benne szó róla,hogy felesleges időpazarlásnak érezzük sokszor az alvást, nem figyelünk a minőségére,stb (velem abszolút ez volt, és én sem szerettem aludni, leginkább a sok rossz élmény miatt :D ), pedig az életünk harmadát alvással töltjük, valamint egész egyszerűen úgy kéne felfogni, hogy azért alszunk, hogy nappal tudjunk működni, annyira fontos a megfelelő mukodeshez.

Egyebkent én 7-8-as rossz alvó vagyok a 10-es skálán. Össze-vissza, megébredek, nehezen alszom el, stb.

máj. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
2es vagyok, nekem még egyébként nekem az a nehéz, hogy éjszaka sokkal szívesebben dolgozok, mert ilyenkor senki nem zavar. Elég rossz...
máj. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ejszakas muszakba nappal alig tudok aludni

De ejjel mindig tudok

máj. 23. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha 1es a legrosszabb, akkor én olyan 5ös vagyok. Eléggé hullámzó. Ma este pl jót aludtam, de menszruáció elött pár nappal iszonyatosan alszom. Ha nem ébredek fel 3-4 alkalommal és izzadok, mint a ló, akkor jó ciklusom volt :/ De sima hétköznapokon is legalább 1-2 alkalommal felébredek (pisi, zaj, stb).
máj. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából 30 éve dolgozom három műszakban.

Amikor megkarmolok egy - nagyjából három hetes időtartamú - "változatos" ciklust, akkor már kezdek én is morcos lenni, mert néha azt sem tudom olyankor, hogy merre vagyok arccal.

Már rutinból alszok akár kávé elfogyasztását követően is, ha éppen úgy adódik.

máj. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
6-os szinten. Ha hamar kelek, aznap tuti lesz valami rossz. Ha későn fekszem le, akkor is képes vagyok hamar felkelni.
máj. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
Vizsgaidőszakban 10/10, egyébként máskor se vagyok kifejezetten jó alvó, nehezen alszok el és korán kelek magamtól.
máj. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!