Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Zsidó származásúnak számítok...

Zsidó származásúnak számítok neked? További infó lentebb.

Figyelt kérdés

Kiderült, hogy a nagymamám legalább 1/4 zsidó származású, de lehet, hogy akár 2/4.


1. Kérdés:

Ennek az infónak a tudatában zsidó származásúnak tartanál engem?


2. Kérdés:

Tegyük fel a példa kedvéért, hogy szimpatikus nekem a zsidó kultúra. Nagymamám révén van-e elég alapja annak, hogy én saját magamat zsidó származásúnak tartsam?


Nem vallási szempontból kérdezem. Tudom, hogy bármikor szinte bármilyen vallásba betérhetek. "Nemzetiségi" szempontból kérdezem, mint pl. amikor egy amerikai egy magyar dédapa miatt magyar származásúnak tartja magát.


Nagyon kíváncsi vagyok a véleményeitekre!


máj. 24. 19:53
A kérdező szavazást indított:
IGEN
NEM
50-50
13 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Zsidó származásúnak az nevezheti magát, akinek az anyja zsidó.
máj. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%

Ha anyai ágú nagymamád a zsidó akkor a zsidóság téged is annak tekint.

Egyébként a zsidóságba betérni elvileg nem lehet vagy legalábbis elég körülményes.

Ha érdekel a zsidó kultúra nyugodtan tekintsd magad annak és akkor pl. én is annak foglak tekinteni.

máj. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1, igen, a hagyományos ortodox és konzervatív judaizmus vallási törvényei szerint.


Zsidó származásúnak viszont apai ágon is lehet lenni.

máj. 24. 20:14
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az 1-es jól írja, azt tekintik zsidónak (mármint a többi zsidó) akinek az anyja zsidó. (A náci Németországot most ne vegyük ide, az ő agyament besorolási szempontjaiknak semmi köze nem volt a nemzetiséghez vagy valláshoz).
máj. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nezd mar meg a magyar lakossagot, a szelsojobbosokat, hogy hanyan keresztelkedtek ki idoben. Tiszta zsido Magyarorszag.
máj. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezö: ha téged a zsidó kultúra érdekel, akkor abba beletartozik, hogy a zsidó szabályok érvényesek rád nézve is.

És apai ágon NEM LEHET senki zsidó származású! Az alapdefníció az anya zsidó léte (mivel ez volt az egyetlen garantáltan ellenörozhetö felmenö)

máj. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Fagalmi félreértés van itt:


Zsidó kultúra ≠ zsidó vallás.

Zsidó vagyok ≠ zsidó származású vagyok.


De arra is van egy héber fogalom, hogyha valaki zsidó apától származik: Zera Yisrael (זרע ישראל) és a vallásilag liberális zsidó csoportok őket is zsidónak tekintik.


Viszont én most nem a fogalmarkról akartam vitázni. Arra lettem volna kíváncsi, hogy a magyar embereknek zsidó származású lennék-e a nagymamám miatt.

máj. 24. 23:05
 8/9 anonim válasza:
70%
Ha van zsidó felmenőd akkor zsidó származású vagy de mint többen írták anyai ágon öröklődik.
máj. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A zsidóság betérési és anyai ágon működik. Amennyiben van zsidó felmenőd, akkor rendelkezel zsidó származással, elvégre származásodban van zsidó, ugyanakkor ettől még nem leszel zsidó. Erre van a zera yisrael kifejezés és "halmaz".


A magyar emberek alapjáraton lezsidóznak akárkit, javarészt általában ha kell orvosokat, ügyvédeket, vállalkozókat, gyakran az a zsidó a magyarok szemszögéből, akit annak tartanak a többiek...

máj. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!