Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan győzzem le az irigységet?

Hogyan győzzem le az irigységet?

Figyelt kérdés
Egy barátom nemrég nagyobb összeget nyert a lottón.Azóta nem tudok rá úgy nézni mint azelőtt.Tudom hogy irigy vagyok de nem szeretem ezt az érzést.

2013. máj. 5. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
ha irigy vagy egy barátodra az akkor már nem jó barátság!
2013. máj. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
jogos
2013. máj. 8. 08:30
 3/5 A kérdező kommentje:
A keresztapában hallottam ezt: "A pénz és a barátság olyan mint az olaj és a víz"
2013. máj. 15. 12:24
 4/5 anonim ***** válasza:

"...int olaj és a víz" - mindkettő nagyon értékes :D


Egyébként én más oldalról közelíteném meg a dolgot. nekem van két - az én szememmel nézve - nagyon gazdag ismerősöm, akik nagyon jó barátok. (Nem sajnálom tőlük, mert megértem, keményen megdolgoznak érte. Különben se sajnálnám tőlük.) Csak azért jegyzem meg, mert nagyon jó barátok, és így a példád nem állja meg a helyét.

A probléma egyik forrása ott van, hogy te meg ő hirtelen egészen más élethelyzetbe kerültetek, ami miatt könnyen eltávolodhattok egymástól, és te tehetetlen és frusztrált vagy. Nyilván neki is nehéz feldolgozni ezt a hirtelen váltást, hogy más élethelyzetbe került, és nem lehet kellemes a sok irigy ember, meg aki állandóan pumpolni akarja, ill. aki a pénzéért barátkozna pasizna vele... szóval könnyen elszigetelődhet. Ennek a gazdagságnak is megvan az ára, terhe, még ha lottón nyerték is. Erre is kéne gondolni. Korábban igaz barátok voltatok, vagy már régebben is döglődött a barátság?


Szerintem ha fontos neked ő, szeretnéd, hogy ez a barátság megmaradjon, vagy legalábbis szeretnéd jobban megismerni magad, akkor őszintén vesd fel neki ezt a dolgot (max akkor fogod elveszíteni, és kalap-kabát) és mond meg neki, hogy ez az érzés, a TE irigységed, vagy akármi is az - te sem tudod biztosan szerintem (és ezt is megmondhatnád) megmérgezi a kapcsolatotokat, pedig ezt nagyon sajnálnád. Vesd fel azt a lehetőséget, hogy menjetek el egy mediátorhoz, vagy pszichológushoz, mindketten, stb. keressetek közös kapcsolódási pontokat az új dimenzióban. Lehet, hogy megváltozik a barátság, de nem kell feltétlenül elvesznie.


Nem biztos, hogy valóban irigy lennél, azt hiszem, sok embernek inkább az a baja, hogy nincsenek tisztában az érzéseivel. szóval analizálni kellene. Az a bajod, hogy neki van, vagy az, hogy neked nincs, vagy az, hogy bizonytalan vagy, (félsz, hogy megváltoztatja a pénz és nem lesz majd a barátod - mert ez is egy közhely)

2013. máj. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyébként szerintem ilyenkor nagyon jellemző, hogy hirtelen kitör az emberből a sok gátolt vágy, és megmutatkozik, milyen is valójában. Ez eleinte lehet, hogy ilyen villámcsapás szerű dolognál irtózatos erővel jön, elő, de később talán mérséklődik. tehát olyasmikre gondolok, hogy azokat a dolgokat, amikről valaha is álmodozott, gyorsan elkezdi bevásárolni, stb. szóval ez természetes. Mint ahogy az az igény is, hogy nem biztos hogy szereti ha mások a pénztárcájába kukkolnak (én sem szeretem, és ez nem mennyiségi kérdés, szóval ez okozhat feszültséget éppen úgy, mint az agyonhallgatás.

Egy szó mint száz: tessék több empátiát, türelmet szerezni. nem az ő kedvéért, hanem hogy te értékesebb emberségesebb legyél.

2013. máj. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!